Анкета

Въпрос: Трябва ли да се поопресни информацията за различните дистрибуции в linux-bg?

  • Да
    - 33 (16.1%)
    Не
    - 0 (0%)
    *ба ли го...
    - 5 (2.4%)
    Цъ, нека новите се объркат
    - 2 (1%)

Общ брой гласове: 35

Автор Тема: Да обновим списъкът с дистрибуции  (Прочетена 27694 пъти)

Intel

  • Гост
Ей тоя момент дето го рзправях за секцията с дистрибуциите, че някой ще си избере tilix и няма да разбере, че тая дистрибуция са я зарязали отдавна, дойде...
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Линукс за слабо пц
« Отговор #1 -: Nov 10, 2011, 16:02 »
Ей тоя момент дето го рзправях за секцията с дистрибуциите, че някой ще си избере tilix и няма да разбере, че тая дистрибуция са я зарязали отдавна, дойде...
ОК, проблемът се знае и ще се работи по него :)
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Линукс за слабо пц
« Отговор #2 -: Nov 10, 2011, 17:51 »
мда... смятате ли да поопресните раздела за дистрибуциите? Може и някоя да се добави. Например, сигурен съм, че РОКО с удоволствие би написал нещо за Calculate.
Активен

Intel

  • Гост
Re: Линукс за слабо пц
« Отговор #3 -: Nov 10, 2011, 19:47 »
Мда, аз ще се включа с каквото мога, че само да се лае не върви. Марче, като дойде момента пиши на джабер как ще стане далаверата.
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Линукс за слабо пц
« Отговор #4 -: Nov 11, 2011, 00:03 »
//OFF
Марчето да ме пише и мен ... поне с това мога да помогна, само измислете как ще стане цялата схема ...
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

lunarvalley

  • Гост
Да обновим списъкът с дистрибуции
« Отговор #5 -: Nov 11, 2011, 11:46 »
Понеже стана дума в друга тема да се пооправи информацията за различните дистрибуции, да прехвърлим дискусията тук? Тъкмо ще се разберем кой за коя дистрибуция и какво е съгласен да пише. Що се отнася до мен -- Slackware

ПОЯСНЕНИЕ: става дума за това: http://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/index.pl?page=distro
« Последна редакция: Nov 11, 2011, 12:04 от lunarvalley »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5233
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Да обновим списъкът с дистрибуции
« Отговор #6 -: Nov 11, 2011, 11:59 »
Разбира се, че трябва. Примера със споменатия вчера Тиликс. На оня юнак Илия Базлянков великия проект, дето само даренията се ъпдейтваха редовно. От години е спрян, а и на нета се отваря някакъв абузе сайт. Ни поддръжка, ни сайт, ни форум, ни дявол - нищо не работи. А и от другите дистрибуции има с неъпдейтнати данни: последната версия е вече друга, новостите не са показани, etc. Явно е, че хората, които са описани за дадената секция са заети и не могат да се  занимават регулярно.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

bot

  • Гост
Re: Да обновим списъкът с дистрибуции
« Отговор #7 -: Nov 11, 2011, 11:59 »
 Аз малко недоразбрах темата - ако е за това всеки да си изкаже предпочитанието, то дистрото, с което работи е изписано в профила под никнейма.
« Последна редакция: Nov 11, 2011, 12:43 от bot »
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Да обновим списъка с дистрибуции
« Отговор #8 -: Nov 11, 2011, 12:08 »
Гледам, че там, под представянето на дистрибуция, има възможност да се пишат коментари. Та се питам, ако някой вземе, че напише коментар, кой, къде и кога ще го види за да го прочете?
« Последна редакция: Nov 11, 2011, 12:12 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5233
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Да обновим списъкът с дистрибуции
« Отговор #9 -: Nov 11, 2011, 12:18 »
Bot, не е за предпочитания. Ето тук :

http://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/index.pl?page=distro

са описани различни Линукс дистрибуции. Който се интересува, да погледне, да попрочете малко, да добие някаква представа, има си и линкове за теглене и т.н. Аз самия съм чел тази секция много пъти. Просто хората, отговарящи за дадената дистрибуция, не са правили корекции и добавяли новости от много време. Естествено не всички, но има занемарени дистрибуции и то от много време. Затова става дума, да са актуални всичките, а не да са от преди години непипнати.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

bot

  • Гост
Re: Да обновим списъкът с дистрибуции
« Отговор #10 -: Nov 11, 2011, 12:33 »
мерси Ачо
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Да обновим списъкът с дистрибуции
« Отговор #11 -: Nov 11, 2011, 12:33 »
Баси, какви са тези неща, РедХат е на версия 9 (rofl)
Активен

0x2B|~0x2B

lunarvalley

  • Гост
Re: Да обновим списъкът с дистрибуции
« Отговор #12 -: Nov 11, 2011, 12:46 »
именно
аз съм съгласен да напиша информация за Slackware. Може да е тема с основно описание на дистрибуцията и с препратки към по-специфични ръководства. Например като това за работа със sbopkg:

http://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/index.pl?page=article&id=advices&key=435557289
Активен

Intel

  • Гост
Re: Да обновим списъкът с дистрибуции
« Отговор #13 -: Nov 11, 2011, 13:13 »
именно
аз съм съгласен да напиша информация за Slackware. Може да е тема с основно описание на дистрибуцията и с препратки към по-специфични ръководства. Например като това за работа със sbopkg:

http://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/index.pl?page=article&id=advices&key=435557289

И аз мислех със Slackware да почна, но преотстъпвам  :) Само се надявам, че няма да пише общи неща като създателят е Patrick Volkerding, защото според мен това е безсмислено. Предполагам всяко предложение ще мине през още един редактор.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Да обновим списъкът с дистрибуции
« Отговор #14 -: Nov 11, 2011, 13:14 »
Баси, какви са тези неща, РедХат е на версия 9 (rofl)
Romeo, надявам се да не ти прозвуча неучтиво, но.. само с мрънкане не става, трябват и действия ;)

Супер много се радвам, че темата се повдига от потребителите, не от екипа на "Линукс за българи", т.е. става самоинициатива, а не просто призив за помощ. Ето как стоят нещата:

Не искам да говоря за плановете за преправяне/пренаписване на системата на сайта, най-вече защото не обичам да огласявам неща, чийто край не се вижда. Но, независимо дали това ще се случи, или не, съдържанието на сайта може по всяко време да бъде прегледано, преработено, допълнено и, като цяло, приведено в по-приличен вид.

След като тук хора са изказали желание да се позанимаят, аз пък, разбира се, ще ви кажа - събирам желаещи. Да речем може да се почне от секцията с дистрибуциите - тези, които вече са неактивни да бъдат маркирани като такива, тези, които са, да бъдат обновени, да се добавят появилите се и набрали популярност в последните години и т.н.

Ако успеем да направим това, няма да бъде никак малко. Но, ако има желаещи да се иде и по-нататък, към неща като статии, ще бъде още по-чудесно. Най-малко, ако един ден можем да се поздравим с нова система на сайта и с преразгледана структура на основните секции, в миграционния процес ще се нуждаем от малко човешка намеса.

Желаещите да участват - може да се координираме чрез форума, а може и чрез някаква мейл листа (тя мисля, че съществува и сега). Казвайте си кой към какво проявява интерес. И аз сега ще погледна по-подробно и ще обмисля някакъв план за действие.

ПП. Преместих постовете от другата тема в тази (за да не ги трия). Надявам се lunarvalleys да не се сърди, че формално авторът се смени.
« Последна редакция: Nov 11, 2011, 13:34 от bop_bop_mara »
Активен