Автор Тема: Home  (Прочетена 18952 пъти)

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Home
« -: Jun 09, 2009, 13:03 »
Не, не става дума за директорията на вашата ГНУ/Линукс система, а за една обща за всички директория - Земята.
Не знам колко от вас видяха последния ред от това ми изказване, но ще си позволя да го повдигна в отделна тема. Иде реч за филма "Home (Дом)", който имаше премиера преди няколко дни, а от днес вече може да се види и по кината.
Ако не ви се ходи на кино можете да го гледате ТУК с български субтитри (мразещите флаш да потърсят в торентите).  ;)
Доколкото разбрах филмът е свободен за разпространение, поне до 14 юни.

До модераторите: знам че това си е реклама и е забранено от правилата на форума, но ми се струва, че такива филми трябва да правят изключение, защото носят важно послание и засягат въпрос, която може да се окаже решаващ за съдбата на планетата. Така че моля модераторите да оставят темата, където да можем да обсъдим ако не филма, то поне "еко" проблема и нашето общо бъдеще като човечество, доколкото такова съществува и може да съществува.
Активен

Без правила няма игра

teh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 56
    • Профил
Re: Home
« Отговор #1 -: Jun 09, 2009, 15:01 »
Той свободен до тая дата ама аз лично никъде не намерих HD версия за сваляне.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Home
« Отговор #2 -: Jun 10, 2009, 08:03 »
Е, хубава работа, нямало HD версия. По торентите няма ли?
Другите, какво мълчите като пукали, не ви ли пука?
Прочее, участването в темата е по желание, разбира се.
Активен

Без правила няма игра

phantomlord

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1832
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: KDE 4
  • Fall to your knees and bow to the Phantom Lord
    • Профил
    • WWW
Re: Home
« Отговор #3 -: Jun 10, 2009, 18:58 »
Аз съм си го свалил вече и съм го служил в списъка с филми с предстоящо гледане :)
Тук е мястото да напомним и за филма "An Inconvenient Truth" ;)
Активен

http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Linux - connecting people...

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Home
« Отговор #4 -: Jun 11, 2009, 23:59 »
Аз не съм сигурен какво да кажа. Спокойно за темата, ще си остане. Но целият диалог по тази тема в момента ми изглежда безсмислен. Да, филмът е добър - положението е разказано добре. Даже му драснах субтитри за DVDRip-а, че гледам си нямаше (който ги иска, може да ги дръпне от тук; скоро може да се появят и на по-обществено място). Но това, за което става дума във филма... тези, които ще се трогнем от това, си го знаем и без това. А останалите овце пишат в коментарите към филма "как така са му позволили да качи цял филм, а на нас не дават?", "хич не ме е еня, бих си 4 чикии", "хубаво качество на кипчето, браво", "я си гледайте работата, бих си и 5-а чикия"... и въобще не вдяват какво са видели или не са видели във филма. Най-болезненото е, че тези, които знаем за какво става дума, за момента седим с вързани ръце, защото всичко се управлява от корпорациите, финансовата изгода. Нататък знаете мнението ми за парите като цяло. Дали ще има полза от филма? Да. Но единствената полза ще е, че имаме възможност да се насладим на още няколко хубави гледки от Земята. Истинската промяна в положението (разбирай мисленето на овцете и корпорациите) ще се случи само след премахването на финансовата изгода или след някой тотален катаклизъм. Сред тоталните катаклизми включвам и масово директно самоунищожение - световна война. Дебатите по темата са плява. Трябват единствено действия от осъзналите трагедията. А ако тези действия добият някаква масовост, овцете ще тръгнат по тях - на тях им дай само някой да ги води за носа. Какво да приказвам повече...
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

teh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 56
    • Профил
Re: Home
« Отговор #5 -: Jun 12, 2009, 10:47 »
"Ко речи?"
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Home
« Отговор #6 -: Jun 13, 2009, 13:18 »
Истинската промяна в положението (разбирай мисленето на овцете и корпорациите) ще се случи само след премахването на финансовата изгода или след някой тотален катаклизъм.

Внимавай какво си пожелаваш, за да не се сбъдне.
Активен

Без правила няма игра

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Home
« Отговор #7 -: Jun 13, 2009, 14:03 »
Добре някой не може ли да даде връзка за сваляне в Пиратския бряг, че vbox7 не се отваря с gnash.

Аз намерих няколко, например този:

http://thepiratebay.org/torrent/4941616/HOME_Project

или

http://thepiratebay.org/torrent/4943158/Home_(2009)

както и на разни други езици, включително харватски.

Но не знам, кой точно е съвместим със субтитрите на neter.

На едно такова търсене:

http://thepiratebay.org/search/%5C%22home%5C%22%20dvdrip/0/99/200

излизат доста резултати. Въпроса е на Нетер версията с кой кодек е и каква покадровост, за да се знае, кой точно да се свали и да няма разминавания.

А и нали не е незаконно да се сваля този филм или грешно съм разбрал?
« Последна редакция: Jun 13, 2009, 14:15 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Home
« Отговор #8 -: Jun 13, 2009, 14:46 »
http://en.wikipedia.org/wiki/Home_(documentary):

Цитат
On May 5, 2009, a second press-conference was held again in Paris, where the same crew members announced that the film's release date would be June 5, 2009, World Environment Day. Here, they also announced that HOME would be 100% free for everyone to view, as "The Benefits of this film cannot be counted in dollars, but in audience figures." They also revealed that PPR was going to sponsor the film in order to facilitate unavoidable costs.[6]

The film, which is currently available for free release until June 14, has been broadcast in 14 languages.

П.П. Между другото, в новия европарламент ще има двама "пирати".  ;D
« Последна редакция: Jun 13, 2009, 14:52 от Zlatko »
Активен

Без правила няма игра

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Home
« Отговор #9 -: Jun 13, 2009, 17:07 »
Внимавай какво си пожелаваш, за да не се сбъдне.
То, ако положението не се промени, за сбъдването на лошите неща ще е все тая пожелавам ли си го или не :)

Но не знам, кой точно е съвместим със субтитрите на neter.
Субтитрите са за DVDRip версията, която намерих в zamunda, като същата версия може да се дръпне и от тук ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Home
« Отговор #10 -: Jun 14, 2009, 11:48 »
Харесва ми, че филмът все пак завършва с нотка на оптимизъм, а не звучи обречено, както правят някои "търговци на страх".  ^-^

Но промяната в мисленето, преди всичко, и начина на живот, си е наистина сериозно предизвикателство пред човечеството, доколкото могат да бъдат осъзнати като необходими. Просто защото инерцията на "стария свят" е много силна.  ^-^

Остава да се надяваме, че глупостта няма да надделее над разума.
Активен

Без правила няма игра

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Re: Home
« Отговор #11 -: Jun 14, 2009, 14:14 »
Zlatko, ква инерция, ква печка с телевизор. Хората винаги са били едни и същи и са мислели по един и същ начин. Това няма как да се промени, а ако се промени, ще унищожим планетата. Стига с тея глупости вече :(
Активен

phantomlord

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1832
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: KDE 4
  • Fall to your knees and bow to the Phantom Lord
    • Профил
    • WWW
Re: Home
« Отговор #12 -: Jun 14, 2009, 17:40 »
neter, благодарности за субтитрите!
Вече го гледах без тях, но сега може да го гледам отново.
Да, добре е, че филма завършва с нотка за оптимизъм, защото човечеството започна да се опомня малко по малко. Но се чудя дали вече не е твърде късно?
« Последна редакция: Jun 15, 2009, 00:50 от phantomlord »
Активен

http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Linux - connecting people...

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Home
« Отговор #13 -: Jun 14, 2009, 22:43 »
por4e2, оценявам наличието на мнение от твоя страна. Ако обичаш обачем, бъди малко по-тактичен и толерантен към мнението на другите.  ;)
Активен

Без правила няма игра

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Home
« Отговор #14 -: Jun 16, 2009, 08:40 »
Филмът го има вече и на DVD в търговските мрежи, за тези които може да се заинтересуват. [_]3 Струва 9 лв., поне там където го видях.
Ето и една нотка на оптимизъм^-^
Активен

Без правила няма игра