Автор Тема: инсталиране на принтер за MINT  (Прочетена 3979 пъти)

torbin

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
    • WWW
Принтера е шарнат на компютър с WIN XP SP3
Като добавям принтера със SAMBA има едоно бутонче Verify ... и като го натисна ми казва че принтера бил Print Share Inaccessible. Как така като е шарнат ... и го показва и го добавя.
Ако въппреки това добавя принтера като пратя да принтирам го слага като JOB едикаква си, но не принтира.

Принтерите са два:

- Brother DCP 7040
- Samsung SCX 4300

и с двата се получава едно и също ... намира инсталира и не принтира.

Как да оправя тоя проблем.

А да добавя от 1991 съм на MICROSOFT-ски работи и сега решавам да премина. Та обяснявайте като на идиот
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: инсталиране на принтер за MINT
« Отговор #1 -: Nov 18, 2011, 15:30 »
А мрежата и споделените ресурси(папки) всичко ток ли е!?
Аз съм на убунту, а той минт е само малко по-шарено убунту и няма проблеми с шерване от мен към други и добавяне на шернати.
Инсталирана ли е Samba!?
Активен

torbin

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
    • WWW
Re: инсталиране на принтер за MINT
« Отговор #2 -: Nov 18, 2011, 20:57 »
Ами има шарнати директорий на компа с WIN-а дето е и принтера и в тях може спокойно да се копира, дори да се трие ... пълни права.
А за тази САМБА .... МЕНТАТА ме пита дали искам да инсталирам принтер ВИА САМБА и така инсталира драйверите. Та предполагам че това означава че е инсталирана .... нали?
Активен

torbin

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
    • WWW
Re: инсталиране на принтер за MINT
« Отговор #3 -: Nov 19, 2011, 15:10 »
Ина мнещо дето не е наред. По начина който го правя е обснено и в ютуб-а само дето като се натисне бутона Verify дава че е ОК а при мен - Print Share Inaccessible. Не мога да разбера това проблем с компютъра където е шарнат принтера под WIN ли е или проблем с компа на който имам линукс?
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: инсталиране на принтер за MINT
« Отговор #4 -: Nov 19, 2011, 17:55 »
Добре де, като тръгнеш да го добавяш, след като го "видиш" и го избереш, май трябваше да му добавиш марка и модел при теб, за да се активира съответната поддръжка.

Скоро не съм се занимавал с принтери, но няма нищо по-сложно и различно от това в уиндоуса.
Когато споделяш принтер инсталиран на линукс към друг линукс, той си излиза автоматично, а когато е от линукс към уиндоус, на уиндоуса се инсталират драйвери, а когато е от уиндоус към линукс, в линукса се избира марка и модел от поддържаните в него.
« Последна редакция: Nov 19, 2011, 18:01 от backinblack »
Активен