Автор Тема: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?  (Прочетена 21151 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #15 -: Jun 08, 2018, 22:57 »
Free CAD има всички перспективи да стане „баш програмата“. Той е направен около модернизиран вариант на идеите от Auto CAD, за който е знайно, че е класиката на класиките. Обаче за сега фрее-то е да си правиш кутийки на тризмерни печатъщи устройства, тук-там някое влакче или барачка. Друг кандидат е LibreCAD, който е разклонение на QCAD. Той е по-класически, по-стабилен и по-скучен.

Но човека говори за други неща или не разбрах?

Според мен трябва да си говорим за Octave и такива неща. GNU Radio сам го е споменал, но предполагам това е от хобитата му, щом е толкова некомпетентен, че чак не може да го инсталира.

п.п. Върго Цецо Кукуто е ненадминат. Не вярвам скоро някой да го мине. И въпреки, че отдавна трябва да е завършил шуменския университет, не вярвам пак да се появи с истинското си име. Вярвам, че сам осъзнава, какви ги е надробил на „младини.
« Последна редакция: Jun 08, 2018, 23:06 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #16 -: Jun 09, 2018, 12:40 »
И мен нещо ме интересува. Появили са се много портативни CNC машинки (по подобие на 3д принтерите). Те са любителски, за моделизъм и малки детайли. Някои са 3 кординатни, има даже и 5 коoрдинатни.
https://www.youtube.com/results?search_query=pcb+CNC
https://www.youtube.com/results?search_query=pocket+cnc

Та тези CNC машинки с какви програми ги управляват? Трябва пак да е нещо free?



GNU Radio сам го е споменал, но предполагам това е от хобитата му, щом е толкова некомпетентен, че чак не може да го инсталира.

Ми то и аз не успях да инталирам под центос6. :'( Некави депенданси дето под редхат ги нямаше...Пуснах го едвам едвам и то непълно с много прекомпилиране и псуване. От тогава почнах да завиждам на Дебианците.

Гейта го ползваше не по предназначение (не за радио) а за general DSP тулл. И аз се оптитах и става но само за елементарна обработка на сигнали. Ако трябва нещо по сериозно, с по завътрян алгоритъм не става - липсват още много модули.

Подобна функционалност - с визуални блокове, като в гнурадиото гледах в scilab - https://www.scilab.org/scilab/features/xcos

https://en.wikipedia.org/wiki/Scilab
не нещо не ми хареса....Май беше Джава програма.
« Последна редакция: Jun 09, 2018, 15:38 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

lordvox

  • Гост
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #17 -: Jun 09, 2018, 16:45 »
Привет на всички от форума ( ът ). Извинявам се. Не съм толкова опитен. От около 2014 / 2013 год. постоянно съм на Линукс за домашният си кула компютър. Не съм опитен в Линукс и досега съм се спрявал само чрез копиране и поставяне на готови редове от интернет в терминала. Нека това да прозвучи, като извинение и оправдание за глупавите въпроси на неопитен потребител. Основният въпрос - дилема, на който трябва да намеря отговор е следният. Инсталирам CAE Linux 2013  или 2011. Или инсталирам Убунту Мате 16.04. Кое от двете да избера. Убунту Мате се чупи или крашва. CAE Linux 2017 не тръгва. Тоест крашва, бъгва се дори без да се стартира. Но за сметка на това е максимално орязан откъм технически софтуер. CAE Linux 2013 ако искам да тръгне трябва да му чистя хранилищата от ключове. Но пък има много технически софтуер. И годината му е 2012 год.

Сетих се нещо допълнително. Моля предложете ми аналог на Readon Audio Video TV Player за Линукс. Иска ми се да гледам Сръбски Музикални Телевизии и Босна и Херцеговина Музикални телевизии. Както и да слушам Сръбско радио. Може и да ми предложите интернет сайтове. Да. Абонат съм на Булсатком.
Моля да ми препоръчате Линукс Дистрибуция по- ваш избор.
Предпочитам 64 - битова и в горният ляв ъгъл да има Програми - Места - Система. Нещо, като излязлият от употреба UberStudent или Ubuntu 16.04 MATE 1.12. Защото Убунту Мате 18 не ми харесва на външен вид.

Или ако може направо да ми посочите, какво да въведа в терминала на Линукс Минт, така, че в горният ляв ъгъл да стане: Програми - Места - Система.

Отказах се от OpenSUSE 42 ,  защото не ми разпознава автоматично принтера. И ръчно не успях да го подкарам. Твърдя, че съм без опит в Линукс. Италианската Parrot- Папагал до версия 3.0 се саморазпада - крашва. Благодаря предварително.
Активен

malin

  • Гост
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #18 -: Jun 09, 2018, 17:39 »
Во картце - полвай Убунту базирани (което и да е, май МАТЕ те влече). На него слагaш wine (и на въпросното вино - пробваш кой Уйн софт ще върви при тебе). Защо се дърпаш от Уйн (оригиналдъ) - не знам. Но той е "твоя човек" (колкото и да не ти се иска).
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #19 -: Jun 09, 2018, 18:36 »
Цитат
Убунту Мате се чупи или крашва. CAE Linux 2017 не тръгва. Тоест крашва, бъгва се дори без да се стартира.

Как така две дистрибуции се крашват? Не може да има такова нещо без причина. Сигурен ли си че ти работи компютъра?

Да нямаш подути кондензатори на дъното.? Вземи един лайв двд Knoppix   и виж дали ще тръгва без проблеми. 
« Последна редакция: Jun 09, 2018, 19:00 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

lordvox

  • Гост
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #20 -: Jun 09, 2018, 19:09 »
Во картце - полвай Убунту базирани (което и да е, май МАТЕ те влече). На него слагaш wine (и на въпросното вино - пробваш кой Уйн софт ще върви при тебе). Защо се дърпаш от Уйн (оригиналдъ) - не знам. Но той е "твоя човек" (колкото и да не ти се иска).
Бягам от Windows, защото е платен. Да кажем, че не искам да сгазя лука - тоест да ме хванат с пиратски или краден софтуер. Личното ми мнение, е че има Реална вероятност в близко бъдеще да ми направят проверка на софтуер на домашният ми Десктоп кула компютър от милицията. Нещо се и страхувам, че , като сложа пипнат Windows или същият го лекувам да стане легален, то благодарение на това действие ме гледат, какво правя на компютъра. А за мен Патентите и интелектуалната собственост са много ценни. Нямам нито една песен или ел. книга изтеглени от интернет.
Knoppix и на Английски език и на Немски език също изкачат съобщения. Друг език освен Български не зная. Извинявам се.
Сега пред мен е дилемата. Линукс от 2016 год. или Линукс от 2012 год. да инсталирам. Питам тук. Защото майка ми е на 87 год. и нищо не може да ми помогне. Баща ми почина 2006 год. Друг няма кой да питам или къде да питам. Извинявам се за глупостите. Още веднъж се извинявам.
Активен

malin

  • Гост
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #21 -: Jun 09, 2018, 19:36 »
Знам, че разбираш само Български. Знам, че който и да е Линукс не е за теб (все още). Знам, че си параноик (на тема сигурност). Знам, че не искаш да пиратстваш (по неясни причини, с възможна препратка към предното изречение). Обаче ... е крайно време да седнеш и да си изясниш какво искаш - да питаш и да ти се смеят, или да пробваш и да питаш само "когато си до стената".
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #22 -: Jun 09, 2018, 19:48 »
Дилема за дистро между 2012 и 2016 не трябва да има - 2016 ще е с по-нов софтуер - а това е от значение в света на свободния софтуер.
Ти бъркаш дистрибуция с десктоп среда. Повечето дистрибуции имат от почти всички възможни десктоп среди (ДЕ) - само трябва да се инсталират. След като инсталираш ДЕ (KDE, GNOME, Xfce, and LXDE, Mate, Cinnamon, Enlightenment, LXQt, Trinity, Unity и т.н.), по време на графичния логин си избираш коя от тях да тръгне и така можеш да ги превключваш върху една и съща дистрибуция.
Всички те иглеждат различно и работят различно (то затова ги и има де - хората са различни).
Ей тука можеш да ги видиш на картинка: https://en.wikipedia.org/wiki/Desktop_environment#Gallery

Почти всички ГОЛЕМИ дистрибуции говорят Български. Тия твоите дето си изброил не съм ги и чувал, така, че не знам за тях.
Няма значение какъв софтуер има инсталиран по подразбиране в твоята дистрибуция (това не трябва да е критерий за избора на дистро), а какво има в хранилищата - всичко от там може да се инсталира когато си готов.
« Последна редакция: Jun 09, 2018, 19:51 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

malin

  • Гост
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #23 -: Jun 09, 2018, 19:56 »
... а какво има в хранилищата - всичко от там може да се инсталира когато си готов.
За Американсканската образователна система знам, че там не насилват децата да станат всички научени, кой колкото възприеме - толкова.  :) Е, възпитателните домашни средства са силно ограничени, та затова е така. Ама си има плюсове и минуси, нъл тъй.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #24 -: Jun 09, 2018, 20:09 »
?!  ???
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

malin

  • Гост
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #25 -: Jun 09, 2018, 20:27 »
Човекот казва (ако не тука, другаде), че е ползвал Линукс от доста време. И не се е научил. Обаче иска. Ама стои все на кота 1. Казват му, за да отидеш на кота 2 се иска еди какво си. Той казва (винаги) аз еди какво си не го искам, как да ида на кота 2.
Параграф 22 наживо.
Активен

lordvox

  • Гост
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #26 -: Jun 25, 2018, 22:34 »
Извинявам се. Ще пиша в тази тема за да не отварям нова тема. В момента съм с Mageia 6. Много ми е трудно добавянето на хранилища. Например. Излиза ми съобщение на скайпа за нова версия, която да се инсталира от софтуерният център. Но в софтуерният център нямам скайп. Изтеглям Скайп от официалният сайт и го инсталирам върху стария. Всичките ми източници в софтуерният център на Магея 6 са ftp. Нямам нито един източник в софтуерният център с http. Моля, който може и има желание да ми помогне да се оправя с източниците на софтуер в софтуерният център на Магея 6. Замислям се дали да не си поиграя да инсталирам последната версия на ЦентОС и да добавя хранилищата описани от кибер полицая в съседна тема. Дали ще е по- добре от Магея 6? Иначе съм останал с впечатлението, че кибер полицая препоръчва Магея 6 пред Цент ОС. Засега ще изчакам вашите съвети за Магея 6.
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #27 -: Jun 26, 2018, 06:11 »
Иска ми се нещо, но дали си заслужава?

Предполагам, че този въпрос си го задава всяка млада дама в зората на пубертета....
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #28 -: Jun 26, 2018, 07:49 »
е има ли значение ftp или http за хранилище?
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #29 -: Jun 26, 2018, 09:17 »
Едва ли. Същата баница ще е.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.