Автор Тема: Защо администраторите на форума допускат това?  (Прочетена 14112 пъти)

lipa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
    • WWW
Разбирам, че много мой  въпроси може да не са на нужното ниво, но съм линукс потребител който търси отговори а намира унижение. На форума има хора, които създават дискомфорт и превръщат темите в безмислени дискусии пълни с обиди на личностно ниво. Аз задох въпрос и темата ми беше успамена, бяха направени опити да ми хакнат компюятара и рутера. Форума в този си вид е безсмислен за новите потребители на линукс, никой не се е родил научен  и всеки е почнал от някъде. Защо се допуска това?
Активен

Генератор на сложни  пароли https://websuper.net/generator-na-slozhni-paroli/

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Това се случва, защото има потребители, които говорят с клишета, мислят с безсмислени фрази, изразяват глупости, а на всичкото отгоре имат и претенции.

Не мога да го кажа по-ясно. А като гледам и никой в тоя форум не успя.

п.п. И понеже обичаш послеписи, провери в речника, какво означава думата къш и къде се употребява. АМА НАИСТИНА ПРОВЕРИ! Не после да не провериш, а да казваш, че някой нарушавал нещо дето нямаш.
« Последна редакция: Mar 19, 2018, 08:12 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lipa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
    • WWW
Това се случва, защото има потребители, които говорят с клишета, мислят с безсмислени фрази, изразяват глупости, а на всичкото отгоре имат и претенции.

Не мога да го кажа по-ясно. А като гледам и никой в тоя форум не успя.

п.п. И понеже обичаш послеписи, провери в речника, какво означава думата къш и къде се употребява. АМА НАИСТИНА ПРОВЕРИ! Не после да не провериш, а да казваш, че някой нарушавал нещо дето нямаш.
Приятелю, хайде да направим така, виждаш  между нас не се получава диалога. Знам, че си много компетентен и умен но,   те моля искренно не пиши в темите които аз пускам, аз също ще избягвам твоите.
« Последна редакция: Mar 19, 2018, 08:39 от lipa »
Активен

Генератор на сложни  пароли https://websuper.net/generator-na-slozhni-paroli/

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Това се случва, защото има потребители, които говорят с клишета, мислят с безсмислени фрази, изразяват глупости, а на всичкото отгоре имат и претенции.

Не мога да го кажа по-ясно. А като гледам и никой в тоя форум не успя.

п.п. И понеже обичаш послеписи, провери в речника, какво означава думата къш и къде се употребява. АМА НАИСТИНА ПРОВЕРИ! Не после да не провериш, а да казваш, че някой нарушавал нещо дето нямаш.
Приятелю, хайде да направим така, виждаш  между нас не се получава диалога. Знам, че си много компетентен и умен но,   те моля искренно не пиши в темите които аз пускам, аз също ще избягвам твоите.

Не мога да не пиша в тема създадена специално заради мен.

Подложих те на елементарно изпитание. Издъни се. А то беше с единствена цел да ти покаже, къде грешиш.

Накарах те да провериш дума, за която съм сигурен, че си мислиш, че знаеш нейното значение. Но не го знаеш поради простия факт, че си градско дете и кокошка не си виждал през живота си.

Това е първата грешка. Мислиш, че знаеш нещо, но не го знаеш.

Не изпълни елементарна инструкция. Така правиш в темите си. Казва ти се нещо, а не го правиш.

Трета грешка. Вадиш си прибързани заключения. Точно така реши, че съм те кракнал.

Следващата, която трябва да е първа. Не четеш!!! Ако беше прочел, каквото бях написал, нямаше да решиш, че съм те краквал.

Последна. Не мислиш.

=*=

На теб не е възможно да ти се помогне, при положение, че не полагаш грам, никакви усилия.

И сто пъти ти казаха да си малко по-кротък. И най-вече смирен. Изгуби времето на всички и дори едно извинение не каза. Вместо това продължаваш да седиш тук, да досаждаш и да хленчиш.

Не се извинявай на мен. Аз от теб извинения не приемам.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
На мен пък ситуацията ми е забавна.

lipa, наистина трябва малко повече внимание да обръщаш на това, което ти са казва. Никой няма причина да проявява тенденциозно поведение към абсолютно непознат. Задаваш въпроси за Линукс на хора, които почти само това ползват, повечето от нас професионално ( аз не ). Въпреки това не отчиташ, какво ти говорят, а  търсиш аргументи в подкрепа на някое твое хрумване за възможния проблем. Първото, което трябваше, а не направи, беше да опишеш подбробно, каква ти е ситуацията и какво се е случило. Какво си инсталирал, как си го инсталирал, правил ли си нещо по системата. Какви настройки си правил на въпросния XAMP или каквото там си сложил. Не го направи. Диагностика на проблем не може да се постави, ако липсват достатъчно данни. При такива ситуации хората започват да преравят логове, да тестват за възможностите за пробив. Линукс е едно ядро с размер няколко десетки мегабайта. Останалото е интерфейс за комуникация с него. Системата е достатъчно сигурна, за да се ползва от почти всички в целия свят за изключително критични приложения и управление на процеси. Поинтересувай се, колко от сървърите в световен мащаб вървят върху Линукс. Процента е много близо до 100. Андроид е Линукс. И сега ми кажи, че всички тези хора, са глупави и ползват най-несигурната система, включително държавни агенции по сигурността и разузнаването.
Това е система, която ти позволява да направиш каквито си поискаш промени по нея. Но няма как да го направиш без нужните познания. Трябва да се образоваш. За да я направиш, да ти върви, както ти поискаш, трябва да четеш. За да я направиш сигурна, трябва да четеш. Въпреки това, дори с инсталация по подразбиране не е лесно да бъде пробита. Но много лесно може да бъде компрометирана, ако инсталираш някакъв софтуер, на който в последствие не конфигурираш правилно или пък изобщо. Инсталирал си уеб сървър, а това означава, че инсталираш нещо, което отваря врата в системата ти и трябва да се поинтересуваш, как можеш да имаш пълен контрол върху този вход/изход. Четене. Ровене в Гугъл или през друга търсачка и проби. Ще трошиш неща, ще ги поправяш, а ако не можеш ще преинсталираш, но без учене не става. Не си знаел да смяташ, научил си се. Не си знаел да четеш и пишеш, научил си се и на това. Научил си се да си връзваш връзките на обувките и да не си нахлузваш гащите наобратно. Нищо не работи само. И всичко ново, е свързано с учене. Няма как.

Не защитавам Линукс, нито говоря против друга система. Начина да се справиш с един проблем,  е като търсиш къде можеш да приложиш уменията и знанията си, за да разбереш същността му, да намериш опорните точки и да натискаш там. Не го правиш. Всички тук ти казваме, че не можеш по този начин да постигеш резултатите, които искаш. Нямаше изключение от нито един от нас. Ти не обърна внимание на този факт и, че той трябваше да ти подскаже да промениш подхода и държанието си. Начина по който задаваш въпроси и правиш предположения. Почти всички тук си изкарват с това хляба, което означава, че имат знанията си. Но както те ти казаха, не могат да гадаят. За да се постави диагноза, трябва да разполагаш с данни. Единственото, което ти подаде като такива, беше че си инсталирал ХАМР и някой ти е проникнал в системата. Ако бях доктор и беше дошъл при мен да ми кажеш, докторе боли ме и ако ми беше дал само толкова информация при въпросите ми, нямаше да мога да направя нищо, освен да ти предпиша болкоуспокояващо, но след месец щеше да си два метра под земята.

Надявам се да оцениш времето, което отделих, за да напиша това и да се замислиш над някои въпроси. Направих го, защото съм човек, както и ти, защото си тръгнал да правиш нещо и търсиш отговори и решенията на неволите си, въпреки лошата комуникация. Всички се учим. Ако искаш да се занимаваш с уеб или каквото там си решил, трябва да положиш усилия. Информационните технологии се развиват непрестанно и ученето не спира. Не можеш да наваксаш с четене на книги. Което означава, че трябва да учиш от хората с опит. А това означава, че трябва да можеш да комуникираш с тях. Без това... А тук нещата ти куцат. Първо, защото приемаш всичко, което ти се каже лично. Запомни! Няма как да е лично, защото не те познаваме. Нищо негативно, което някой казва не е свързано първоначално с теб, а с това, което правиш или казваш. Не и към теб. В началото. Когато вече стане лично, тогава е късно за каквото и да е. Хората обичат да помагат, но на тази, които полагат усилия. Ако видят, че не е така, бързо се обръщат настрани.

Надявам се, да си помислиш и да промениш отношението си към хората. Да пробваш, да изпълниш съветите им, пък може и да са прави, а не да отстояваш мнение си, което не може да се опира на никакви знания от твоя страна. Все едно да оспорваш мнението на доктора, без изобщо да разбираш от медицина. Капиш?
« Последна редакция: Mar 19, 2018, 10:45 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

sudo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 73
    • Профил
Редник, този път чувството ти за безнаказаност счупи летвата!
Намери един уплашен и незнаещ потребител и взе да го мачкаш, да го тъпчеш и да се държиш арогантно.
Не си толкова голям, щом си позволяваш да се държиш по този начин!
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Да бе Го Файър. Успокой малко топката.

Да взема да ви черпа по една бира.  [_]3  [_]3
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Да бе Го Файър. Успокой малко топката.

Да взема да ви черпа по една бира.  [_]3  [_]3
Аз бира не отказвам.  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Редник, този път чувството ти за безнаказаност счупи летвата!
Намери един уплашен и незнаещ потребител и взе да го мачкаш, да го тъпчеш и да се държиш арогантно.
Не си толкова голям, щом си позволяваш да се държиш по този начин!


Ами добре. Явно съм виновен. Като съм виновен, че света е пълен с идиоти, тогава довиждане. Ще се видим след три месеца, ако още имам желание да идвам тук.

Ако не бяха пет човека, с които обичам да си приказвам, отдавна да съм се махнал.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
той пък се фръцна  ::)
Активен

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
той пък се фръцна  ::)
От време на време съм забелязал ,че си самоналага БАН,който чинно спазва.Странно ,но имам усещането, че е моята зодия.
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

lunarvalley

  • Гост
пак, по-добре от това троснато да си изтрие профила и след време пак да се регистрира...  :)

аз съм го правил тва  ;D
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5233
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Е за какво да го трие ? Когато си реши човкеа, да влиза да чете и да си пише.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

pgmgm

  • Гост
Е за какво да го трие ? Когато си реши човкеа, да влиза да чете и да си пише.

Той и без това само се заяжда и троли... за това не му е нужен и профил дори.
Стига да зане как се пише без регистрация :)
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Тоя се самоотлъчи. Я марш обратно в строя >:(
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.