Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 70   Надолу

Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 142434 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Честита и от мен! Повече да използваме собствените си глави.

Някой да се е замислял, защо по време на случката в Египет, го нарекоха "арабска пролет"? Така някак общо свучи. Пробуждането на всички араби? За какво? Хората си живееха добре, преди хамериканците да си насочат погледа по-сериозно натам. Сега след всяка една тяхна намеса, остава една разрушена държава. Някак твърде тенденциозно е всичко. Случва се едно и също. За Асад пеят същата песен, която пееха и за Чавес, когото се опитаха да свалят и свитнат през всичките тези години. Бил бомбардирал село с химическо оръжие? От къде го е взел? Или отново ще кажат, че си го произвежда, както излъгаха за Садам?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Не че е нещо ново, но има доста факти (пък е и интересно за компютърджиите, каквито са повечето хора тук):
https://www.actualno.com/sciencelogy/zemjata-na-google-kak-tehnologichnijat-gigant-pomaga-za-shpioniraneto-na-hora-news_714136.html

Kато се комбинират така събраните данни със една супер-професионална психоанализа и лично/персонално профилирани действия е напълно възможно и постижимо да се манипулира болшинството хора без да се усетят въобще :-(

Отделно възможностите за лична и обществена манипулация чрез разпространяване на персонална компрометираща за повечето хора информация и така контролиране на тези които донякъде са се усетили ... (плюс възможностите за фабрикуване на фалшиви аудио и видио записи и "реални" факти ;-)
« Последна редакция: Jan 03, 2019, 14:30 от ray »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Да, възможността за фабрикуването на "факти" за мен е най-притеснителната. И друго още по-притеснително е, че тази възможност е в ръцете на всеки от нас. Какво остава за организация с по-голям бюджет. Така могат да накарат обществеността да приеме, оправдае или дори пожелае всякакви действия на властта в родината си или някъде другаде. А проверката на "фактите" не е по силите на повечето от нас. Да отидеш на място и да се увериш с очите си, да поговориш с хората там.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Матрицата :-)

PS: последната версия на Андроид/9 вече е с ИИ, тоест вече може и да се автоматизират някои неща от "агентите"
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Аз затова планирам да си купя един обикновен Kyocera, когато сегашната ми Nokia с бутончета сдаде багажа. Не виждам, кога ще стане обаче.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

bot

  • Гост
Аз затова планирам да си купя един обикновен Kyocera, когато сегашната ми Nokia с бутончета сдаде багажа. Не виждам, кога ще стане обаче.
Ами те тези Ке'я'осера не са ли андроидски и те?
Активен

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Не е задължително. Все oще има производители които произвеждат просто телефони, а не платформи за следене. Не че си защитен от следене, но e малко по-трудно и се получава по-малко информация (основно защото се въвежда малко или по-точно никаква). Друг производител който прави само слушалки е Evolveo. За  съжеление другия производител на здрави телефони(CAT) мина на тъмната страна и последните версии са с андроид.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
http://www.kyoceramobile.com/duraxv-lte/
Eто например тази папка.

Или обикновен, каквито ги помним преди годинил
http://www.kyoceramobile.com/duratr/

А последният им смартфон е направо бижу.
http://www.kyoceramobile.com/duraforce-pro-2/

Може би най-здравият смартфон на пазара, включително тези, на разни малки китайски компании. Със сапфирено стъкло, което не зная, с какво може да се надраска. Единствените, които са слагали сапфир за предното стъкло са били HTC. Споменавам го тук, ако някой иска здрав смартфон.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Честита и от мен! Повече да използваме собствените си глави.

Някой да се е замислял, защо по време на случката в Египет, го нарекоха "арабска пролет"? Така някак общо свучи. Пробуждането на всички араби? За какво? Хората си живееха добре, преди хамериканците да си насочат погледа по-сериозно натам. Сега след всяка една тяхна намеса, остава една разрушена държава. Някак твърде тенденциозно е всичко. Случва се едно и също. За Асад пеят същата песен, която пееха и за Чавес, когото се опитаха да свалят и свитнат през всичките тези години. Бил бомбардирал село с химическо оръжие? От къде го е взел? Или отново ще кажат, че си го произвежда, както излъгаха за Садам?
Прочети малко да се образоваш да не говориш като кон с капаци (Запада и Америка са виновни за всичко):
https://www.24chasa.bg/mnenia/article/7225213


А последният им смартфон е направо бижу.
http://www.kyoceramobile.com/duraforce-pro-2/
Щом е с Андроид - си следен ако ще и Кyocera да е.
« Последна редакция: Jan 04, 2019, 01:34 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
На Кайосерата им харесвах печатащите устройства. Ама пък за тях не се намират евтини мастилници, та това е огромен проблем. Не знам дали все още ги внасят с тоя недостатък.

=*=

Джет напълно съм съгласен с тезата, че света много обича да се оправдава с някой и някой да му е виновен за собствените грешки. В момента актуално да е да се оправдаваме с „лошите американци“, без да познаваме нито един американец.

И това важи не само за нас и не само за арабите.

Обаче в твоята статия намерих и един цитат, който ми навя странични мисли.

Цитат
Там, където основен приоритет са парите и издигането на небостъргачи, свободата на мненията, независимите проучвания и познанието са третирани като най-голямо престъпление, няма място за истински журналисти и учени.

Това звучи като присъда за западния свят и за света изобщо. В момента поради неизвестна ми причина се счита, че парите са някакво благо. А не, че са просто разменно средство подпомагащо битието. И понеже се смятат за благо, има стремеж за натрупването им. А този стремеж води до това, което пише в цитата и много по-лоши неща.

Ако света не осъзнае, че парите не са благо и не бива да бъдат трупани, то ще си мечтаем (по-скоро внуците ни) Армагедон наистина да беше дошъл.

Забелязвам, че винаги в човешката история е имало стремеж за трупане на пари, но никога досега света не е бил толкова интернационализиран, че да бъде наричан „световно село“. Вярно е, че този термин го роди Интернет, но той отдавна получава потвърждение не само във виртуалния свят.

В момента реалния свят е зависим от виртуалния и това е присъда номер две за края му. Например, аз не мога да се движа по нашите родни пътища, защото нямам банкова карта, с която да си купя „електронна“ минетка. А алтернатива не ми е дадена.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Западняците имат отношения единствено със Сауидтите и Емирствата, а всички останали, каквото ги застигне - на никой не му дремеше. Сега изведнъж лицемерно се заговори за диктатура в редица арабски държави, но не и в тези, с които са приятелчета. И ще свалят диктаторите им. Защо не понасям САЩ ли?! Ей заради такова лицемерие. Против американците нямам нищо против. На тях тотално им промиват мозъците, но малко по малко и там някои започват да се пробуждат и да гледат по-широко и критично, не като кон с капаци. Като цяло, наказват се тези държави, които правят опити за външна търговия с различна от долара валута или не са под влиянието, зависимостта или откзват да взимат кридити от Световната банка.

Да, смартфона е с Андроид и ще те следят с него. Не за това го посочих обаче.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
А твоя мозък хич не е промит: https://www.24chasa.bg/novini/article/7228731
Забележи, тук американците дори не участват макар и пак да са "виновни".
Има диктатури в които хората нямат дори какво да ядат. Двойни стандарти - дори не са два а двадесет вида иначе всички са диктатури (даже и на пролетариата- хехе).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Е тук случката е съвсем трета. Венецуела е втората малка, гъзна болка на САЩ след Куба. Американците считат (с право), че латинска Америка е задния им двор и могат да си правят, каквото поискат. И го правят. Наистина не им е скимнало нещо, не са го направили. Ама кака Дилма не е достатъчно корумпирана? Няма проблем, след две минути я сменяме с друг.

С предшественика на мъдестия удариха на камък. Уж беше тяхно момче, уж те го качиха на власт, а пустиняка бързо се еманципира. Чак ми стана жално за САЩ по едно време. Нямаше нещо да не пробват. Всичко пълен провал. Копелдака се гътна, новия още повече не е стока и пак провал, след провал. Нулеви успехи.

Та тоя касапин си е бая изрод. Но някак си е вдъхновяващ. Показва ни, че, ако някоя от великите сили цели нещо, не е задължително да го постигне, колкото и да се напъва.

Разбира се Тръмп не е от тия дето си поплюват. Ще го потърпи максимум още година и ще прати един, два самолетонасача да свършат работата. Щото се видя, че ЦРУ и спецназа са непрокопсаници. 15 пъти не успяха да организират революция. В далечна Украйна го направиха два пъти от раз.

И никой няма да обвини Тръмп. Защото предния сатрап имаше поне харизма. Не, че някога съм я забелязвал, но се твърдеше, че индианците си го харесват. Много си го харесваха. Един от техните. А тоя новия няма нищо.


п.п. 4096 аз не разбрах, какво искаше да ни кажеш, като ни показа Кайосерата? Може би, че един телефон може да бъде здрав? И какво като е здрав, като след две години ще го хвърлиш?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Американците считат (с право), че латинска Америка е задния им двор и могат да си правят, каквото поискат.
...

   Моля !?!

   Какви са те,че да се бъркат в работите на суверенни държави ?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Има две суверенни (едната е по-скоро карибска). За другите няма данни някога да са били. А и тия двете са на доизживяване.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 70   Нагоре
« назад напред »