Автор Тема: TapaTalk Plugin  (Прочетена 21117 пъти)

User13

  • Гост
Re: TapaTalk Plugin
« Отговор #15 -: Feb 22, 2016, 17:18 »
Аз не ползвам форума през мобилно у-во, но тия предложения за phpbb са смешни - това го хакват по-често от WordPress.
Дрън, Дрън, хакват го основно когато се ползват стари версии на системата или проблемни модификации. То пък "SMF 2.0 Beta 4" е върха на сигурността и никой никога не го хаква...
Общо взето няма нещо което да не може да се хакне, всичко е въпрос на време и ресурси.
WordPress и phpbb са едни от най-масовите системи, нормално е и към тях да са насочени най-много усилията на разни специалисти и съответно да са хаквани по-често и повече пъти от други CMS   :)
« Последна редакция: Feb 22, 2016, 17:30 от User13 »
Активен

pennywise

  • Гост
Re: TapaTalk Plugin
« Отговор #16 -: Feb 22, 2016, 18:27 »
Цитат
WordPress и phpbb са едни от най-масовите системи, нормално е и към тях да са насочени най-много усилията на разни специалисти и съответно да са хаквани по-често и повече пъти от други CMS
Сам си противоречиш. Защо тогава да минават на нещо представлявощо по-голям интерес, ако сегашното работи? Точно вчера изгърмя форума на Линукс Минт на phpbb, та за това е малко смешно на другия ден някой да иска да се мигрира на него. Аз съм се занимавал с тая повърня както и WordPress - второто доста повече, че и за пари. Форума беше преди 4-5 години - не можах да си вдигна гащите от спам ботове и "хакери".

И защо някой да се занимава да сменя нещо вече работещо, към нещо друго?
Аз не виждам ползата от тази хамалогия и ако форума беше мой не бих го направил.
Активен

User13

  • Гост
Re: TapaTalk Plugin
« Отговор #17 -: Feb 22, 2016, 19:47 »
Занимавал съм се доста с phpbb и не съм имал проблеми с хакване и хакери. Това, че ти си имал проблеми не говори добре за теб.
Освен това виж на Mint коя им е версията на форума - 3.0.х Провери сега и коя е актуалната версия на официалния сайт.
Освен това доколкото знам преди не много време и linux-bg беше хакнат. Така, че...
Активен

RSSone

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
  • Distribution: Mint
  • Window Manager: Cinnamon
    • Профил
    • WWW
Re: TapaTalk Plugin
« Отговор #18 -: Feb 22, 2016, 20:22 »
Без да се заяждам и без лоши чувства, но това ми е ЛЮБИМОТО в българските ИТ-та !! :D :D :D "Ама то си работи, кво му е", "защо трябва да сменям нещо дето си бачка" и като падне - "е то май е старо", "имаше план да се смени ама не знам какво стана" :D :D :D Няма място където да не срещна НАЙ-НЕЛЕПОТО НЕЩО в тая сфера. Което малко ме натъжава  :( Всичко трябва да се подменя на определен цикъл от време, всичко! Няма нищо по-сигурно от постоянната ротация ;)
Активен

pennywise

  • Гост
Re: TapaTalk Plugin
« Отговор #19 -: Feb 22, 2016, 21:06 »
На мен пък по любимо ми е кака като изразиш мнение и почват да ти обясняват как не е правилно това, и го обърнат на лични нападки защото са butthurt.
smf е много по-сигурен от phpbb, и това е статистически факт.
Пак питам кой ще иска да влага време и усилия за нещо което още работи?
Все пак само с предложения не става - наемата ли се вие да правите дизайн и да пишете хтмл?
Ако се наемате, направете нещо пък го покажете - като се види, че някой е вложил усилия, може и да се трогне да смени дизайна.

Тая тема е била дъвкана и преди и пропадна в нищото - лесно е да се предлагат разни неща, без да се влага нищо.
И на мен сайта не ми харесва, но пък за смета на това не го ползвам.

Ние искаме тапаталк, ние искаме друг форум и друг дизайн на сайта. Ние искаме всичко, веднага.
Да ама това не е демокрация и като се появи главнокомадващия ще реши дали иска.
Като не ви харесва сайта и форума сте свободни да направите ваши.
Поне един линк да бяхте сложили какво е това тапаталк и лесно и/или как се интегрира - предполагате, че всички го имат и ползват. Аз лично съм чувал за него само заради такива теми във форумите които чета.
Активен

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: TapaTalk Plugin
« Отговор #20 -: Feb 23, 2016, 00:25 »
Ми не знам хора, аз когато отварям сайта (мразя респосива) си ми изглежда супер нормален (Note 4). Относно хакването е и до късмет :) , а относно респосива е до тема. Тук съм вдигнал един смф форум с безплана тема и може да се каже, че я бива. Разбира се ползвам тоя форум за пейстбин и не мога да съм обективен, но тапаталк плъгина ми се струва добра идея.
« Последна редакция: Feb 23, 2016, 12:16 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

RSSone

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
  • Distribution: Mint
  • Window Manager: Cinnamon
    • Профил
    • WWW
Re: TapaTalk Plugin
« Отговор #21 -: Feb 23, 2016, 10:31 »
На мен пък по любимо ми е кака като изразиш мнение и почват да ти обясняват как не е правилно това, и го обърнат на лични нападки защото са butthurt.
smf е много по-сигурен от phpbb, и това е статистически факт.
Пак питам кой ще иска да влага време и усилия за нещо което още работи?
Все пак само с предложения не става - наемата ли се вие да правите дизайн и да пишете хтмл?
Ако се наемате, направете нещо пък го покажете - като се види, че някой е вложил усилия, може и да се трогне да смени дизайна.

Тая тема е била дъвкана и преди и пропадна в нищото - лесно е да се предлагат разни неща, без да се влага нищо.
И на мен сайта не ми харесва, но пък за смета на това не го ползвам.

Ние искаме тапаталк, ние искаме друг форум и друг дизайн на сайта. Ние искаме всичко, веднага.
Да ама това не е демокрация и като се появи главнокомадващия ще реши дали иска.
Като не ви харесва сайта и форума сте свободни да направите ваши.
Поне един линк да бяхте сложили какво е това тапаталк и лесно и/или как се интегрира - предполагате, че всички го имат и ползват. Аз лично съм чувал за него само заради такива теми във форумите които чета.

За да се влагат усилия, някой трябва да каже "т'ва е яко, дай да го правим". А и мен не ме бърка сайта, написах го 3 пъти до този момент. Вие го обръщате на друга тема ;) Темата беше само и единсветно за плъгина. Кой и какво допълвал не е мой проблем.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: TapaTalk Plugin
« Отговор #22 -: Feb 23, 2016, 11:31 »
Без да се заяждам и без лоши чувства, но това ми е ЛЮБИМОТО в българските ИТ-та !! :D :D :D "Ама то си работи, кво му е", "защо трябва да сменям нещо дето си бачка" и като падне - "е то май е старо", "имаше план да се смени ама не знам какво стана" :D :D :D Няма място където да не срещна НАЙ-НЕЛЕПОТО НЕЩО в тая сфера. Което малко ме натъжава  :( Всичко трябва да се подменя на определен цикъл от време, всичко! Няма нищо по-сигурно от постоянната ротация ;)

Основен инженерен принцип: Работи ли нещо не го барай!

А ти замислял ли си се, че при една смяна заменяш стари  известни бъгове с нови   неизвестни такива.

А ако трябва да се пипа нещо се пипат само малки неща и то там където се предполага че може да възникне проблем.
А не трябва да се сменят нещата само защото било остаряло или пък не било модерно или само защото НЕЩО ТРЯБВА ДА СЕ ПРАВИ!
« Последна редакция: Feb 23, 2016, 11:35 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

RSSone

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
  • Distribution: Mint
  • Window Manager: Cinnamon
    • Профил
    • WWW
Re: TapaTalk Plugin
« Отговор #23 -: Feb 23, 2016, 11:50 »
Без да се заяждам и без лоши чувства, но това ми е ЛЮБИМОТО в българските ИТ-та !! :D :D :D "Ама то си работи, кво му е", "защо трябва да сменям нещо дето си бачка" и като падне - "е то май е старо", "имаше план да се смени ама не знам какво стана" :D :D :D Няма място където да не срещна НАЙ-НЕЛЕПОТО НЕЩО в тая сфера. Което малко ме натъжава  :( Всичко трябва да се подменя на определен цикъл от време, всичко! Няма нищо по-сигурно от постоянната ротация ;)

Основен инженерен принцип: Работи ли нещо не го барай!

А ти замислял ли си се, че при една смяна заменяш стари  известни бъгове с нови   неизвестни такива.

А ако трябва да се пипа нещо се пипат само малки неща и то там където се предполага че може да възникне проблем.
А не трябва да се сменят нещата само защото било остаряло или пък не било модерно или само защото НЕЩО ТРЯБВА ДА СЕ ПРАВИ!

Работил съм и на двата принципа и затова си позволявам да правя такива изказвания. Виждал съм какви disaster-и се получават от "ама то си работи". В момента виждам как като всичко се подменя периодично по една инфраструктура всичко е доста по-чисто и точно.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: TapaTalk Plugin
« Отговор #24 -: Feb 23, 2016, 12:36 »
Аз не влизам във форума от телефон, дори и телефон нямам, който да може да направи такова невероятно нещо. Най-advanced у него е фенерчето.
Ама и аз не разбирам, защо трябва да се бара нещо, което работи. Нали трябваше просто да стане responsive. Това се прави със стилове и DJ. Никой още не е отменил таблиците и други архаични методи, с които се позиционират нещата по сайтовете, да отговорарят на CSS и DJ. Нито пък браузърите са спряли да го поддържат.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

User13

  • Гост
Re: TapaTalk Plugin
« Отговор #25 -: Feb 23, 2016, 13:08 »
И как правим стар SMF responsive? Със сигурност ще е голяма хамалогия. Освен това тази стара версия едва ли ще поддържа tapatalk
И тогава вече пак опираме до ъпдейти на системата или яко ръчкане по кода.
« Последна редакция: Feb 23, 2016, 13:12 от User13 »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: TapaTalk Plugin
« Отговор #26 -: Feb 23, 2016, 13:34 »
Никой още не е отменил таблиците и други архаични методи, с които се позиционират нещата по сайтовете, да отговорарят на CSS и DJ. Нито пък браузърите са спряли да го поддържат.

не само това ами и DIV-а може да се представи чрез css като таблица: display: table / table-cell / table-row Защо ли са го направили това??? като таблиците са Outdated.

Обикновенно чувам че не трябвало да се позиционира с table, щото таблицата била само за представяне на таблични данни. Да ама и DIV не е бил направен за позициониране.  float-a на DIV-а е бил измислен само за статтии, за нормален поток на текста, където текста трябва да заобиколи някоя картинка.
И за да се позиционират елементи почват едни летенета едни чистения.....
Много често когато трябва сложно позициониране и подравняване (и кутийка в кутийка) се стига до момент, когато даже и DIV не може да помогне. И тогава търкаш всички DIV-ове, правиш го с таблица (или с DIV display: table) и проблемите се решават веднага.


« Последна редакция: Feb 23, 2016, 13:41 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
plugin za xmms?
Настройка на програми
nhandu 2 2452 Последна публикация Jan 25, 2004, 04:07
от nhandu
XFCE 4.2 Xkb Plugin
Настройка на програми
p_penchev 3 2420 Последна публикация Apr 19, 2005, 18:53
от p_penchev
Проблем при компилация на plugin
Настройка на програми
pzhelyazkov 5 3407 Последна публикация Jan 29, 2006, 16:07
от
Opera plugin
Настройка на програми
cartman 1 2593 Последна публикация May 09, 2006, 13:57
от g2k
Проблем с компилиране на qt-gui plugin
Настройка на програми
cartman 4 2847 Последна публикация Dec 03, 2006, 18:08
от ray