Автор Тема: Избор на програма ,която напомня  (Прочетена 5216 пъти)

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Здравейте,
понеже имам огромен проблем с мотивацията ,мързела и често забравям си търся някаква програма тип органайзър,може би.Например нещо с аларми, които се настройват в определени дни да се свърши определено нещо в определен час.Много бих се радвал да има и форк на андроид това нещо.Ако сте ползвали или ползвате нещо подобно ще се радвам да препоръчате.Ако може да е лесно за учене  поради гореспоменатите недостатъци на моята милост.Знам ,че изнаглявам малко ;D...
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
Re: Избор на програма ,която напомня
« Отговор #1 -: Aug 19, 2017, 08:49 »
   Ами в твоя случай е най-добре с crontab, на всеки час  ;D да изскача
съобщение ДЕЙСТВАЙ БЕ !
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Избор на програма ,която напомня
« Отговор #2 -: Aug 19, 2017, 11:13 »
В 88-и Джоук разказваше, че ползва нещо наречено wonder list, което го има за web, android, намацаните, ОС на Бб, не спомена дали го има за ГНУ/Линукс. После със Cтефан проведоха кратък разговор по въпроса. Причината беше, че M$ го били купили това нещо и той се опасяваше да не го развалят в новата версия, която се задавала.

Повече не мога да помогна. Аз ползвам Емакс. Със сигурност има нещо на Vimscript.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

deant01

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Debian/sid
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Re: Избор на програма ,която напомня
« Отговор #3 -: Aug 19, 2017, 11:23 »
ами аз го правя с календара на Гугъл. За линукс в гнома можеш да се логнеш и синхронизираш в акаунта на гугъл, след което получаваш известия в гнома. така си тикаш всички известия в календара на гугъл и след това ги получаваш на всички устройства, през които си се вързал на гугъл.
Активен

Ripples of paradox spread out across the sea of causality.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Избор на програма ,която напомня
« Отговор #4 -: Aug 19, 2017, 11:52 »
И като заговорихме за календари, днес в този на форума е отбелязано първото писмо на Линус, в което говори, че не прави нещо „голямо и професионално като ГНУ“, а „просто хоби за забавление“. И да поддържало само 386 и твърди дискове.

Честито!

п.п. 26 год., ако умея да смятам.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Избор на програма ,която напомня
« Отговор #5 -: Aug 19, 2017, 13:15 »
Гоше ,то твоя емакс, е като атомно оръжие предполагам ,като на Стефан вим-а.Решил съм да го науча и съм с тези намерения вече 2 години :D.Слушах го аз 88 епизод,но го бях забравил ще погледна.Иначе от един клиент видях todoist пак уеб базиран с някои платени функции.Ама не искам да се занимавам с него понеже ми носи лоши спомени-съсипах въпросния проект ,беше голям лъжица за моята уста,та го дадох на една фирма накрая...
 Предполагам и гугъл календар с малко играчка може да се тунингова добре и то за 2 устройства ама все си мисля,че нещо специализирано ще е по-добре.
   А отностно крона: много е джентоо-вско за мен :D
Благодаря за препоръките ,сега главата ми е по-свежа :)
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Избор на програма ,която напомня
« Отговор #6 -: Aug 19, 2017, 14:06 »
В първата част беше разовора, някъде около 40-та минута. Сиреч след средата¹.

Иначе Вим и Емакс са истински операционни системи. Едва ли има нещо, на което да са неспособни. Предимството на Вим е, че има по-добър текстов редактор. Под по-добър разбирам, че се пише по-бързо и удобно. Иначе едва ли има нещо единия да го може, а другия не.

По принцип текстовия редактор на Вим може да се ползва в Емакс (има цели дистрибуции като Spacemacs), но идеята не е добра, защото се омешват два стила на работа.

А Вим има ново разклонение (Neovim), което пък не те ораничава само до Vimscript. Победата там е, че има lua, но не е само тя. Има от Питон през Руби до П4П. Това е малко по-трудно в Емакс. Не е невъзможно, но не е реализирано толкова удобно и страда от известни ограничения.

Обаче и двете програми са стари и това им личи. Особено от към графичната част. Реално поледнато всичко в тия програми е текст, управлява се като текст и се представя като текст. Шаренийки почти няма. Не е невъзможно да се добавят, но не е така елементарна задача, като да го напишеш на EFL, Qt, *TK, CSS/Js.

И двете бивайки отделни ОС, изискват привикване. Понякога може би няма да е кратко. На мен ми отне години. И не съм сигурен, че съм ефективен. А това го чувам дори от гурyта ветерани. Все си мислиш, че нещо не правиш,  както трябва. Има по-добър начин. Като с жените.

Обаче, ако човек посвети (доста) време на някоя от тези двете, те се отплащат многократно. Областите на приложението им са неограничени. Аз например управлявам бази от данни и водя счетоводство. Обмислям да направя web server за собствени нужди. Нещо като личен облак. Между другото, идеята ми е точно въпросните календари, todo-та, agile-и да са основна част от него, че да са ми достъпни от всякъде, освен основното дето се ползват за файлове. За сега си нося Емакс на влашка, ама не е най-удобното. И не може да се ползва от умнофон, не че имам.

Та те така.

п.п. От приказки за Вим и Емакс забрави да кажа, това, което беше по темата. Въпросния todoist беше споменат от Джоук и Стефан, но май и на двамата не е допаднал.



-----
¹/ В страни от темата. Имало било нов podcast. Някой го изрекламира в коментарите. Казва се govori-internet.com. Не съм го слушал още.
« Последна редакция: Aug 19, 2017, 15:11 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Избор на програма ,която напомня
« Отговор #7 -: Aug 19, 2017, 17:50 »
Аз съм си решил проблема в моя облак - използвам един готов Php календар където си отбелязвам кога какво да се случва. Един кронджоб минава и като намери събитие, ми праща имейл - така ми идва на гмаила, поп3 и телефона, кромбука, таблета и т.ц., а календара го стигам рпрез уеб-а.

Напомнянето за събитие го правя веднъж дневно (може да се направи и всеки час). Напомнячката ми праща по три имейла за всяко събитие

1) утре ще става еди какво си;
2) днес ще става еди какво си;
3) вчера трябваше да стане еди какво си.

В готовия Php календар (Linux/Apache/MySQL/Php вече го имам наличен - там ми е и счетоводвството, Wiki-to, ZoneMinder-a, Tiny Tiny RSS reader-a, NextCloud-a, Photo галерията, Meteo станцията etc.) съм добавил само едно логическо поле - да си отбелязвам като е пратен алърт, да не праща повече. Ползвах за база http://www.php-calendar.org/ сигурно има и по-напудрени някъде. Този моя има и occurring events - такива дето се повтарят (като сметките за плащане, ипотеки, кредити, кредитни карти, рождени дни и etc.).

В счетоводната ми програма имам бутон дето ми показва наближаващите 30 събития.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6179
    • Профил
Re: Избор на програма ,която напомня
« Отговор #8 -: Aug 19, 2017, 18:39 »
Cron го бива, но по-често ползвам at. По-удобно ми е.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Избор на програма ,която напомня
« Отговор #9 -: Aug 19, 2017, 20:58 »
Това с php календара изглежда добре.Тази идея ми напомни за гугъл календара.Има интеграция в гнома, който ползвам.Така или иначе използвам gmail за работа и получавам пощата на всички анроид и линукс устройства ,та  ще е добре да се тества.Иначе по-нататък може да се заиграя с предложението ти.Харесвам неща тип "много гърч за настройка" ама после "забравих как съм го направил преди години".
@go_fire
Братче ти си спасител от скуката.Тоя новия подкаст непременно ще го видя.Правя по 2000 километра 3 пъти в седмицата и досега тубата и spotify (много зарибяващи музика ,подкасти и аудио книги) ме разнообразяваха.Време е да чуя родна реч, след като се измързеливиха нърдоветеХ2 :)
« Последна редакция: Aug 19, 2017, 21:02 от Odido »
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Избор на програма ,която напомня
« Отговор #10 -: Aug 21, 2017, 14:22 »
Ако ползвате андроид телефони, така и така ви са свързани с профила на гугъл заради магазина за приложение други неща, защо си усложнявате излишно нещата с допълнителни календари, вместо гугълския!!!!?????

На мен лично, всичките ми контакти са в джимейла и при смяна на апарат ми е много лесно. Календари не ползвам, но веднъж за проба бях въвел събитие в тела и ми отиде и на други места свързани с този акаунт.
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Избор на програма ,която напомня
« Отговор #11 -: Aug 21, 2017, 15:24 »
Ако ползвате андроид телефони, така и така ви са свързани с профила на гугъл заради магазина за приложение други неща, защо си усложнявате излишно нещата с допълнителни календари, вместо гугълския!!!!?????

Защото някои хора държим изключително много на личната хигиена!!!!!!!!!!!!!!!
Активен

the lamer's team honourable member

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Избор на програма ,която напомня
« Отговор #12 -: Aug 21, 2017, 15:43 »
Ако ползвате андроид телефони, така и така ви са свързани с профила на гугъл заради магазина за приложение други неща, защо си усложнявате излишно нещата с допълнителни календари, вместо гугълския!!!!?????

Защото някои хора държим изключително много на личната хигиена!!!!!!!!!!!!!!!

Ами, щом си мислиш, че можеш да имаш и-нет активност и да останеш анонимен - дерзай :) ! Има нужда и от донкихотовци :D
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Избор на програма ,която напомня
« Отговор #13 -: Aug 21, 2017, 17:16 »
Ако ползвате андроид телефони, така и така ви са свързани с профила на гугъл заради магазина за приложение други неща, защо си усложнявате излишно нещата с допълнителни календари, вместо гугълския!!!!?????

Защото някои хора държим изключително много на личната хигиена!!!!!!!!!!!!!!!

Ами, щом си мислиш, че можеш да имаш и-нет активност и да останеш анонимен - дерзай :) ! Има нужда и от донкихотовци :D

Ами ако мислиш, че това съм казал, дерзай и ти. Има нужда и от санчопансовци за донкихотовците ::)
Активен

the lamer's team honourable member

stealth01

  • Гост
Re: Избор на програма ,която напомня
« Отговор #14 -: Aug 21, 2017, 17:39 »
Ако ползвате андроид телефони, така и така ви са свързани с профила на гугъл заради магазина за приложение...
Това абсолютно не е вярно. Аз ползвам андроид 6 (CyanogenMod 13; сега вече LineageOS), на който просто не съм качил гугълските услуги. Има го и https://f-droid.org/ с основните необходими неща.
Разбира се, да се гони абсолютна анонимност е невъзможно. Не е и това целта.

А иначе по темата... пробвал съм да ползвам календар, но не е за мен тая работа :) По спомен - имаше нещо calDAV, протокол за синхронизация с телефон, добавка за Thunderbird и нещо облачно.
Активен