Автор Тема: Как да "заобиколя" useradd: Password is invalid: setting it to `*************'  (Прочетена 1989 пъти)

theshit

  • Гост
Здравейте,
мъча се да направя shell script за улеснение при добавяне на нов потребител в системата. Скрипта работи през уеб и е комбинация от html, php и sh файлове. Обаче има някаква защита, специално при NetBSD, която не знам как да преодолея.

Винаги когато променя или сетна парола на определен потребител ми изкарва предупреждение за това, че паролата е само с малки букви, и ме съветва да използвам малки, големи букви и цифри:

Цитат
[root@nt001]# passwd joe
Changing password for joe.
New Password:
Retype New Password:
Please don't use an all-lower case password.
Unusual capitalization, control characters or digits are suggested.
Това обикновено се преодолява, като наивно напишеш отново същата парола с малки букви. Но въпроса е, че винаги първия път изкарва това предупреждение, а вече след това те допуска.

А bash script-a е със зададени опции за парола:
Цитат
useradd -m -g users -p $PASS -s /usr/pkg/bin/bash $NAME
така, но след като го изпълня (или изпълня просто командата в терминала) ми дава следната грешка, като променя паролата на случайна:

Цитат
useradd: Password 'joeasd' is invalid: setting it to `*************'

Ясно ми е, че това е от системата за сигурност, но не мога да го "заобиколя". Исках да питам за някакви предложения, за форсирано добавяне на потребител, или изключване на това вече доста досадно предупреждение.
« Последна редакция: May 10, 2014, 13:35 от theshit »
Активен