Автор Тема: За какво е make-kpkg kernel_source  (Прочетена 3632 пъти)

zebrata

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
За какво е make-kpkg kernel_source
« -: Feb 03, 2010, 23:29 »
Видях че тази команда
Код:
make-kpkg kernel_source
създава файл linux-source.deb и отделно ми създава някакви папки във главната папка където е бил source кода на ядрото което компилирах.
Та въпроса е за какво служи тази команда и за какво ми е този файл? (linux-source.deb)
Ще ми трябва ли някога. Във какви случи се инсталира?
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

edmon

  • Гост
Re: За какво е make-kpkg kernel_source
« Отговор #2 -: Feb 04, 2010, 02:58 »
Видях че тази команда
Код:
make-kpkg kernel_source
създава файл linux-source.deb и отделно ми създава някакви папки във главната папка където е бил source кода на ядрото което компилирах.
Та въпроса е за какво служи тази команда и за какво ми е този файл? (linux-source.deb)
Ще ми трябва ли някога. Във какви случи се инсталира?

Да ти кажа.... щом не знаеш кво е тва дето си го писал .. няма да ти трябва....:)))
Като научиш какво е може и да ти затрвбва , за сега просто го забрави!
Активен

tyuio

  • Гост
Re: За какво е make-kpkg kernel_source
« Отговор #3 -: Feb 04, 2010, 12:24 »
Видях че тази команда
Код:
make-kpkg kernel_source
създава файл linux-source.deb и отделно ми създава някакви папки във главната папка където е бил source кода на ядрото което компилирах.
Та въпроса е за какво служи тази команда и за какво ми е този файл? (linux-source.deb)
Ще ми трябва ли някога. Във какви случи се инсталира?

Да ти кажа.... щом не знаеш кво е тва дето си го писал .. няма да ти трябва....:)))
Като научиш какво е може и да ти затрвбва , за сега просто го забрави!

Така ли? Ти като си почнал с Линукс си знаел, че ти трябва?
Активен

zebrata

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: За какво е make-kpkg kernel_source
« Отговор #4 -: Feb 07, 2010, 13:12 »
Питам, защото на скоро си компилирах ядро и не съм добавял kernel_source опцията.
Сложих само linux-image и linux-headers , след като ми създаде двата деб файла ги инсталирах и готово. Вече имах нов кернел, след рестарт всичко си беше ОК.
Но после, видях че мога и да добавя и kernel_source, и направих тест и ми създаде и kernel_source.deb файл.
Мислех да го инсталирам, но не знам дали ще ми е нужен.
Знам че headers са за компилиране на драйвери и модули, но не знам дали kernel_source ще ми е нужен да нещо.
Във какви случаи трябва да се инсталирва?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За какво е make-kpkg kernel_source
« Отговор #5 -: Feb 07, 2010, 14:58 »
Ако ще прекомпилираш ядро по дебиански да. Но това все по-рядко се прави. Аз не съм компилирал ядро от години. Прекомпилация в днешно време се налага за някакъв много странен хардуер. Да го докараш по-производително от наличното е трудно и трябва четене доста, а и много често се омешват конците, когато се увлечеш в оптимизация, дори старите кучета се омотват.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

edmon

  • Гост
Re: За какво е make-kpkg kernel_source
« Отговор #6 -: Feb 07, 2010, 17:24 »
Видях че тази команда
Код:
make-kpkg kernel_source
създава файл linux-source.deb и отделно ми създава някакви папки във главната папка където е бил source кода на ядрото което компилирах.
Та въпроса е за какво служи тази команда и за какво ми е този файл? (linux-source.deb)
Ще ми трябва ли някога. Във какви случи се инсталира?

Да ти кажа.... щом не знаеш кво е тва дето си го писал .. няма да ти трябва....:)))
Като научиш какво е може и да ти затрвбва , за сега просто го забрави!

Така ли? Ти като си почнал с Линукс си знаел, че ти трябва?
Като си четеш мнението не ти ли се иска да си го изтриеш??? :)
Активен

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: За какво е make-kpkg kernel_source
« Отговор #7 -: Feb 07, 2010, 20:05 »
Ако ще прекомпилираш ядро по дебиански да. Но това все по-рядко се прави. Аз не съм компилирал ядро от години. Прекомпилация в днешно време се налага за някакъв много странен хардуер.Да го докараш по-производително от наличното е трудно и трябва четене доста, а и много често се омешват конците, когато се увлечеш в оптимизация, дори старите кучета се омотват.

Като прочетох това ме досмеша.Че трябва четене - то това се знае още от момента,когато си започнал с Линукс.Ама след като си чел много,да е трудно - не е.
Все по-рядко се прекомпилирало ядрото - дрън дрън.Трябваше да кажеш,че на теб не ти се иска да си оптимизираш ядрото или че ти е добре с общото,а не че рядко се прекомпилирва.
И наистина става по-производително.Не искам да влизам в дискусии за това.Но и не е за вярване много,че общото ядро,идващо с дистрибуцията ще е оптимизирано чак толкова за съответната система.То затова е общо - да става за всички.Т.е. да работи на всички системи.Но дали ще работи на пълни обороти навсякъде...?Аз затова винаги си го правя за мен от дебианския сорс и досега не съм имал проблеми.И работи много по-бързо от общото ядро,защото вече е оптимизирано.
А че старите кучета се омотвали....зависи какво се разбира под "стари кучета". ;) [_]3
Аз не се смятам за такова "старо куче".Знам доста,но не всичко.И никога май няма да го знам.Знам само,че не съм новак.

Нека да не лъжем новаците и да не ги плашим излишно,а да им казваме истината!
« Последна редакция: Feb 07, 2010, 22:35 от plandz »
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

edmon

  • Гост
Re: За какво е make-kpkg kernel_source
« Отговор #8 -: Feb 08, 2010, 09:26 »
Ако ще прекомпилираш ядро по дебиански да. Но това все по-рядко се прави. Аз не съм компилирал ядро от години. Прекомпилация в днешно време се налага за някакъв много странен хардуер.Да го докараш по-производително от наличното е трудно и трябва четене доста, а и много често се омешват конците, когато се увлечеш в оптимизация, дори старите кучета се омотват.

Като прочетох това ме досмеша.Че трябва четене - то това се знае още от момента,когато си започнал с Линукс.Ама след като си чел много,да е трудно - не е.
Все по-рядко се прекомпилирало ядрото - дрън дрън.Трябваше да кажеш,че на теб не ти се иска да си оптимизираш ядрото или че ти е добре с общото,а не че рядко се прекомпилирва.
И наистина става по-производително.Не искам да влизам в дискусии за това.Но и не е за вярване много,че общото ядро,идващо с дистрибуцията ще е оптимизирано чак толкова за съответната система.То затова е общо - да става за всички.Т.е. да работи на всички системи.Но дали ще работи на пълни обороти навсякъде...?Аз затова винаги си го правя за мен от дебианския сорс и досега не съм имал проблеми.И работи много по-бързо от общото ядро,защото вече е оптимизирано.
А че старите кучета се омотвали....зависи какво се разбира под "стари кучета". ;) [_]3
Аз не се смятам за такова "старо куче".Знам доста,но не всичко.И никога май няма да го знам.Знам само,че не съм новак.

Нека да не лъжем новаците и да не ги плашим излишно,а да им казваме истината!

Не знам ти как измерваш това, че ядрото ти е станало по-оптимизирано след като дори от Генто(където всичко се компилира от сорс) отчетоха, че компилирането от сорс дава маргинално подобрение.
По-скоро ти недей да лъжеш!!!!
Активен

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: За какво е make-kpkg kernel_source
« Отговор #9 -: Feb 08, 2010, 22:02 »
Ако ще прекомпилираш ядро по дебиански да. Но това все по-рядко се прави. Аз не съм компилирал ядро от години. Прекомпилация в днешно време се налага за някакъв много странен хардуер.Да го докараш по-производително от наличното е трудно и трябва четене доста, а и много често се омешват конците, когато се увлечеш в оптимизация, дори старите кучета се омотват.

Като прочетох това ме досмеша.Че трябва четене - то това се знае още от момента,когато си започнал с Линукс.Ама след като си чел много,да е трудно - не е.
Все по-рядко се прекомпилирало ядрото - дрън дрън.Трябваше да кажеш,че на теб не ти се иска да си оптимизираш ядрото или че ти е добре с общото,а не че рядко се прекомпилирва.
И наистина става по-производително.Не искам да влизам в дискусии за това.Но и не е за вярване много,че общото ядро,идващо с дистрибуцията ще е оптимизирано чак толкова за съответната система.То затова е общо - да става за всички.Т.е. да работи на всички системи.Но дали ще работи на пълни обороти навсякъде...?Аз затова винаги си го правя за мен от дебианския сорс и досега не съм имал проблеми.И работи много по-бързо от общото ядро,защото вече е оптимизирано.
А че старите кучета се омотвали....зависи какво се разбира под "стари кучета". ;) [_]3
Аз не се смятам за такова "старо куче".Знам доста,но не всичко.И никога май няма да го знам.Знам само,че не съм новак.

Нека да не лъжем новаците и да не ги плашим излишно,а да им казваме истината!

Не знам ти как измерваш това, че ядрото ти е станало по-оптимизирано след като дори от Генто(където всичко се компилира от сорс) отчетоха, че компилирането от сорс дава маргинално подобрение.
По-скоро ти недей да лъжеш!!!!

Ами аз не ползвам тази дистрибуция.Там може и да е така,не знам,пък и не ме интересува за момента.
Това,което съм написал по-горе е истина и не смятам,че съм излъгал.А и не смятам да се състезавам(най-малко с теб) дали е истина или не.Който иска - да опита.Публикации в нета - дал Господ,които ме подкрепят (или по-скоро аз ги подкрепям).Важното е в крайна сметка на мен да ми е добре.И аз съм направил така,че да ми е максимално добре.
А когото го мързи или не знае как - има си начин.С оригиналното ядро.
Това не е срамно.
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Re: За какво е make-kpkg kernel_source
« Отговор #10 -: Feb 09, 2010, 09:14 »
Не знам ти как измерваш това, че ядрото ти е станало по-оптимизирано след като дори от Генто(където всичко се компилира от сорс) отчетоха, че компилирането от сорс дава маргинално подобрение.

Я дай пак ама на български, какво е това "маргинално подобрение".
Доколкото си спомням "маргинален" означава "граничен, пределен, краен", ама нещо не ми се връзва с подобрението.
Ползвам Дженту от има-няма 5 години и си компилирам всяко ново ядро сам - всичко си е ОК и не се имам за кой знае какъв спец. За това дали работи по-добре кърнъла от някой "фабричен" нямам претенции да знам, но пък може и да има "маргинално подобрение", знам ли  :D
Активен

phantomlord

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1832
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: KDE 4
  • Fall to your knees and bow to the Phantom Lord
    • Профил
    • WWW
Re: За какво е make-kpkg kernel_source
« Отговор #11 -: Feb 09, 2010, 11:16 »
За дебианци: http://myfreesoft.net/phpBB2/viewtopic.php?t=1016
Активен

http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Linux - connecting people...

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
make
Настройка на програми
oZoNe 4 2470 Последна публикация Oct 15, 2004, 12:08
от BOT_ev
Make ISO
Настройка на програми
PlamenB 7 2973 Последна публикация Feb 23, 2005, 08:09
от PlamenB
make проблем
Настройка на програми
tws 2 2176 Последна публикация Dec 18, 2005, 15:55
от tws
Make.mo
Настройка на програми
sash 1 1739 Последна публикация Jun 17, 2006, 21:46
от
./configure; make; make install...
Настройка на хардуер
satir 8 4487 Последна публикация Mar 24, 2008, 12:36
от satir