Автор Тема: update на сайта?  (Прочетена 62310 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3194
    • Профил
Re: update на сайта?
« Отговор #120 -: May 19, 2018, 01:52 »
Сакън сега ще ти се скарат, че цапаш и саботираш форума.

Ех, случва се, на стари г. човек да се изпусне.. ма така е като пускате такива теми без предупреждение  8)

П.П. а сега малко по темата, аз мисля .. ъпдейта на сайта ще дойде със следващото хакване - дерзайте... И тогава ще не ще все някой ще влезе да го оправя, а ако ли не, после може и ние да си го хакнем (хакера) и да си го оправим най-накрая, а (сайта, а не хакера)
« Последна редакция: May 19, 2018, 02:01 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: update на сайта?
« Отговор #121 -: May 22, 2018, 09:35 »
Аз например не знаех, че mystical се появява тъдява, но явно следи форума, просто не пише. Сигурно има много други потребители дето не желаят да пишат, но активно следят темите, сигурно и самобанналия се gofire хвърля по някое око. Много от въпросите не са интересни и се преценява, че не си заслужава - свободни хора сме все пак. Не всеки има търпение да се обяснява.

До днес не хвърлях нито един поглед дори на заглавията на темите. Бях мега-разгневен и не съм убеден, че ми е минало. Обаче влизах почти всеки, направо всеки ден за под секунда. Това беше, за да проверя, дали някой ми е писал на лични. Днес си нямах работа освен да проверя за съобщения да видя и коя е последната тема. И не издържах. Знаех си, че така ще стане.

Малко не мога да разбера, какво точно предлага Мистикал. Да обновяването винаги е добра идея и да това води посещаемост дори само, за да се види новото. Но страницата, която е дал като връзка, не е някаква портална система, както Мистикал оставя впечатление. До колкото видях от диагонален поглед, това е някакъв форум основно за Микротик, но очевидно не само.

Беше добре да каже Мистикал, освен рекламите в онзи форум, какво друго му допада. Това за рекламите е тъпо по мое мнение. Славей не е опрял да живее от това. А и с форум (портал) посветен на много тясна тематика в малка страна е просто невъзможно да се живее от реклами и/или дарения.

Отделно, SMF има мобилна версия. Но понеже тя не се зарежда автоматично, повечето хора и не знаят за нея. Старото корито също има и също не се зарежда автоматично. Там в добавка има и проблем с кодировките, когато коментираш. Но пък колко ли коментара има в новините, галерията и статиите?

   Аз не си спомням някога тук да се е коментирало за бездомни кучета, хлебарки и бълхи.
   Ако е така,е ебаси ужаса  ;D

Ами не си прав. Причината Киберкоп да започне да вдига революция да се превръщаме в Стакексчейндж дойде от Гата негра (модератора на кошчето), която е невероятен котко-(и вскякакви животно-)-любител и по едно време доста прокламираше идеите си. Обаче като удари на камък се завтече към новинарските портали и почти не се е вяствала. Последно дойде, когато излезе Гном 3, а на нея не ѝ допадаше и търсеше, с какво да го смени. За нейна радост точно тогава се роди разклонение на Гном 2 и тя отлетя щастлива.


Ами там разните модератори и админ поддържащи форума, появяват ли се - като следите кой е OnLine ?

Славей, много рядко, но го засичам. Витковия често се мярка. И двамата не пишат и не ми е много ясно защо влизат. Според мен втория по-скоро за някакви текущи неща. Всеки сървър, дори изоставените имат нужда от някаква профилактика. Нетер последно го видях в деня, когато се „самонабаних“ по израза на Джет. Явно онова малко лекенце Лемур ме беше докладвал и е дошъл да види, какво стана. Като доброволно се оттеглих, спрях назряващия бурен скандал между младите, красиви, талантливи срещу тъпите и грозните, и нетолерантните.



п.п. Тази тема също нямаше да я погледна, ако не бях видял, че Ремо е коментирал последен.
« Последна редакция: May 22, 2018, 10:05 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: update на сайта?
« Отговор #122 -: May 22, 2018, 19:17 »
Само аз ли не схващам, как става така, че човек се дразни наа разни други хора по интернет?

И в добавка, нещата тук – поддръжката - няма да се променят.
По-добре да се направи, както направихме с питонския форум. Нов домейн, ясни правила, модове и прочее, всичко си на мястото. И върви.
Само ми се ще, да може да се архивира базата данни. Със сигурност има много ценни постове и теми.
« Последна редакция: May 22, 2018, 19:19 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: update на сайта?
« Отговор #123 -: May 22, 2018, 19:29 »
Само аз ли не схващам, как става така, че човек се дразни наа разни други хора по интернет?

И в добавка, нещата тук – поддръжката - няма да се променят.
По-добре да се направи, както направихме с питонския форум. Нов домейн, ясни правила, модове и прочее, всичко си на мястото. И върви.
Само ми се ще, да може да се архивира базата данни. Със сигурност има много ценни постове и теми.

Понеже съм последния писал преди теб, приемам, че говориш на мен.

Да го кажа така. Аз не познавам Лемур и нямам никакво желание да се запозная с него. Обаче истински се вбесявам от този тип хора. И ставам агресивен. Много агресивен. Агресивен съм към малоумието. Всеки има право да е прост, глупав, тъп, луд, ненормален, откачен. Но никой в новото хилядолетие няма право да ползва мозъка си за баласт на главата си.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: update на сайта?
« Отговор #124 -: May 22, 2018, 19:41 »
Не е задължително.
Ако е голяма и празна, можеш да я напълниш с хелий и да полетиш.  :D

Не говорех на теб, а изобщо. Но ти си причината за въпроса ми. Аз нямам енергия да се ядосвам на когото и да е. Нещо се уморих вече
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: update на сайта?
« Отговор #125 -: May 23, 2018, 05:55 »
Не е задължително.
Ако е голяма и празна, можеш да я напълниш с хелий и да полетиш.  :D

Не говорех на теб, а изобщо. Но ти си причината за въпроса ми. Аз нямам енергия да се ядосвам на когото и да е. Нещо се уморих вече

Сигурно си прав. Взимам вътрешно някакви неща, които не мога да променя. Кой съм аз да казвам на хората да не ползват сивото си вещество за кафяво или инертен газ по твоя пример? Като не ти пука, по-лесно се живее.

Пари няма, но се дръжте, както написа Ремо, цитирайки известен политик. Рано ти е да се уморяваш. Сигурно ти е писнало от много неща, но пък може да последваш своя си съвет — тегли им една майна.

п.п. Защо си буден в 4:47, като очевидно не си в нетрезвено състояние и не се прибираш от дискотека, най-малкото, защото е рано за това. Доколкото си казвал, работиш за себе си, значи и на сменен режим не си. Да не си забегнал временно или постоянно нейде по чужбината?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: update на сайта?
« Отговор #126 -: May 23, 2018, 06:39 »
Събудих се и не мога да заспя.
Не съм по чужбина.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: update на сайта?
« Отговор #127 -: May 23, 2018, 06:59 »
И аз така. Тъпо, защото съм отпуска, а когато е за работа, ставам трудно.

Което ни връща на главния, екзистенциален въпрос поставян през годините от Кибер. Е ли мястото на форумите да бъдат „кошчета за душевни отпадъци“ при наличието на блогове, а от някакво време насам и spybook?!

Като един от основните спамери, ми е трудно да го приема. В такива случаи по-мъдрите казват, че трябвало да се търси баланс.

От друга страна, мен ме нямаше 2-3 месеца. Не знам, какви теми е имало, не знам, какво се е обсъждало. Мога да предположа, че неосъществилата се  (за сега) трета световна  е била обсъдена. Сигурно и за Скрипал е имало. Не мога да кажа, че точно тия теми са ми липсвали, защото са очевидни, подготвени циркове, за чиято цел или съм прекалено глупав да я схвана, или пък прекалено циничен, ако съм прав.

Но, може да не съм чел темите, но виждам посещаемостта. Тя не е спряла да пада от това, че не съм спамил наоколо. 20-30 души за 15 минути означава, че се е завъртял не повече от един истински. При 50-60 има вероятност да са десетина и повече, но такова отдавна не се е случвало.

Моето виждане е, че всеки (български) форум на практика е мъртъв, ако това число не е от порядъка на 300. Такива числа май вече само spybook може да извади. Там има ли група на „Линукс за българи“ или подобна тематична? Посещава ли се? Пише ли се?

Открих, че в моята професия вече масово не се посещават специализираните форуми, а групите. Форумите са все още живи и много здрави, но това е просто защото нашето съсловие е едно от най-големите в страната.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: update на сайта?
« Отговор #128 -: May 23, 2018, 13:59 »
ходи да тролиш у kaldata  :P
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: update на сайта?
« Отговор #129 -: May 23, 2018, 14:20 »
ходи да тролиш у kaldata  :P

Ебал съм ги. И тях и Дира и други там, каквито имаше — Дежбг, Ситиком, не знам си какво. В Калдата има точно един човек, заради който бих ходил, но той влиза по веднъж на високосна.

Между другото там член е и Кибер. Е, ако ме види там, ще се откаже от живота изобщо. Нека не му го вгорчаваме.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: update на сайта?
« Отговор #130 -: May 23, 2018, 16:10 »
у дира се подвизаваха дрфранки и чертата |  :D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: update на сайта?
« Отговор #131 -: May 23, 2018, 16:15 »
Специално линукския клуб по интереси в Дир е за психопати. Не знам там, как човек може да опази нормалността си. Там се врещи, крещи, пише се несвързано. То вероятно и моите идиотщини изглеждат така, но дори аз не успявам да хвана някаква логика на случващото се там. И предпочитам да не ходя за свое добро. Всеки сам си избира.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: update на сайта?
« Отговор #132 -: May 23, 2018, 16:22 »
   Сетих се кое още не сме разисквали:сексуалната ориентация на политиците  ;D
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: update на сайта?
« Отговор #133 -: May 23, 2018, 16:24 »
Специално линукския клуб по интереси в Дир е за психопати. Не знам там, как човек може да опази нормалността си. Там се врещи, крещи, пише се несвързано. То вероятно и моите идиотщини изглеждат така, но дори аз не успявам да хвана някаква логика на случващото се там. И предпочитам да не ходя за свое добро. Всеки сам си избира.

аз за тва от там, дойдох тука... и порчето се подвизаваше по едно време в оня онлайн психодиспансер :D :D :D
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: update на сайта?
« Отговор #134 -: May 23, 2018, 16:41 »
Както казах, ако форума се премести и се ползва някоя по-нормална платформа, модерира се и се администрира, както си му е редаа, може и да тръгне.
Видях, как става с очите си в друг форум, международен, обаче все пак.... Дълго време нямаше толкова посещаемост и бяхме десетина души, но нещата тръгнаха.
А такива идиотщини като СО не мога да понасям. То бива рестрикци, борба да се харесаш повече обаче... Тез лайкове са пълна глупост.
« Последна редакция: May 23, 2018, 16:43 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Update на KDE
Настройка на програми
Al_Kapone 10 6421 Последна публикация Apr 13, 2004, 18:07
от kicker
KDE update?
Настройка на програми
Al_Kapone 1 3068 Последна публикация Apr 20, 2004, 19:40
от empty
update kde 3.1.4
Настройка на програми
drakar 1 3042 Последна публикация Apr 27, 2004, 16:31
от
iso update
Настройка на програми
didddd 5 3829 Последна публикация Aug 11, 2004, 11:18
от the_real_maniac
update на библиотеки
Настройка на програми
worthless 6 3674 Последна публикация Jan 24, 2005, 22:41
от bsurgery