Автор Тема: Проблем с линукс след инсталиране на ATI driver  (Прочетена 2800 пъти)

buzdrev

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Здравейте, колеги.
Преди няколко дена инсталирах на десктоп компютъра си Zorin OS 12.3 Ultimate, системата е супер и съм много доволен, но преди малко взех да инсталирам драйвера за видео картата ми (ATI Radeon HD 4600), свалих от официалния сайт драйвера за линукс дистрибуции, при инсталацията ми даде някаква грешка относно kernel версията, мисля че драйвера не поддържа моята kernel версия, която е твърде нова и следователно иснталацията се прекъсваше и реших да рискувам и инсралирах драйвера с --force, където ми беше грешката, инсталацията мина, рестартирах компютъра и сега не тръгва, забива на логото докато зарежда и до там.
Възможно ли е да се стартира по някакъв начин, за да махна драйвера, нещо като safe mode на windows, или някакво друго решение, което не включва преинсталация.
Активен

buzdrev

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Успях да вляза в рекавъри и да деинсталирам драйвера и сега щом тръгне да зарежда, минава логото и забива на черен екран.
Явно има някакви грешки и все още не зарежда, през рекавъри имам root достъп, но не знам как да проверя грешките и как да ги оправя, за да зареди, моля за съвети..
Активен

vyrgozunqk

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 67
    • Профил
Успях да вляза в рекавъри и да деинсталирам драйвера и сега щом тръгне да зарежда, минава логото и забива на черен екран.
Явно има някакви грешки и все още не зарежда, през рекавъри имам root достъп, но не знам как да проверя грешките и как да ги оправя, за да зареди, моля за съвети..

Изтрии Xorg.conf файла... виж в /etc/X11/xorg.conf
Активен

Macbook Pro 15" 2017, Intel Core i7 @2.9 GHz, 16 GB RAM, 512 GB nvme, Radeon Pro 560, Mac OS X High Sierra

buzdrev

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Да, проблема беше в xorg, реших го, темата е приключена, благодаря ви.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Driver
Настройка на хардуер
LaMeP 7 5480 Последна публикация Jan 22, 2005, 10:49
от kamos
Ati 3D Driver и смяна ма монитор
Настройка на програми
hafte 2 3659 Последна публикация May 18, 2005, 12:32
от hafte
Driver за клавиатура - коментари
Общ форум
haste 2 3684 Последна публикация Jul 02, 2005, 22:57
от haste
Driver Canon i560 Driver
Кошче
Arkadietz 4 5001 Последна публикация Feb 21, 2010, 16:58
от Acho
ATi Driver
Настройка на хардуер
hohavel 32 9715 Последна публикация Nov 11, 2005, 01:34
от sylvar