Автор Тема: Къде е изчезнало атачването на файлове във форума?  (Прочетена 13471 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Къде е изчезнало атачването на файлове във форума? Или аз нещо не виждам.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5234
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
В Небитието.............
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Ами да ходим тогава във фейса. Там колкото си искаш картинки може да шерваш.

На мен ми е отвратително трудно да търся някой сайт за картинки, само и само да покажа нещо. А и няма голям смисъл щото ги търкат преиодично. След време такива постове с външни картинки от шерващи сайтове изглеждат много грозно.
« Последна редакция: Apr 17, 2019, 13:45 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3194
    • Профил
Е хайде сга. Не застрелвайте пианиста/програмиста (се тая) - толкова си могат  :P
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Е хайде сга. Не застрелвайте пианиста/програмиста (се тая) - толкова си могат  :P
Не би трябвало да се чупи. Няма как нещо да изчезне от страницата освен, ако някой не пренапише кода. Ма уеб страници съм писал преди сто години та....
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3194
    • Профил
Не мисля че се е счупил кода, по-скоро или са ги хакнали през тая функция или се опасяват да не ги хакнат, ..или па DDoS ..знае ли човек, но както обикновено са избрали по малкото зло щото иначе или 'това' или обновяване на системата (не се знае автора де е сега и дали е още сред живите) и/ли преминаване изцяло на нова система ....

Та как мислите, от трите що са избрали баш тоя? Защото така им харесва/отърва/за по лесно... и т.н.
Забележа : може да има и повече от един верен отговор  ;D
« Последна редакция: Apr 18, 2019, 02:02 от remotexx »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Ами началната страница праща към Perl-ски код, та... Дори не мога да си представя, какво представлява това нещо. Пробвах се да го уча туй и се отказах. Имаше тук някой с интересен подпис по въпроса. Да, @naka - видях го няколко поста по-нагоре   :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ами началната страница праща към Perl-ски код, та... Дори не мога да си представя, какво представлява това нещо. Пробвах се да го уча туй и се отказах. Имаше тук някой с интересен подпис по въпроса. Да, @naka - видях го няколко поста по-нагоре   :D

А-а-а, не така с лошо! Недей с голямата тесла. Пърл е много приятен и лесен език. Един от любимите ми. Може би е най-любимия.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Може и да го погледна пак някой път. Тогава нямах много опит с програмирането и се уплаших :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Едно време започнах с това ръководство:

http://www.mgu.bg/drugi/ebooks/belchevski/perl.html

В него има някои стари неща. Например вече всички низове са unicode, а не ascii. Иначе всичко е вярно по принцип, но ги няма най-новите магии. Петите версии са обратно съвместими към третите. Шеста версия е като третата на Смоку. Несъвместима, с много нови концепции и навлиза бавно. Реално даже не е навлязла.

Голямата работа на Пърл беше работата с низове. С Пърл няма нещо свързано с текст, което да не може да направи. Основно това се гради върху регулярните изрази. Те бяха неговата революция. Не, че не е имало и преди него, но в него заклинанията стават изключителни.

Другото му голямо предимство беше, че имаше собствен архив от допълнения за връзка и работа, с каквото и да било. Една от билиотеките, които съм ползвал е за xls. И до днес мисля, че няма по-добра. Не съм съвсем сигурен за тази за js. Ако бие, то е с малко.

В днешно време няма език, който да не поддържа пърълската версия на регулярките. Всеки език вече си има и хранилище с допълнения. Днес Смоку и Жиес се бият, кой има най-много.

Ти си започнал със Смоку и те съветвам да си останеш на него. Това е език, който почти няма скоби. Това е структориран език. Нямаш как да напишеш грозен код. Това е език с кратък код. Не трябва да пишеш дълги изрази.

Това, което ми харесва в Пърл е, че е езика на свободата. Дава ти безброй начини да направиш нещо. Например знаеш ли, че има поне пет начина да напишеш цикъла „За“ (for)? Кой от кой е по-красив и по-голяма магия. Всеки небуквен знак има някакво значение в езика, най-често значенията са няколко в зависимост от контекста. Между другото (незнайно защо?!?) това не харесва на хората и в шестата версия е почти премахнато.

Изобщо с Пърл се правят извънземни неща. Това е език даден от космоса. Не е създаден, той просто е даден.

Но в днешния свят тези неща не са ценни. Истина е, че с Пърл едва ли може да бъде направено нещо, което да не може да бъде направено с някой от другите големи езици. И както твърди подписа на Наката, то ще и по-четливо. С последното не съм съгласен, ама май съм малцинство.

И Пърл всъщносст пое по пътя на TCL, Eifel, Symbola. Tой е западащ език и все по-малко се пише на него. Основно се поддържат стари неща. И предимно е за гигантско надградждане на конзолата. Но и в това не е уникален. Още много други езици го владеят. Например Питоня се справя не по-зле. Даже днес всички нови инструменти за конзола се пишат именно на него.

Така, че днес едва ли ще срещнеш някакви предимства. И ако не си стар познайник с него, то би срещнал прекалено малко места, където да ти е полезен повече от Смоку да речем.

Така, че е по-скоро непрактично да го учиш извън някакъв научен интерес. Ако да ти потрябва, той сам ще те намери. Но до тогава, по-скоро си бъди с Питон. Той е един отличен език създаден за прилежни отличници.
« Последна редакция: Apr 18, 2019, 12:47 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Половината линукс се крепи и върви благодарение на скриптове на perl и python, тъй че не  е безполезно да се поназнайва. Изпитвам любопитство към Golang.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Изпитвам любопитство към Golang.

Когато се появи, можех да се закълна, че това е езика на бъдещето. И наистина има прекрасни неща писани на него и продължават да се пишат.

И тогава се появи Rust. Той отвява всичко. И Ц няма да остане по тая земя. Такова грандиозно земетресение е. Ще изгори не една, а всички катедрали.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear