Автор Тема: ActiveX през емулиран Iinternet Explorer 7  (Прочетена 3039 пъти)

dsarmov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 38
    • Профил
Не съм сигурен дали темата не е например за секцията "хумор". Ако модераторите преценят да я местят.
Вчера ми се случи нещо странно. Реших да си конвертирам отметките на браузъра от netskape към xbel на този сайт http://www.linkagogo.com/go/Convert
Качих файла с отметките и след това записах xbel файла. В този момент работих с браузъра midori. В момента, в който записвах файла ми излезе за секунда прозорче, в което пишеше нещо за ActiveX компонент и се скри. Дори не успях да го прочета цялото. След това компа се замисли за малко и се стартира IE7. Имам го инсталиран в wine. Прегледах процесите и бяха пуснати тези процеси: winebrowser.exe winemenubuilder services.exe wineserver. Като winebrowser.exe и services.exe се стартират по няколко пъти и броя им расте. Компютъра започна да се запушва. Отбелязвам, че преди това не съм пускал нищо (програма или услуга) свързано с wine. Опитах да убия тези процеси, без резултат. Накрая след logout и login всичко беше нормално. А между другото xbel файла беше празен.
Някакви идеи какво се е случило? Може ли да съм се опитал да прихвана нещо през емулиран IE?
« Последна редакция: Sep 16, 2009, 09:10 от dsarmov »
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: ActiveX през емулиран Iinternet Explorer 7
« Отговор #1 -: Sep 16, 2009, 10:48 »
Да предположим следното. Инсталирал си IE7 в wine. Wine си е направил ~/bin папка (в твоята домашна папка), където е сложил symlink-ове към някои или към всички инсталирани програми в wine. Така, инсталираният браузър в wine става достъпен за бързо изпълнение - bin папка в домашната ти папка най-вероятно е описана в environment-а (погледни си описанията в ~/.bash_profile), с което има функциите като останалите bin папки в environment-а. Midori се опитва да отвори сайт с ActiveX компонент. Единственият браузър, който има позволение да изпълнява ActiveX контроли (поне аз не съм чувал за друг браузър), е IE. Midori не е успял да изпълни ActiveX-а, но, поради някаква причина (може да е заложено в кода на сайта, може да е заложено в кода на Midori), пробва да отвори някаква документация (или някакво друго web съдържание). Не използва себе си за целта, а опитва да отвори това web съдържание с браузъра по подразбиране. При теб текущо явно е инсталираният IE7 в wine, а наличието на symlink към него в ~/bin папката дава възможност за бързото му автоматично изпълнение. Натрупването на процеси с IE7 се дължи на грешка или в емулацията на IE7, или в грешно подадени параметри от Midori към него... Примерно ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Browser ActiveX
Хардуерни и софтуерни проблеми
Ice___Cool 1 1826 Последна публикация May 12, 2004, 16:27
от zazzko
ActiveX pod Wine????
Настройка на програми
int13 9 2976 Последна публикация Jun 19, 2004, 09:17
от dafo
explorer problem
Настройка на програми
venelinchoo 4 2208 Последна публикация Aug 18, 2005, 10:18
от Lord Bad
Internet Explorer
Настройка на програми
carnophage 21 5630 Последна публикация Sep 02, 2005, 19:26
от carnophage
група therion не ще internet explorer
Живота, вселената и някакви други глупости
HeavenWarrior 2 2115 Последна публикация Aug 28, 2007, 20:59
от phantomlord