Автор Тема: update на сайта?  (Прочетена 62306 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: update на сайта?
« Отговор #15 -: Aug 29, 2014, 10:01 »
Портала има секция въпроси-отговори, която решиха да закрият заради форума. Единствената разлика от Изчерпване на купа и Питай Убунту е, че няма система за оценяване. Но може да се добави.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: update на сайта?
« Отговор #16 -: Aug 29, 2014, 13:53 »
Аз не виждам, защо трябва да се ръчка нещо, което работи.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lunarvalley

  • Гост
Re: update на сайта?
« Отговор #17 -: Aug 30, 2014, 12:55 »
начи нема такива планове

ми хубу...
 :)
Активен

PaperNick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 291
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: update на сайта?
« Отговор #18 -: Aug 30, 2014, 22:18 »
Как ли е изглеждал сайта преди 10 години?

Не целя с този линк да упреквам някого, напротив сайтът е много готин. Просто вече сме 2014 г. и технологиите бързо се променят. Не е нужно да се правят някакви радикални промени, трябва просто да се фикснат бъговете и да се пипне дизайна.

Ако искаме да привлечем повече хора към Линукс, ще е добре поне външния вид да не бие на Windows 95 (гротеска) ;)
Активен

Practice

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: update на сайта?
« Отговор #19 -: Aug 30, 2014, 22:29 »
Пейпър това дето иска е най-сложно. Ако се направи това, може да се направи всичко останало дето ти хрумне. Просто когато е правен, шаблонните системи не бяха на мода и всичко е писано в добрият стар буламачест стил дето логика и представяне е омешано доволно. Иначе и сега има няколко стила, от които може да избираш. Аз доста години ползвах червеният. Не че е кой знае какво, ама от наличните ми се виждаше най-свеж. После се отказах дори от това. Но пък така зарежда бързичко. Ако се барне, ще стане много килобайти, а на такива като мен с мобилна връзка (при това ограничена по трафик) това ще горчи доста.

п.п. По между другото има неща в дизайна дето работят само на IE и Опера. Не че нещо, но когато е правен, бяхме много зле от към интернет-навигатори и тогава всичко се правеше и изпробваше на/за злото.
« Последна редакция: Aug 30, 2014, 22:34 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

PaperNick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 291
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: update на сайта?
« Отговор #20 -: Aug 30, 2014, 22:52 »
Чувал съм как са се правели сайтовете едно време, дори сега като отворя Page Source-а, бързо добивам представа.

Със сигурност промените не стават отведнъж, но трябва да се почне отнякъде. Ако не се направи нещо, след 10-тина години ще гледаме сайта само от "archive.org/web"...
Активен

Practice

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: update на сайта?
« Отговор #21 -: Sep 01, 2014, 00:39 »
Като се замисля, не е лоша идея да се сложи нещо подобно на stackoverflow, не знам как се води, но не може да няма опънсорс решения.

Така убунту въпросите и как да си подкарам субтитрите ще отидат на правилното място и форума най-накрая ще си остане само за тролене.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

NorthBridge

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 177
  • Distribution: Slackware-current
  • Window Manager: Enlightenment E17
  • Mad Tinkerer
    • Профил
Re: update на сайта?
« Отговор #22 -: Nov 19, 2014, 05:26 »
Но пък така зарежда бързичко. Ако се барне, ще стане много килобайти, а на такива като мен с мобилна връзка (при това ограничена по трафик) това ще горчи доста.

Е стига де. Един Bootstrap 3 е 140 кбайта общо CSS и JS, а с него можеш да си правиш каквото искаш по външния вид доста лесно. Сега като заредиш сайта имаш 143 кбайта, значи общо стават 300. Ако искаш малко JS благинки, слагаш едно jQuery което е още 90 кбайта - общо 400. Още повече че всеки уважаващ себе си браузър ще ги кешира след първия рекуест.

Никакъв проблем няма да се направи малко по-барнат редизайн без да се променя съдържанието или перлския код отдолу, стига да има желание от админите, и да го пуснат като оферта. Естествено, нямам предвид педерастиите които се слагат навсякъде днес  - едностраничен сайт със слайдер на цял екран и три таба под него, правен с цел единствено да продава, а не да е полезен. Ето ти един що годе приличен пример за сайт с Bootstrap 3 който би паснал на съдържанието (не съм си играл да търся много). Първото зареждане е бавно, защото не са оптимизирани картинките. Нататък дърпаш по 23 кбайта на всеки рекуест.

Не че сегашния сайт е чаааак толкова зле, но примерно аз на телефон не бих искал да го използвам.
Активен

I did a 'zcat vmlinuz > /dev/audio' and I think I heard God...

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: update на сайта?
« Отговор #23 -: Nov 19, 2014, 09:02 »
Този портал за рецепти изглежда приятен и класически. Демек няма да се напъваме от към дизайн :) Зареди ми ≈200 КБ, което изглежда много по-приемливо от твоят половин мегабайт, който е точно 1‰ от общият трафик, с който разполагам и който би ми се зареждал половин минута при средна скорост от около 7 Кб/с .

В същото време тия 200 КБ са около три пъти повече от форума и четири от портала, чийто основни килобайти вярвам, че отиват в отвратителният банер горе. Това е добре. Има места, които с цялата си наглост ми зареждат цял мегабайт, а са едни смотани пощи.

Мен разбира се, че кучета ме яли, но адски много хора влизат в паяжината от телефони и изпитват моят проблем, че уебърите са се самозбравили.
 
По между другото влаченият стил, срещу който скачаш, е измислен точно за хората с телефоните. И понеже те са повече от нас и ще стават все повече, то все повече ще го виждаш ивсе повече ще изчезва неедностраничният стил.

Когато говорим за буутстрап в действителност под приятното име говорим за жабаскрипт, на който съм твърд противник. Проверих, странно, при мен не съм сложил нищо такова, но има хора, които влизат с Линкс, Дило или подобно. С bootstrap, какво ли ще им се покажа? Защото най-редовно  забравят за обратна съвместимост, а леля Гошовица направо декларира, че ще я премахне изцяло.

Така, както говоря, нашият приятел Боровака има право, че съм срещу иновациите и вероятно ще чупя станове скоро. Но това не са никакви иновации. Аз мисля за малкият човек с малките възможности, вероятно от еггоизъм, че и аз съм такъв. Но в ГНУ/Линукс сме се събрали различни хора — специалисти, новатори, изобретатели, модерни хора и… отритнатите от другите лагери, намерили последен пристан тук.

Каквото и да е, аз просто си приказвам. Истината е, че  новото идва с дела, не с думи. И в  кръга на черният хумор, мога да кажа, че  съм доволен. Българина не прави нищо за без пари. Видя се в онази тема, колко много са уебърите, но никой нищо не е свършил за това време, няма и да свърши. Пък създателя на старото корито от много години е в ГФР, пише книги за Зенд и вероятно отдавна е забравил за съществуването на ЛЗБ.


п.п. Северн мост забравих нещо. Казваш, че портала не ти изглежда добре на телефон. Вероятно, защото е статично подреден (с добрите стари таблици, а не извратеният каскаден стил) и ти излиза извън екрана, трябва да превърташ настрани? Поне предполагам, че така се случва. Нямам умен телефон. Последното, което сториха оригиналните създатели (не знам кой от тримата), беше да направят изглед за телефони. Той е доста красив и аз бих го използвал по подразбиране, ако не съдържаше някоя и друга грешчица. Най-големият проблем при него е, че чупи кодировката при коментар и той излиза с йероглифи. Но ако не коментираш, а само гледаш, е доста файски.
« Последна редакция: Nov 19, 2014, 09:49 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: update на сайта?
« Отговор #24 -: Nov 19, 2014, 09:41 »
Пък създателя на старото корито от много години е в ГФР, пише книги за Зенд и вероятно отдавна е забравил за съществуването на ЛЗБ.
Ако говориш за Славей, засякохме се на OpenFest - сега е в България (и, доколкото разбрах, за дълго) и не е забравил ЛЗБ :)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: update на сайта?
« Отговор #25 -: Nov 19, 2014, 09:51 »
Много, много се радвам да го чуя!

 [_]3 [_]3 [_]3

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: update на сайта?
« Отговор #26 -: Nov 19, 2014, 09:52 »
Моето мнение:
1. Сайта трябва да се подреди и пренареди. Ако искаме и младите да влизат тук. Може би е добре да се провери ква ни е средната възраст и пиковете;
2. Форума - липсват ми like/dislike бутони :D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: update на сайта?
« Отговор #27 -: Nov 19, 2014, 10:02 »
По първа точка мога да ти отгооря веднага. Средната възраст на питащите е 10-12 години, въпросите основно са за Блек Трак и Кънтър Страйк. Средната възраст на отговарящите е в интервала 25-45, значи 35 :)

По втора точка с две ръце и три крака съм за и съм си правил устата десетки пъти, но никой, никога не ме отрази.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5233
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: update на сайта?
« Отговор #28 -: Nov 19, 2014, 10:06 »
Лапетиите ли питат тия неща ?

И все СЪРВЪРИ ще пускат. Админи от малки.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: update на сайта?
« Отговор #29 -: Nov 19, 2014, 11:45 »
Новостите са хубаво нещо, но и традициите също. Един добре написан сайт трябва да изглежда по един и същи начин, на теория, ако се гледа в обикновен браузър и в Lynx например. В крайна сметка не е нищо повече от текст и тагове. JS библиотеките трябва да са само за подобрена функционалност и красоти и толкова.
Сега като правят проверки за браузър, система, дисплей и прочее параметри на средата, май само за статистика го правят. Колко му е, да се проверят тези неща и да се приложи съответния стил за устройството. Колко му е, да се провери дали JS е включен и ако не е, да не ти вика че ти трябва, за да видиш страницата, защото не е така. Ако не може да се използва AJAX, може да се зарежда цялото съдържание. Какъв е проблема да се прехвърлят през мрежата още няколко К? Никакъв според мен. Плюс това повечето големи портали или компании имат и Арр-че, дето да можеш да си сложиш и да не е нужно да отваряш браузър. Начини да се направи нужното много. Желание трябва и добра воля от поръчителя.
Може някой от големите умници да си мисли, че колкото по-шарено е, толкова по-добре. Картинки, нещо да се движи там, да мига в червено. Да, но хората ползват интернет вече 24-25 години и са добили една много хубава способност. Да прокарат бързо поглед по текста на страницата и много бързо да преценят, дали имат работа там, дали им трябва или не. Лично аз се задържам пет секунди максимум в някой сайт и напускам, ако преценя, че не е това, което ми е нужно.
Хората си го казват, а и Гого го казва. Да се набляга на съдържанието, не толкова на визията. Защото и да ти е красиво, като Гого го индексира  като 14431 резултат от приблизително 33000.... ами нека е красиво  :D
« Последна редакция: Nov 19, 2014, 11:46 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Update на KDE
Настройка на програми
Al_Kapone 10 6418 Последна публикация Apr 13, 2004, 18:07
от kicker
KDE update?
Настройка на програми
Al_Kapone 1 3066 Последна публикация Apr 20, 2004, 19:40
от empty
update kde 3.1.4
Настройка на програми
drakar 1 3040 Последна публикация Apr 27, 2004, 16:31
от
iso update
Настройка на програми
didddd 5 3827 Последна публикация Aug 11, 2004, 11:18
от the_real_maniac
update на библиотеки
Настройка на програми
worthless 6 3671 Последна публикация Jan 24, 2005, 22:41
от bsurgery