Автор Тема: Тролене по Майкрософт  (Прочетена 17223 пъти)

User13

  • Гост
Re: Тролене по Майкрософт
« Отговор #15 -: Feb 07, 2015, 21:04 »
Аз пък имам нов лаптоп с легален windows 8.1 и работи перфектно!
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5234
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Тролене по Майкрософт
« Отговор #16 -: Feb 07, 2015, 21:06 »
Жив и здрав.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Тролене по Майкрософт
« Отговор #17 -: Feb 08, 2015, 00:20 »
Версия, точно ти до не толкова отдавна толкова много ги тролеше пустите малкомеки, какво се промени в теб? Защо предаде фронта? Какъв армагедон трябва да те е сполетял?! Каквото и да е, остава да ти пожелая късмет в новият ти живот и дано е за добро!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Тролене по Майкрософт
« Отговор #18 -: Feb 08, 2015, 03:03 »
Аз пък имам нов лаптоп с легален windows 8.1 и работи перфектно!
Той ще ти работи перфектно и с FreeDOS. Моя като го купих, беше с това. Легална! Та тогава се запитах, лаптопа си бачка, системата зарежда светкавично, чак не разбираш, кога се е случило. Викам си още, няма да се коркам за вируси, щото вече никой не пише за това. Само аз ще мога да го ползвам, защото малко хора няма да гледат системата като византиец  космически кораб. Но после ми се приийска да си пусна скайп, тогава го ползвах, приисками се да си сваля някой филм. Приискаха ми се и други неща. Та след седмица на щастливо съжителство с новия ми лаптоп и светкачино работещата ми система, се принудих да си инсталирам нещо по-съвременно и не толкова бързо.
Не помня тогава какво инсталирах, но в момента съм с легален Linux Mint XFCE. Мисля скоро да минавам на по-нелегалните Sabayon, Gentoo или Arch. Да ли ще работят? Вероятно. Дали ще работят перфектно. Може би. Мисля дори, със сигурност ще е така. И няма да струват 200 лева. Щото за тези пари дори не си купуваш Windows 8, той не е твой и системата не е твоя. Просто си си платил за правото да я ползваш. Пишеше го някъде в лиценза, който малко хора четат. Една радостна новина!
Ще имаш възможност да ъпгрейднеш до Windows 10 напълно безплатно! Това не е ли чудесно!  ;D Заедно със всички нови изненади и нови бъгове, със сигурност също толкова големи и шокиращи, колкото бяха и при Windows 8. Дано да не са прекалено големи, че да можеш да си използваш системата нормално. Някой нов интерфейс, нещо не на място. Вярвам в таланта на Microsoft. Там ги бива за тези неща
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

User13

  • Гост
Re: Тролене по Майкрософт
« Отговор #19 -: Feb 08, 2015, 07:07 »
Машината ми е зад рутер с Linux, ползвам я за браузър, гледане на филми, музика, и от време на време някоя браузърна игричка. Коя система не би ми вършила работа за това?
1. Видеото ми е по производително отколкото с драйверите на интел за Linux.
2. За да ми работи добре wifi трябва да забраня modprobe lenovo_laptop и да пиша конфигурация да не заспива wifi
3. За да ми работят всички мултимедиини клавиши на Ubuntu се наложи да ъпгрейдвам биоса с по-нова версия а под Win нямах нито един от изброените проблеми.
Освен това флаш плеера макар и малко използваем за firefox както винаги си е антикварна версия.
Е да така е купил съм си правото да ползвам системата и не мога да я променям като Linux и да пипам по конфигурации но пък нямам ядове и нямам нищо толкова секретно да крия от света та да се притеснявам нещо секретно да не изтече от машината ми.
Смартфона ми с Android там вече съм се продал на гугъл ама пък има готини гъдели. :)
Е те това е живота за сега.
« Последна редакция: Feb 08, 2015, 07:14 от User13 »
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Тролене по Майкрософт
« Отговор #20 -: Feb 08, 2015, 08:20 »
Вин и Андроид са продукти - прави разлика. Дистрибуциите не са, продуктите се продават - свободата не. Просто е. Хроме ОС също е продукт с Линукс, не знам запознат ли си, но в новите версии на Хром (браузър), с една приставка, може да пускаш Андроид приложения, примерно Скайп, защото точно него провах и работи коректно. Та в новите Хромебуци ще има и Андроид приложения - куул. Вин е едно дребно недорозумение, което едва работи на десктоп щайги и никога няма да достигне мащабите, които в момента владее Линукс. Това е живота - засега.
Активен

Rosen88

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 178
  • Distribution: Gentoo Base System release 2.7
  • Window Manager: Gnome 41
    • Профил
Re: Тролене по Майкрософт
« Отговор #21 -: Feb 08, 2015, 09:06 »
Вин и Андроид са продукти - прави разлика. Дистрибуциите не са, продуктите се продават - свободата не. Просто е. Хроме ОС също е продукт с Линукс, не знам запознат ли си, но в новите версии на Хром (браузър), с една приставка, може да пускаш Андроид приложения, примерно Скайп, защото точно него провах и работи коректно. Та в новите Хромебуци ще има и Андроид приложения - куул. Вин е едно дребно недорозумение, което едва работи на десктоп щайги и никога няма да достигне мащабите, които в момента владее Линукс. Това е живота - засега.

То в магазина на хром има вече приложения андроидски за браузъра.
Активен

AMD Ryzen 5 3600x (4.3GHz/1.3V) Noctua NH-D14
GB B450 Aorus Elite
32GB DDR4 3200MHz Corsair Vengeance LPX
Samsung 970 Evo Plus M.2 1TB / Samsung QVO 860 1TB
Western Digital Red 1TB
GB RX580 8GB Gaming
Fractal Design Integra M650
DeepCool Macube 310

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Тролене по Майкрософт
« Отговор #22 -: Feb 08, 2015, 15:33 »
Майкрософт ги е страх и то с право. Те са умряла работа. Само дето още не са го разбрали, щото са един огромен и тромав динозавър. Защо ще предлагат безплатен ъпгрейд на системите до новата десетка. Немислимо преди години. Допреди година беше невъзможно да ми мине подобно развитие на нещата през акъла. Но са притиснати и го знаят. Уинодус не можа да се наложи на мобилните платформи, таблетите. А бъдещето е там. Колкото и да не могат никога да догонят настолните машини, неща като лаптопи и прочее, те все повече и повече ще се ползват за всичко. А пазара там се владее от други. Нищо добро не ги чака в близко бъдеще.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Тролене по Майкрософт
« Отговор #23 -: Feb 08, 2015, 18:56 »
Едно време много тролех по тях. После смених тактиката. Предпочитам да не ги споменавам изобщо.

Това е свързано с една история. Имаше преди един канал Hallmark. Те правеха много приятни фимчета. Едно от тях се казваше „Мерлин“. Разправяше се историята на магесника на краля Артур, Артър по модерно му. Там имаше и една лоша вещица. Тя имаше абсолютна власт. Но падна много бързо. Това бяха последната минутка на филма. Как стана?

Ами всички спряха да вярват в нея. Обърнаха ѝ гръб и тя просто изчезна, лишена от силата си.

Ей затова и предпочитам да не ги споменавам, дори когато става дума за тях и гледам много, много да избягвам темата.

Ами то това няма как да работи. Примерно Майкрософт самите доста време се правеха че линукс не съществува, ма последния не умря.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Тролене по Майкрософт
« Отговор #24 -: Feb 08, 2015, 19:22 »
Въпроса е просто да ги забравим. Тогава няма значение дали съществуват или не, след като ги няма в нашият свят.  ;D
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Тролене по Майкрософт
« Отговор #26 -: Feb 08, 2015, 22:19 »
http://www.theregister.co.uk/2014/10/20/microsoft_cloud_event/  ;D
И кой ще си довери бизнеса на клауд услуга, еле пък на Тяхната  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Тролене по Майкрософт
« Отговор #27 -: Feb 08, 2015, 22:53 »
Доста хора по мои наблюдения. Office 365 примерно е доста модерно нещо, особено за по-малки фирми, доста народ го ползва. Напоследък дори и по нашите ширини.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

k0tka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 130
  • Distribution: Fedora 23, CentOS, Debian, OS X El Capitan
  • Window Manager: i3wm
    • Профил
Re: Тролене по Майкрософт
« Отговор #28 -: Feb 08, 2015, 23:23 »
И кой ще си довери бизнеса на клауд услуга, еле пък на Тяхната  :D

Не съм виждал Azure, но скоро ще ми се наложи да участвам в миграция на над 200 машини от AWS към Azure. Фирмата е американска съответно клиентите също и доколкото разбирам всичко е поради името или по-скоро марката (Azure) на Microsoft. Та ето още един пример.
Активен

"If you need an instructional video telling your users how to turn a machine off (http://windows.microsoft.com/en-gb/windows-8/how-shut-down-turn-off-pc), there’s something seriously wrong with your design." --  Andrew Gregory @ linuxvoice

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Тролене по Майкрософт
« Отговор #29 -: Feb 08, 2015, 23:43 »
Моите съболезнования. Сега ще видиш какво е да ти рестартират instance-ите няколко пъти седмично за твое добро.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon