Автор Тема: Тролене по Майкрософт  (Прочетена 17223 пъти)

programings

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Arch Linux, BunsenLabs Linux, FreeBSD
  • Window Manager: XFCE, MATE, Openbox
    • Профил
Re: Тролене по Майкрософт
« Отговор #45 -: Feb 10, 2015, 00:29 »
Хората са прекалено мързеливи да живеят по свой собствен начин, следват се един друг и взаимстват модели от обществото, поддържайки в съзнанието си илюзията, че това е техният живот.

Понеже беше дадено метафоричното сравнение с коловоза, казвам, че никой не ни поставя между релсите, а именно самите ние го правим.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Тролене по Майкрософт
« Отговор #46 -: Feb 10, 2015, 10:05 »
Какви извънземни?! Има си икономически модел, който се следва сляпо и където и да отидеш е все едно и също. И няма къде да отидеш. Ако опиташ да промениш модела, биваш отхвърлен. Ако сте повече хора, ще ви поставят в изолация, ще затворят границите си за вас. Ще ви принудят икономически да им играете по свирката си. Никоя държава не може да съществува задоволяваща сама себе си. Можеш ли да избереш да живееш в някоя планинска хижичка и два пъти в месеца да слизаш до града за продукти? Не, трябва да работиш, трябва една институция, наречена държава, но всъщност мутрите зад нея, да ти прибира половината пари под формата на какви ли не данъци, които после се крадат по всякакви възможни начини. Такава е картинката навсякъде и се знае от всички. Но някой прави ли опити да се измъкне от това положение? Не. Някой може ли да избере, да бачка като луд по десет часа на ден и като се обърне назад след 50 години, да се чуди къде е изтекъл живота му? Едва ли. Та не човечеството избира пътя си според мен. Значи друг. Трябва да си ненормален, за да избереш такъв живот.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Тролене по Майкрософт
« Отговор #47 -: Feb 10, 2015, 12:26 »
Специално нашата държава ти прибира (за ФЛ имам предвид) тридесет процента (20% ДДС + 10% ДДФЛ, който даже не е е десет, а 8,5). Ако пушиш, пиеш, караш кола или си падаш по кожени дрешки, щот' си гъзар — набъбва малко. Но я виж западна Европа. Там стига 70-80% преразпределение на дохода.

Всяка държава може да се самозадоволи с ограничения. Не винаги е имало моментални комуникации и развити търговски пътища. Всъщност това е на по-малко от век.

Кой ни управлява зависи от нас. Това е зависило дори като е имало монархии. Не сме сменяли монарха на 4 години, но пък като не ни е изнасял, е оставал с една глава по-нисък.  Всеки бачка, за да има. Това се отнася и за борчагите. Да се краде също не е лесно, трябва си работа. Наготово нищо не идва. И да припомним, че държавата е обществен договор. Такъв е актуалният, който сме подписали и не можем да се сърдим на никого. Ако толкова искахме, щяхме да го променим.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Тролене по Майкрософт
« Отговор #48 -: Feb 10, 2015, 12:38 »
Просто ми се струваше че имплицитно създателите на тоя модел, коловози или каквото там не ги възприемаш като част от човечеството, един вид някой е заставил човечеството да прави нещо което не иска, та логично е да се чудя дали не са извънземни примерно. Обаче ако не са извънземните, значи човечеството само си налага рамките и коловозите. Освен което, нежеланието на мнозинството да се променят параметрите (отхвърлянето) означава чисто и просто че за по-голямата част от човечеството, тази която упражнява репресиите над малцинството, текущите коловози са предпочитани пред предложените алтернативни. В този ред на мисли човечеството едновременно е и жертва и престъпник, което е малко странно.

Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Тролене по Майкрософт
« Отговор #49 -: Feb 10, 2015, 12:53 »
Като цяло, исках да кажа, че повечето хора се глупаци. Само, дето изприказвах повече. Разбира се присъстващите са изключение  :D
Няма логика и в това, да не си доволен от нещо, да мърмориш срещу нещо, но да не правиш нищо. Хората сме единствения вид на планетата, който не дава всичко от себе си, за собственото си благополучие. Мързел ли е, глупост ли е, заблуда ли е, все тая. Тъжното заключение е, поне за мен, че напълно си заслужаваме това, което ще ни се случи. Щот не си мърдаме задника.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

User13

  • Гост
Re: Тролене по Майкрософт
« Отговор #50 -: Feb 10, 2015, 18:20 »
Абе Microsoft е велика технологична компания със страхотен софтуер, вие не разбирате.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5234
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Тролене по Майкрософт
« Отговор #51 -: Feb 10, 2015, 18:28 »
Така си е.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Тролене по Майкрософт
« Отговор #52 -: Feb 10, 2015, 18:50 »
Благодарение на Майкрософт света дръпна малко по-напред сравнително бързо. Нека им го признаем. Въпросът е, ако ги нямаше и софтуера беше с отворен код, какво щеше да стане?! Дали свободния ресурс щеше да се изхарчи за нещо полезно или не. И какво щеше да е различното.
Имаше една статийка, където се развиваха два сценария. В първия, от космоса с плазмен лъч е ударена централата на Майкрософт и загиват всички, които я управляват, включително собственика. И компанията изчезва.
Във втория природно бедствие унищожава производствените мощности на Интел и света остава без основния производител тогава на CPUта.
Та доколкото си спомням, света оцеляваше, ако Интел изчезнеше, но не и Майкрософт.  :D Беше забавно четиво, но не мога да го намеря, че беше на хартия.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Тролене по Майкрософт
« Отговор #53 -: Feb 10, 2015, 19:03 »
Абе Microsoft е велика технологична компания със страхотен софтуер, вие не разбирате.

Версия, уважавам те, но много те моля спешно да си провериш телесната температура. Това, което каза туко що, никога не е било вярно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

User13

  • Гост
Re: Тролене по Майкрософт
« Отговор #54 -: Feb 10, 2015, 19:53 »
Абе Microsoft е велика технологична компания със страхотен софтуер, вие не разбирате.

Версия, уважавам те, но много те моля спешно да си провериш телесната температура. Това, което каза туко що, никога не е било вярно.

Просто не съм маниак и ползвам всякакви операционни системи без никакви скруполи и задръжки. :)
Коментара ми беше провокация. Нали темата е за тролене.
А наистина ако ги нямаше Microsoft въобще не можем да предположим дали свободния софтуер, отворения код или Linux щеше да е това, което е.
И ако на дадена машина Windows ми работи по добре от Linux съобразено с хардуера и ползвам системата само за забавление и черпене на информация от интернет, защо трябва да се пъна с Linux само да се бия в гърдите каква мощна и функционална система имам с екстри от които никога няма да се възползвам.
Принципно съм запален фен на Linux Но нека погледнем нещата и от практичната страна а не от страната примерно на вечния спор Левски-ЦСКА.
Приятна вечер на всички фенове и наздраве от мен.  [_]3
Активен

User13

  • Гост
Re: Тролене по Майкрософт
« Отговор #55 -: Feb 10, 2015, 19:57 »
И между другото в Microsoft работят много хора и голяма част от тях са изключителни програмисти и умни хора. Единици са хората в този форум, които биха могли да се сравняват с тях.
Активен

Rosen88

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 178
  • Distribution: Gentoo Base System release 2.7
  • Window Manager: Gnome 41
    • Профил
Re: Тролене по Майкрософт
« Отговор #56 -: Feb 10, 2015, 20:26 »
И между другото в Microsoft работят много хора и голяма част от тях са изключителни програмисти и умни хора. Единици са хората в този форум, които биха могли да се сравняват с тях.

Познаваме се от бая време, преди се кефеше на нашия Calculate Linux, а сега възхваляваш монопола :)
Но не ми казвай че само в Майкрософт има изключителни програмисти умни хора.

Аз ще спомена две три имена..

Ричард Столман
Денис Ричи
Линус Торвалдс

Ако някой е поне малко като тях. Без значение от кой монопол.
Активен

AMD Ryzen 5 3600x (4.3GHz/1.3V) Noctua NH-D14
GB B450 Aorus Elite
32GB DDR4 3200MHz Corsair Vengeance LPX
Samsung 970 Evo Plus M.2 1TB / Samsung QVO 860 1TB
Western Digital Red 1TB
GB RX580 8GB Gaming
Fractal Design Integra M650
DeepCool Macube 310

User13

  • Гост
Re: Тролене по Майкрософт
« Отговор #57 -: Feb 10, 2015, 20:50 »
Продължавам да уважавам проекта Calculate Linux и като цяло имам особено уважение към руските дистрибуции.  :)
Просто към този момент не го ползвам, но това не означава, че след време не бих го инсталирал пак.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3194
    • Профил
Re: Тролене по Майкрософт
« Отговор #58 -: Feb 10, 2015, 21:01 »
И между другото в Microsoft работят много хора и голяма част от тях са изключителни програмисти и умни хора. Единици са хората в този форум, които биха могли да се сравняват с тях.

Дори и да допуснем че е така то това е поредното доказателство че "Не е важно какво имаш а как го използваш"
И най-великия програмист да си - когато микромеките ти кажат направи ми поредния уеб/плосък/сплескан и пр. интерфейс и ти им го правиш ако ще и най-големия провал да е това...

ето напр. какво правят по-малките - обик. се вслушват какво казва другата страна (някъде след 40тия коментар) ако тия бяха микромеки щяха да оплюят потребителя и после щяха да си го наложат нищо че е тъпо просто щото могат и после щяха да разправят "Нищо не разбирате. То така е по дизайн. и Няма връщане назад"
http://blog.qt.io/blog/2015/02/09/qt-creator-flat-style-ui-design-new-light-theme/
Активен

rams

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 61
  • Distribution: Linux Mint 17
  • Window Manager: Mate
    • Профил
Re: Тролене по Майкрософт
« Отговор #59 -: Feb 10, 2015, 21:17 »
Абе Microsoft е велика технологична компания със страхотен софтуер, вие не разбирате.

......опитвах се да я разбера много ма много години , още от MSDOS та така през всичките прозорци   и не успях да я разбера щото през далечната 98г се сблъсках с Linux и .....отказах да се мъча да разбирам , просто си продължих и до днес с едно пингвинче...!!!