Автор Тема: lprng  (Прочетена 1949 пъти)

mil_dim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 43
    • Профил
lprng
« -: Apr 27, 2002, 07:21 »
znachi pooburka me printeraneto naposledak. dosega nemah problemi, opravah se s printcap, ama poslednite versii pochti ne moga da razbera kak stava pechataneto. raboti, natakmiavam go nasluki, ama izobshto ne moga da mu shvana logikata. znachi iskam da pechatam na printer, matrichen epson, shernat na win mashinka.
nemam problem - sas
smbclient //winserv/epson  " " -c "print file"
pechata si super. ama kato iskam d apusna lpr pochvat divotiite. predi, si praveh /etc/termcap na raka, rm, rp , i t.n. vsichko mi beshe iasno. ama sega s toja apsfilter ne moga da prosleda logikata. i po - strannoto - izchistvam vsichko
ot printcap, kato ostava samo zaglavnia red na printera , i pak si bachka, optsiite ne okazvat nikakvo vlianie veche ;-(
i stranno - kato si instalnah sas YAST sambaprinter imam 3 konfiguratsii vav termcap. nemat nikakva razlika, i apsfiltera im e ednakav -link do edin i susti fail, a i iztrivam vsichko v termcap i pak bachka - ama - sampo lp3. lp2 i lp1 pechatat majmuni (lp2 e auto, lp1 - ascii , a lp3 -raw variant) a ne otkrivam nikakva razlika !
Moze li nekoj da napishe neshto po vaprosa - kak stava realno pechataneto? koe kade otiva, kade se nastrojva?
Активен