Автор Тема: Що е туй eComStation  (Прочетена 3527 пъти)

vyrgozunqk

  • Гост
Що е туй eComStation
« -: Mar 27, 2012, 13:25 »
Здравейте,
някой има ли някаква идея що е туй животно eComStation ?! http://www.ecomstation.com/

Гледам, че базирано на BeOs, OS/2 и т.н. Някой сблъсквал ли се е с него, че е комерсиално и има ли някаква идея на какво ниво е хардуерната поддръжка... Примерно видео драйверите дали имат 3д ускорение и т.н.
Гледам, че за аудио се ползва ALSA... Самба за мрежи и пр.
Също какво представляват инсталаторите, нещо тип уиндоуските exe-та или е на линукският пакетен принцип и т.н.
Та така, любопитно ми е що е туй...?!
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Що е туй eComStation
« Отговор #1 -: Mar 27, 2012, 16:29 »
Доколкото не ме лъже паметта това е развитие на OS/2 след като ИБМ спряха развитието и поддръжката. Програмите са exe-та
Активен

0x2B|~0x2B

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Що е туй eComStation
« Отговор #2 -: Mar 28, 2012, 11:18 »
Има много софтуер който върви на OS/2 и спирането му ги поставя във патова ситуация защото даже и да искат няма кой да им поддържа нещата (отделно има и много по-нов хардуер). (говоря за БАНКОВ софтуер).

Така тръгна и Parallels - руснаците първоначално са наети от едни германци да емулират хардуер като за OS/2 и после придобиват опит във виртуализациите.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Re: Що е туй eComStation
« Отговор #3 -: Mar 28, 2012, 16:03 »
//off
Бе туй не е като онуй  :D :D
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Що е туй eComStation
« Отговор #4 -: Mar 29, 2012, 14:09 »
Интересно изглежда, един познат каза, че имал лицензионно iso от някъде, та трябва да го разцъкам... Или пък, ако се замота, да взема да цвръкна демо-то на една виртуалка... Че ме зачеша крастата...  ::)
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Що е туй eComStation
« Отговор #5 -: Mar 29, 2012, 22:10 »
Интересно изглежда, един познат каза, че имал лицензионно iso от някъде, та трябва да го разцъкам... Или пък, ако се замота, да взема да цвръкна демо-то на една виртуалка... Че ме зачеша крастата...  ::)
на vmware server оригинлна OS/2 имаше проблем със зареждането, който се решава доста трудно с подходящ комплект флопи дискове
Активен

0x2B|~0x2B

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Що е туй eComStation
« Отговор #6 -: Mar 29, 2012, 23:13 »
Гледам му хардуерният съпорт на това чуди и изглежда доста впечатляващ... Интересното, че в списъците пише само good, average, bad... Дори радеон HD5xxx серийте им дават good съпорт... Та не знам за виртуалките. Утре като имам повечко свободно време ще го пробвам.

Лошото е, че това good не значи нищо специфично.
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Що е туй eComStation
« Отговор #7 -: Apr 03, 2012, 21:12 »
http://gizmodo.com/5898623/ibms-failed-os2-is-25-years-oldbut-it-still-powers-atms-and-checkouts

Да не ви вадя колко струва един ATM като нов, че ще ви заболи главата.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

pcfriend

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 31
  • Distribution: Mint, PCLinuxOS, Lubuntu, Win2k/xp(Virtual), Others
  • Window Manager: MATE, LXDE, KDE
    • Профил
Re: Що е туй eComStation
« Отговор #8 -: Mar 20, 2015, 13:35 »
Някой може ли да каже, как се инсталират и стартират програмите под ecomstation?
Инсталирах си версия 2.0 от СД1 и изрових програми за windows 3.x, DOS и OS/2 но всичките файлове като река да ги стартирам и ми ги отварят в текстови редактор.

Като сложа СД 2 , абсолютно нищо не става; завърта го, чете го, но до там...
То и аз не знам какво трябва да правя де, защото я разцъквам от 2 дни а и никога не съм имал допир с OS/2 подобни. Книжки за начинаещи също не намерих.


Активен

pcfriend

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 31
  • Distribution: Mint, PCLinuxOS, Lubuntu, Win2k/xp(Virtual), Others
  • Window Manager: MATE, LXDE, KDE
    • Профил
Re: Що е туй eComStation
« Отговор #9 -: Mar 20, 2015, 18:36 »
Цитат
Някой може ли да каже, как се инсталират и стартират програмите под ecomstation?
Инсталирах си версия 2.0 от СД1 и изрових програми за windows 3.x, DOS и OS/2 но всичките файлове като река да ги стартирам и ми ги отварят в текстови редактор.

Като сложа СД 2 , абсолютно нищо не става; завърта го, чете го, но до там...
То и аз не знам какво трябва да правя де, защото я разцъквам от 2 дни а и никога не съм имал допир с OS/2 подобни. Книжки за начинаещи също не намерих.

Проблема явно е от конкретния релийз. Във версия 2.1  се стартират, а преди малко говорих с човек, който е работил с версия 2.0 и всичко му е било наред.
Дано не съм подвел някого с горния си пост, за сега съм с добри впечатления от системата :)
Активен