Автор Тема: Изчезва ли капитализмът?  (Прочетена 43908 пъти)

lunarvalley

  • Гост
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #270 -: Nov 30, 2018, 17:46 »
Цитат
По свидетелство на един сервизен човек няма бутони и ръчки за управление, всичко става дистанционно чрез електроника, той се позаинтересувал, поразгледал и т.н., имало система за изхвърляне водеща към крилата на самолета. В резултат на този негов интерес след няколко дни е бил уволнен без основателна причина.

Предполагам че никой няма да признае официално за това, лично аз вярвам, особено с оглед на горната "официална" новина, преди която със сигурност е имало експерименти и тестове. Същото се отнася и за HAARP програмата. Всичко сочи за наличието на геофизическо, йоносферно и химическо оръжие и тяхни комбинации.
Отделно генетическите изследвание и разработки, вкл. опити за изолиране на генетична информация характерна за дадена националност или раса.

можеш ли да ми дадеш информация за подчертаното?
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5234
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #271 -: Nov 30, 2018, 17:53 »
Ей, няма изчезване тоя капитализъм.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

lunarvalley

  • Гост
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #272 -: Nov 30, 2018, 18:05 »
капитализъмъ е вечен, както са вечни идиотщините в темите у линукс-бг
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5234
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #273 -: Nov 30, 2018, 18:07 »
19 страници дотук, и няма изчезване..................
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

lunarvalley

  • Гост
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #274 -: Nov 30, 2018, 18:09 »
ама как, тъкмо набираме скорост... и като излетим -- вече знаем какво правят самолетите
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #275 -: Nov 30, 2018, 22:54 »
   go_fire,много глупости изписа,обаче фактите са си факти ...
   По времето на соца годишната лихва по жилищните заеми
беше 2% ,при цена на сносен 2-стаен апартамент около 10 000 лв.
Сега лихвата е в най-добрия случай 4% (но с тенденция за
повишение), и сега цената на подобен 2-стаен е над 40 000 лв.
(за София много над 40 000 лв.)
   Номиналното повишение на заплатата е около 4 пъти.
   А смятай де,нали си икономист ...
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #276 -: Dec 01, 2018, 02:59 »
Какво да смята, държавни дотации с измислени курсове и проценти (дори и безлихвени заеми за някои другари).
То и долара беше 80ст. (държавен курс) - пуф паричките свършиха и свърши купона- видов ден дойде.

Иначе капитализма измисли и Юникс и Линукс (за Уиндоус ме е срам да ги похваля).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #277 -: Dec 01, 2018, 03:21 »
Какво да смята, държавни дотации с измислени курсове и проценти (дори и безлихвени заеми за някои другари).
То и долара беше 80ст. (държавен курс) - пуф паричките свършиха и свърши купона- видов ден дойде.

Иначе капитализма измисли и Юникс и Линукс (за Уиндоус ме е срам да ги похваля).

Джет, изобщо не се занимавай. Няма смисъл от това. Ти му казваш в прав текст, че „другарите“ му го поставят в положение на съществувание, той ти обяснява, че днес си така. Какво да им говориш на такива хора?

Оставяй и не се занимавай! Те да се оправят, както могат, ако могат.

Много ми приличат на един клиент, който дойде и половин час плюеше по държавата, а бизнеса му е субсидиран от нея. И те така. Изписали са 20 страници срещу модерния свят, ползвайки всички негови достижения и опитващи се да ни кажат, че е по-добре без тях.

Втори и последен път ти казвам, че просто няма, какво да им кажеш. Те искат да са мамени, ще бъдат. Искат да са овце, ще ги заколят. С нищо не можеш да помогнеш.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #278 -: Dec 01, 2018, 05:30 »
Цитат
По свидетелство на един сервизен човек няма бутони и ръчки за управление, всичко става дистанционно чрез електроника, той се позаинтересувал, поразгледал и т.н., имало система за изхвърляне водеща към крилата на самолета. В резултат на този негов интерес след няколко дни е бил уволнен без основателна причина.

Предполагам че никой няма да признае официално за това, лично аз вярвам, особено с оглед на горната "официална" новина, преди която със сигурност е имало експерименти и тестове. Същото се отнася и за HAARP програмата. Всичко сочи за наличието на геофизическо, йоносферно и химическо оръжие и тяхни комбинации.
Отделно генетическите изследвание и разработки, вкл. опити за изолиране на генетична информация характерна за дадена националност или раса.

можеш ли да ми дадеш информация за подчертаното?

Имаше преди 3-4 месеца подобна информация в някой от новинарските сайтове, но сега май не намирам същата информация. Но тук е дадено това което прочетох и там:
http://skandalno.net/%D1%81%D0%B0%D1%89-%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0%B2%D1%8F%D1%82-%D1%83%D0%B6%D0%B0%D1%81%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D0%BE%D1%80%D1%8A%D0%B6%D0%B8%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D1%83%D0%BD%D0%B8%D1%89-178791/

И това е официална поръчка на Пентагона и ВВС, обявена на сайта им (не съм гледал сайта сега или преди).

Отделно имаше един китайски филм (гледах го преди месец, два) там също част от сценария бе за кражба на китайски генетичен материал от медицинска лаборатория и опит са изнасянето й навън. Ако имаш интерес мога да изровя филма. Вероятно ако човек потърси по-упорито ще намери още инфо.

Поздрави.
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #279 -: Dec 01, 2018, 05:40 »
капитализъмъ е вечен, както са вечни идиотщините в темите у линукс-бг

Мисля че напълно те разбирам, единственото ми обяснение (не оправдание) е на първо място че пишем в раздела "Живота, вселената и някакви други глупости", което донякъде предполага подобни неща.
И като второ, факта че явно има интерес след като хората пишат и не спират, въпрос на личен избор !

Лично аз мисля че темата спокойно може да се затвори (но това съм само аз) или пък човека който я стартира @remotexx да призове за приключване и толкова.

Поздрави,
Румен
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #280 -: Dec 01, 2018, 06:06 »
Иначе капитализма измисли и Юникс и Линукс (за Уиндоус ме е срам да ги похваля).

И засега последно, тъй като имам чувството че донякъде го дължа на @jet ;-)
Мисля че най-сетне разбрах защо не се разбираме и причината е фундаментална, не частна.
Въпроса е в мирогледа и начина за възприемане и тълкуване на света.

При мен има нещо постоянно и базово и около него се изгражда всичко останало, обаче докато аз не съм склонен да правя никакви компромиси с базата, напълно приемам (и го правя) да променям мнението си за надстройката според фактите. Случва се постоянно.

При @jet е донякъде обратното, той има твърди позиции/мнение за почти всичко и търси факти които подкрепят тези позиции и игнорира или интерпретира по своемо това което не покрепя това му мнение. Понякога напълно игнорира посочени факти и прехвърля топката в съвсем друга посока, често тя е свързана само косвено.

Разбира се не мога и няма да му се сърдя, просто искам да кажа че се отказвам от намерението си да посочвам че някакво писание не е за него. От това няма смисъл.

Отново казвам че всичко това е някаква моя интерпретация и мнение, може и да греша или да не съм се изразил правилно или нещо друго.

Поздрави.

PS: @jet: капитализма нищо не създава, създават го хората живеещи в даден обществен строй, понякога те са против този строй въпреки че живеят и създават в него.
Например виж какво е мението на Ричард Столман за капитализма !

Горе-долу все едно да кажеш че средновековието/инквизицията е създало Хелиоцентричната система на Галилео Галилей, след като едва не са го изгорили (Джордано Бруно обаче да).
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #281 -: Dec 01, 2018, 09:05 »
Бла-бла-бла по килифарски, дай факти приятелю иначе звучиш като партиен секретар на партиен конгрес.
Не знам колко си възрастен, но съм живял достатъчно през соца за да го познавам, дори съм му изучавал теориите на които се опира (беше задължително), така, че е много лесно да сравнявам.

Желю Желев ми се издигна още повече в очите когато научих, че е писал и дисертация срещу лениновата теория за материята (имал е яки топки- Желю, не Ленин  ;D).

За да създаваш и твориш трябва да си свободен иначе става партийно творчество ала Свилен Русев и ксерокопията на родната естрада.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #282 -: Dec 01, 2018, 10:55 »

Въпроса е в мирогледа и начина за възприемане и тълкуване на света.

При мен има нещо постоянно и базово и около него се изгражда всичко останало, обаче докато аз не съм склонен да правя никакви компромиси с базата, напълно приемам (и го правя) да променям мнението си за надстройката според фактите. Случва се постоянно.

Румба, винаги е опирало до това.

Това е за всички хора, не е само за теб. Затова никога няма да се разберем. Всеки от нас е завършена личност. Изградил е своя поглед към себе си и света.

Ето ти типичен пример с теб. Казвам ти, не знам, кой е Юнг, нито, какво е казал. Още в следващото си мнение, коментирайки 4 КБ, казваш – Юнг се потвърди. Какво и защо на Юнг се е потвърдило, не казваш.

Дълбоко в себе си, без да познавам Юнг, съм убеден, че говори глупости. А съм убеден в това, защото психоанализата е наука от деветнадесетия век, а съм
 предразположен невярващо към всички нови науки. Коучинг, моучинг, не мога да ги изброя.

Науки, които са в бебешката си възраст, не могат да ми обяснят света. Една сериозна наука като Физиката, която е на хиляди години и винаги е следвала човечеството в неговото развитие, дори тя не успява. Прави качествени опити в това отношение, но това са само мисловни опити без емпирично потвърждение. Просто на този етап, така ни изглежда.

=*=

Всеки е различен и сега ще ти го демонстрирам. С Ремотех, Джет и Йордан почти винаги сме на едно мнение по темите 42.

Мисля си, че това е защото е общо разбирането ни, че свободата е най-голямата ценност.

Но ние сме различни хора и се различаваме един от друг.

Ето например Наката в тази тема преди една страница се изказа за китайския модел. Той е за свободата на личността, но няма против държавата като „гарант на братството“  сиреч солидарността. В друго мнение, което отговарях на друг (Вектормен), аз казах, че насилствената солидарност, не е добро.

Сиреч аз не вярвам изобщо в идеята за държава. Наскоро от Стил разбрах, че това, което разбирам като идеален модел се наричало: минхаризъм.

Или пък с Джет. С него също имам разлики. Например той изобщо не вярва на руснаците. Според мен, ако им се даде свобода, то те могат да постигнат големи неща. Но смятам, че винаги ще има някой Путин, както винаги до сега е имало.

Остави блядките. Или основната ни разлика. Той силно вярва в собствеността като гарант за развитието. Като по-млад и аз вярвах в това. После лека-полека видях (за себе си), че материята е нещо преходно. Не е вечно и неприкосновено, както пише в конституцията ни (и всяка модерна конституция).

Днес имаш нещо, но утре го нямаш. Дали сам ще го съсипеш, дали друг, дали дори държавата, все някога материята изчезва. В днешния свят това е особено вярно.

Някога не е било и материята е изглеждала вечна. В моя град има крепост на две хиляди години, която още си стои, днес като паметник. Но тя няма много общо, с това, което е била в началото. И дори днес, въпреки, че не е обграждана и воювано срещу нея, просто би рухнала, ако не се грижеха за нея и не я поддържаха.

Ето ще ти сложа и трета (за щастие) разлика с Джет от последното му мнение. Тъй като той силно вярва в свободата (както и аз), то той не може да си представи култура без свобода. Но света е свободен (и не целия) от едва 50-60 години, а тук нямаме още 30. Нима досега не е имало култура?

Той дава за пример естрадните певици. Ами като ги сравня с актуалните в момента: Гери-Никол, Преслава, Сузанита, Галена, Тита? Ами не мога да ги сравня. При ония жени имаше музика. Те умееха да пеят. Изглеждаха добре, твърде добре. Сегашните не приличат на нищо. Едвам няколко тона успяват да докарат. А музиката, която им е за фон е просто някакъв шум от произволни звуци, които е невъзможно да бъдат изсвирени.

Това е характеристиката не просто на родната ни музика, ами на световната.

Светлин Русев може да е всякакъв боклук. Може стила му да ми е бил винаги крайно неприятен. Но тоя човек изографиса църква. Кой днес изографисва църкви???

Пък и нека си признаем. Творец от дори ниския ранг на Русев си е цяло щастие да се роди на такава малка територия. Да дори тук е имало много по-големи, Майстора, Злато Бояджиев, Нерон. Но дори след тях не всичко е било затрито. А днес как е?

В модерното изобразително изкуство имаме представители. Повечето работят навън. Някои от тях дори не искат да са се раждали българи (Кристо). Но в класическата школа, нямаме нищо.

Противно на джетовото разбиране, висока култура може да се развива в жестока диктатура. И това е така, защото света почти не е живял в нещо друго (освен сега), но е имало.

Това на което е рожба свободата е – изобилието. Никога не е имало толкова много в толкова различни стилове при това едновременно. Говоря за каквото и да било, не само музика и картини.

Това е истинското достижение на свободата.

А защо култура се развива при тирания?

Рей мисля, че вече знаеш отговора, който ще ти дам. Това е защото човешкия дух винаги се е стремял към свобода. Това е вярно дори за ретроградните ни бивши и настоящи комунисти. Те самите са осъществили не един, а два демократични прехода у нас за по-малко от век.

Без свобода, човешката душа е обречена.




Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #283 -: Dec 01, 2018, 11:47 »
Какво да се изкажем, че станахте много червени бабички, та чак бъка. И каква метаморфоза по путински прегърнахте и религията, сега остава да про-разбирате и от бизнес и да почнете да се обяснявате. Ако не бяхте жалки щяхте да сте смешни.

A капитализма приземи успешно още един апарат на Марс.

   Фърст: не съм червена бабичка,а и няма как да бъда (все пак съм
мъж,и не съм толкова възрастен)
   Секънд: винаги съм се отнасял отрицателно към религиите (особено
към официалните в България,донесли толкова страдания)
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #284 -: Dec 01, 2018, 12:03 »
"...Той дава за пример естрадните певици. Ами като ги сравня с актуалните в момента: Гери-Никол, Преслава, Сузанита, Галена, Тита? Ами не мога да ги сравня. При ония жени имаше музика. Те умееха да пеят. Изглеждаха добре, твърде добре. Сегашните не приличат на нищо. Едвам няколко тона успяват да докарат. А музиката, която им е за фон е просто някакъв шум от произволни звуци, които е невъзможно да бъдат изсвирени. ..."

Тези новите нищо не ми говорят, но онези дето казваш че са пяли хубаво се оказа, че са копирали като луди - Йорданки Христови, Кички Бодурови, Вили Казасянчовци, Аргирови, Трифонови, Лилита са гребали с пълни шепи от запада (най-вече от Франция и Италия), даже и ФСБ-то - големи култур-трегери. Ама едно време ни държаха заключени и не знаехмe, ама сега им лъснаха г*зовете.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.