Автор Тема: update на сайта?  (Прочетена 62308 пъти)

lunarvalley

  • Гост
update на сайта?
« -: Aug 28, 2014, 00:15 »
здравейте пишкомерци  8)

интересно ми е, има ли някакви, макар и неясно-бегли, далечни или хипотетични планове за промяна на linux-bg порталъ? най-вече, "двигателя" на форума, па и самия сайт? Редактирането на статии, няма ли начин да стане малко по-лесно. Вместо да е идиотията дето е в момента (та чак да ти се отще да редактираш нещо), която те кара да си скубеш косите или да почнеш да пиеш от обяд? А защо не и двете? Същата работа и с малоумния форум -- на главния сайт се появяват новите постинги с 10 минути (в най убавия случай) закъснение. Галериятя? да почвам ли? някакви виждания за този невероятен момент когато скрийншотове ке могат да се публикуват в нормална разделителна способност? Или дори без да се чака 2 месеца потвърждение от ерудирания екип на сайта?

а за идиотските теми дето напоследЪк правят сигурно едно 90% от трафика ви, няма да почвам, шото ше стане наистина зле.

 [_]3
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: update на сайта?
« Отговор #1 -: Aug 28, 2014, 00:26 »
Здравей съдбителю наш  :D

До сега си мислех, че си кореняк софиянец, ала с това ке почваш да ме съмняваш. Какво им е на темите? От последните десет има само една дето обсъждахме Дриско, останалото си е по тематиката.

Аз косите не мога да си скубя, защото отдавна ги е хванала липсата, ама се чудя поради каква причина трябва да почваме с поркането едва по обяд? Заранта е по-добре. Или викаш да се проспиме, пък като го отпочнеме и до някое време?

Иначе планове има, имало е и ще има, само дето няма кой да ги изпълни.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: update на сайта?
« Отговор #2 -: Aug 28, 2014, 00:45 »
Фащай лопатата и почвай да ринеш. Аз галерии не гледам, новините рядко ги чета, а теми извън тролските рядко ме вълнуват, тъй че съм пас.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: update на сайта?
« Отговор #3 -: Aug 28, 2014, 01:47 »
Проблема е, че сигурно искат да мигрират цвялото съдържание към нова платформа, а това ще стане точно ... никога.
По-добре да се занули целия форум и да се почне начисто (гол лист), само да се остави един линк към стария форум (сегашния) в режим readonly и става за норматив. прехвърлят се потрбителите (само username, машинна парола и се пращат имейли народа да влезе и да се самодооформи)

А иначе, най интересните теми са точно тролските и уж са в " Живота, вселената и някакви други глупости" модераторите, кой знае защо ги заключват скоропостижно - страх ги е да не им се препълне диска ли, или ще им падне реномето. Народа има нужда да си чеше клавиатурата (като едно време в селската кръчма), но не го оставят, после умирал форума.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: update на сайта?
« Отговор #4 -: Aug 28, 2014, 02:17 »
Специално с форума не виждам някакъв проблем, като не взимаме под внимание голямото изключение, че не може да се пише анонимно. Иначе е стара версия да, но аз не съм видял новите да са с нещо по-добри. Евентуално има някакви дупки по сигурността, но мисля Зеридон се грижи за това. На старото корито си му личат годинките и там са основните проблеми по модернизацията, но изглежда на никой не му се пише на Пърл. Кога станах калайджии (пиейчпъри), кога им почерняха задниците?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

User13

  • Гост
Re: update на сайта?
« Отговор #5 -: Aug 28, 2014, 07:15 »
То този сайт и форум е върха на излагацията. Уж хора разбирачи са тука, програмисти, админи, и всякакви други ИТ фенове и ентусиасти а сайта и форума не са пипани от години.
Не знам вече коя по ред тема е това, която засяга разни проблеми на портала.
Какво оправдание ще намерят сега администраторите на сайта?
Много са заети ли!?
Айде стига бе за 2-3 години да не намериш време поне малко да пипнеш нещо... Просто нямам думи.
И тая тема ще прочетат ще ударят една прозявка, ще си пият кафето или бирата и няма да им дреме. Накрая някой тинейджър тотално ще им хакне системата ама тоя път ще е много по-зле от предния.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: update на сайта?
« Отговор #6 -: Aug 28, 2014, 08:21 »
Ей сега виждам, че тази версия на SMF е от 2006 год. (долу в дъното), тогава явно беше миграцията от старият форум. А някъде малко след това трябва да си и направих тази регистрация, която ползвам до днес. Бая вода изтече от тогава. И реално това беше последното пипано. След това имаше две кърпения заради script-kidie, но не е имало нищо по функционалността.

А Старото корито, ако добре помня, го подмениха с версия две през 2003-та. Май единственото ново в нея беше, че има мобилна версия, която никой не ползва, защото е бая буболечеста, иначе е доста идейна.

Някъде тогава мисля Славей замина за ГФР. Тайнственият RED, с който са започнали всичко е все още тук, но гледам и той нищо не пипа. Булфон си има малко детенце, няма как да стане.   

Всъщност най-големият подем беше, като назначиха Мара за около половин година в СНЦ, тогава се прокараха някакви малки идеи, но след това всичко отново утихна.

А Ве да ви кажа, това пак е добре, че нещо мърда. Колко сме? Сто човека от цялата страна. Пишат редовно не повече от десет. Пак добре, че за десет човека ни търпят шестнадесета година. Ега ти колко дърти сме станали.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: update на сайта?
« Отговор #7 -: Aug 28, 2014, 09:42 »
Тия дни едни се похвалиха, че направили нови версии на сайтовете на едни проекти. Гледам..., вижте и вие: http://www.clamav.net/index.html , https://www.snort.org/

Чета новина за Презентации от LinuxCon в Щатите и гледам сайта им с презентациите ...
Е? Ако натам отива уебът - мерси. И сайтът и форумът са си добре.
Не знам каква цел са имали ClamAV напр. за да тръгнат да си подновяват сайта, но при мен целта им не е постигната - каквато и да е тя.

Така както върви сайтът "Линукс за българи" май ще остане един от малкото нормални сайтове за нормални хора.

ПС: Впрочем, опитвайте се да различавате "сайт" (в смисъл "дизайн на сайта") и "съдържание" (ново или не)
« Последна редакция: Aug 28, 2014, 09:54 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: update на сайта?
« Отговор #8 -: Aug 28, 2014, 10:59 »
Ем това е хипстърската визия, не е важно да върши работа, а да изглежда оригинално. Накрая оригиналното става банално, за сметка на което спира да върши работа. Тия пичове имат мисия, борят се да ликвидират смисъла от всичко и да го заместят с хипстърщина.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Re: update на сайта?
« Отговор #9 -: Aug 28, 2014, 11:19 »
Ем това е хипстърската визия, не е важно да върши работа, а да изглежда оригинално. Накрая оригиналното става банално, за сметка на което спира да върши работа. Тия пичове имат мисия, борят се да ликвидират смисъла от всичко и да го заместят с хипстърщина.
Понеже тоз термин ми беше непознат си направих труда да потърся информация... Ето какво казва википедията:
Цитат
... Противно на общественото схващане, хипстърите държат на качественото и престижно образование. Масата от тях посещава курсове по визуални изкуства, мода, комуникации или други специалности и науки, които предполагат творчески начин на мислене.[1][2][3][4]

Хипстърите изпъкват с развитото си толерантно светоусещане като отричат расизма. Неслучайно в рамките на хипстър-културата се наблюдават най-голям брой смесени бракове.[1][2][3][4]

Критици и анализатори на движението описват хипстърите като поддръжници на постмодернизма и сюрреализма. Те твърдят, че се превръщат в съвременни концептуалисти, които не се страхуват да бъдат себе си.[1][2][3][4]
...
Обаче имайки предвид казаното от теб, прочетеното в нета и собственото ми виждане върху гореописаните сайтове - смятам, че нещата съвсем не отиват надобре. Т.е. ако бяха "хипстъри" щеше да е добре, ама не. Всъщност от кога снорт е търговска марка на Цицко? И аджеба кога ще почнат да искат безумни пари за лицензи и за него? Или визията на сайта е това, дето е по-важно....
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: update на сайта?
« Отговор #10 -: Aug 28, 2014, 11:27 »
Остави я тая уикипедия, нормално е статията за хипстърите да е писана от хипстъри. Тия пичове са мизантропи дълбоко в себе си, в тоя ред на мисли мразят еднакво всички раси и съответно няма как да са расисти.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: update на сайта?
« Отговор #11 -: Aug 28, 2014, 15:48 »
Тия дни едни се похвалиха, че направили нови версии на сайтовете на едни проекти. Гледам..., вижте и вие: http://www.clamav.net/index.html , https://www.snort.org/

Чета новина за Презентации от LinuxCon в Щатите и гледам сайта им с презентациите ...

Тъкмо щях да кажа, че няма такъв безподобен боклук като тези модерни едностранични портали.

Преди седмица Гном показаха новите си визуални джаджи. Повърня. Направили са ги (нарочно) да приличат на нещо правено с jquery. Не мога да разбера, защо нарочно съсипват всичко.

Брада, преди около година Циско ги купи. Купи още Джабър. Купи и други неща. И тия са хиени.

Гейт, ако хипстърите са мизантропи, значи съм хипстер, без да знам. Няма по-тъпо животно от това хората. Добре, че не съм някакво божество, щях да освободя вселената от нас.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: update на сайта?
« Отговор #12 -: Aug 29, 2014, 03:30 »
Абе форума горе долу бива, ама сайта... Пускането на новина е рокет сйънс и накрая грозно. Сигурно вече и модераторите не помнят какъв е мета езикът на това чудо - щото гледам и след тяхна намеса е същата шитня.
Иначе за обмяна на знания ме кефи http://askubuntu.com/, не знам какъв му е енджина, ама е як, но пък не става за тролене.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: update на сайта?
« Отговор #13 -: Aug 29, 2014, 09:06 »
Иначе за обмяна на знания ме кефи http://askubuntu.com/, не знам какъв му е енджина, ама е як, но пък не става за тролене.
Има две теми по този повод, но ... тема от 2006 г. и от 2013 г. И аз смятам, че ще е едно добро допълнение към форума (а не замяна).
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: update на сайта?
« Отговор #14 -: Aug 29, 2014, 09:11 »
...не знам какъв му е енджина, ама е як, но пък не става за тролене.
Не става. Какво правим тогава с ядрената енергия, пушенето, бездомните кучета...
Някой хора са написали по 1000 поста в такива теми и по десетина поста в теми, свързани с Linux. Те какво ще правят в специализиран форум?
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Update на KDE
Настройка на програми
Al_Kapone 10 6419 Последна публикация Apr 13, 2004, 18:07
от kicker
KDE update?
Настройка на програми
Al_Kapone 1 3067 Последна публикация Apr 20, 2004, 19:40
от empty
update kde 3.1.4
Настройка на програми
drakar 1 3040 Последна публикация Apr 27, 2004, 16:31
от
iso update
Настройка на програми
didddd 5 3827 Последна публикация Aug 11, 2004, 11:18
от the_real_maniac
update на библиотеки
Настройка на програми
worthless 6 3671 Последна публикация Jan 24, 2005, 22:41
от bsurgery