Автор Тема: Anonymous Bulgaria  (Прочетена 31752 пъти)

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #30 -: Jun 25, 2012, 14:25 »
Ами такива са си, тихомълком заградят малко чужда земя, обявят я  за своя и се почва стрелбата с ракети, и понеже светът им е длъжен, заради един  холокост (в който са избивани главно полски евреи, които са юдеи по религия, но по кръв не) ги оставяме да си правят каквото искат.

при юдеите определяща е религиозната принадлежност, а не кръвта. така, че полските евреи не са по-малко евреи от палестинските такива (imho)
Активен

the lamer's team honourable member

freedj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 204
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Server
    • Профил
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #31 -: Jun 25, 2012, 14:50 »
Колеги попаднах на: http://www.youtube.com/watch?v=cif5M-oPTHA . Дали са същите?  ;D
Активен

Linux is the LIFE!

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #32 -: Jun 25, 2012, 15:01 »
Според мен Дидо имаше предвид, че полските/руски евреи са потомци на хазарите и не са семити.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #33 -: Jun 25, 2012, 15:02 »
Цитат
Да не говорим че имат непропорционално висок процент от научните открития и че са превърнали някаква скапана пустиня в нормална държава

Постигат, защото са задружни, а не еснафи като нас!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #34 -: Jun 25, 2012, 15:03 »
Което ме подсеща, че да си легнеш гладен, не е толкова лошо. Има възпитателен и лечебен ефект (т.нар. пост).
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #35 -: Jun 25, 2012, 16:26 »
Хахах ... стига бе вие направо ме разбихте с тези "методи" и "възпитателен характер" ... @go_fire някой път ако се видим трябва да поспорим на по бира :)
Пък лично мен ме боли ... за "възпитателния характер" или за "отдалечаването на децата от родителите си", предпочитам детето ми да има какво да яде и да може да си позволи някой неща, а да си живее собствен живот в който не се бъркам, отколкото обратното.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #36 -: Jun 25, 2012, 17:23 »
 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3
Тъй като вчера брах копър (1,5 куб.м.) да се турна на това гърне.

С моята живея от 9 г. и нито тя, нито аз хойкам. Познавам и други семейства така. Никога не е късно да станеш за резил, но факт е, че покварата не е обхванала всички семейства. Също така, това почне ли, най-доброто е развод, като единствена сигурна мярка да спре. Най-вече за децата това е най-добре.

Може да съм извънредно задръстен, но мисля, че мястото на жената е в кухнята (модният салон, магазина…).

Днес всички работят и възпитанието е поверено на детските градини. Нищо против нямам градините, имат си много предимства. Но аз съм расъл в семейство на работещи родители, моите деца днес също. Просто ги изпускаме, нямаме време за тях и те се отдалечават от нас.

Полагаме неимоверни усилия да разбираме техния свят.  Но такива са малко, а с всяка изминала година, отдалечаването става все по-голямо.

На практика днес не съществуват семейства, а домакинства. Евентуално спим под един покрив и това е. И точно така се раждат „българските анонимни“.

Гнус, срам и яд ме беше да чета тая конференция по скъпата. Въпросният Черен лебед станала „кракерка“ (защото реално не е), а станала, защото баща ѝ бил!? Поне положително е, че все още има някакво въздействие върху децата, ама какво е то?

Преди време си говоря с един познат. Обяснявах,  защо не ям сладко. А то е защото не давам на моите деца. И той рече, че не давал на дъщеря си да пуши, ама той пушел.

И хората около мен масово отказват да правят деца. Оправданията (защото това са оправдания) са винаги две — пари и кариера. Винаги щом видя някоя булка да роди е, за да задържи мъжа си. И ражда съответно едно. За да станат две или трябва да са близнаци или някаква причина извън решенията в семейството. С три знам единици.

Наскоро по повод на една позната, която съкратиха, чух коментар от съпругата, който почти ме насълзи: е сега тъкмо е време да  си роди едно детенце. Като питам моята, защо вече отказва да ражда, казва, че искала да живее, искала да работи. Вече и не питам. А и тя взе мерки.

За мен еманципацията е едно от най-отровните неща за обществото дето са се случвали. На социалистите им приписахме всички земни грехове, обвинихме ги във всичко, отрекохме всичко, а тази им идея оставихме.
Активен

А печат ?

danaildr

  • Гост
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #37 -: Jun 25, 2012, 17:45 »


Лошо е когато човек сам се откаже да създаде поколение, в името на някаква висша цел (обикновено пари).

Абе ей... Почвате да ме ядосвате. Г-н "кантар" ти лягал ли си си гладен? А децата ти лягали ли са гладни? А ще ти хареса ли да ги слушаш как искат нещо, което не могат да получат? Така, че не ми говори какво да претегля. И плюс това парите не са цел, те са средство. И ако го нямаш това средство не виждам причина да създаваш деца.

Тука бъркаш много. Изроден народ са американците...

И руснаците, и руснаците - и те са изродени, също колкото американците :D.

За руснаците съм съгласен, но това дето го казваш за парите не, парите са средство, не са цел. На мен не са ми целта в живта за разлика от много други хора, коитъо и майка си продават за парички.
За протокола знам какво е да си в бедно семейство, преживял съм жанвиденовата зима, висял съм по опашки и т.н.,. 5 деца сме а баща ми не беше от най-богатите, но все пак ни е отгледал. А да те видя според теб каква заплата трябва за 5 деца - 10000?
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #38 -: Jun 25, 2012, 17:52 »
А да те видя според теб каква заплата трябва за 5 деца - 10000?

Примерно - да.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #39 -: Jun 25, 2012, 18:04 »
Дидко перфектно те разбирам, макар ние да бяхме само две деца.

Имам чувството, че българина е развил „гръцки комплекс“. Гърците след като осемдесетте най-после пада хунтата са толкова изстрадали, че прибирането им като клошари от европейците ги побърква. Почват да харчат като не видели, за да „няма вече болка“.

Така и българина. Той обича децата и иска да им осигури всичко (което е меко казано невъзможно), но осъзнава перфектно, че с тия 300 до 400 дето изкарва месечно, това няма да стане. И почва да чака „новото време“ дето и с цар и без цар няма да настъпи никога.

Забравя, какво трябва да направи, забравя рационалността и накрая просто се самоунищожава. Но пък черния сигурно е прав. Такова смахнато племе като нашето на света сигурно не е нужно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #40 -: Jun 25, 2012, 18:19 »
А да те видя според теб каква заплата трябва за 5 деца - 10000?

Примерно - да.

Ееее, тука ще поспоря с теб! Парите колкото и да растат, растат и нуждите на получаващия ги и по тази логика никога няма да стигат за отглеждане на дете. Накрая ще се направи някакъв компромис, просто ей така, да не останем без дамазлък.

Боровак, само в нашия град ли тези деца които не са имали средства да разполагат както други на "заможни" родители са по-възпитани и постигат сами по-високи цели, за разлика от задоволените които освен да харчат парите на мама и тати друго не могат!?
Аз не искам такива деца! Пожелавам ти да се замогнеш за да не лишаваш децата си от нищо и когато дойде ред ти да разчиташ на тях, да те видя, но явно няма да мога, щото си доста по-млад от мен май!
Активен

crystalwater

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 147
  • Distribution: Linux Mint Maya
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #41 -: Jun 25, 2012, 18:26 »
От къде тръгнахте, та до популацията и миграцията на народите стигнахте.

Кажете сега тва ли са анонимус или са ученици от 6-и Бъ клас
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #42 -: Jun 25, 2012, 19:56 »
@backinblack Напълно си прав, млад съм все още, но не смятам дори да помислям да допусна да дойде време да разчитам на децата си ( дай боже да имам някой ден ). Това си е лично убеждение де, просто и при най-добро желание от тяхна страна, лично аз не бих го позволил.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #43 -: Jun 25, 2012, 20:43 »
Цитат
Кажете сега тва ли са анонимус или са ученици от 6-и Бъ клас

И двете?
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #44 -: Jun 25, 2012, 20:43 »
Е то като поостарееш достатъчно, че дори разходка в парка да ти идва в повече, то щеш, не щеш, ще разчиташ. Но те разбирам повече от добре. Никой, никога не желае да стига до такъв момент.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear