Автор Тема: Как се инсталира това нещо?  (Прочетена 5985 пъти)

rado84

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 73
    • Профил
Re: Как се инсталира това нещо?
« Отговор #15 -: Jun 11, 2018, 21:02 »
ОК. Ще ползвам темата да ти го кажа пак - ползвал съм Ментата и знам от това няколко неща. Ползай си стандартните основни хранилища и няма да имаш ядове. Винаги съм обновявал всичко. И винаги съм ползвал и препоръчваните пакети. Ядове докато съм я ползвал не съм имал никакви. Захитрях, отесня ми и ползвам друго.
В стандартните хранилища има само фронтенда за mp3gain.  ::) 
Активен

AsRock B85M Pro4, Core i7-4770, Palit GTX 1660 Ti 6GB, Corsair CX750 PSU, Corsair 32GB DDR3-1600, Storages = 6.5TB, Cinnamon 5.2.7.
I use Arch, btw.

malin

  • Гост
Re: Как се инсталира това нещо?
« Отговор #16 -: Jun 11, 2018, 23:00 »
 Ми като нема - нема. Винаги ми е било по-лесно да ползвам хранилище отколкото "да правя магии" ( ;) и да не е моя отговорността).
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Как се инсталира това нещо?
« Отговор #17 -: Jun 12, 2018, 07:10 »
Ми като нема - нема. Винаги ми е било по-лесно да ползвам хранилище отколкото "да правя магии" ( ;) и да не е моя отговорността).

OFFTOPIC

Понеже най-често чета новините на руски (opennet без www ми е особено удобен и бърз), то малкия ми син заявява, че се мисля за руснак. Част от другите му наблюдения са, че само щракам някакви бели букви в черен сиемди. Тази дума я научих от него, никога не съм казвал така на cmd.exe. И ми трябваха няколко секунди да осмисля, какво ми говори. А в действителност става въпрос за  yakuake. На всичкото отгоре твърдеше, че това било незаконно. По есето на RMS, може би някой ден ще бъде.

Но най-вероятно сина ми си мисли, че чупя wep/wpa.

И изобщо много е учуден, как така вместо да ползвам „толкова лесното“ щракане по разни иконки, само чета и пиша. Компютрите и Интернет не били за това. Интернет бил да гледаш клипчета в тубата и картинки в Spybook.

Човека дори не осъзнава, че тия неща ги правя под друга ОС, от тази, която им преподават в училище.  Майка му знае за съществуването ѝ и я ползва, от както се познаваме.  Веднъж при едно от тези му умозрения, се опита да му го обясни. Той не я разбра.

Когато ставах баща в началото на века, не подозирах, че, когато синовете ми започнат да излизат от детството и навлизат в юношеските години, че ще водя с тях подобни разговори. В моя идеален свят, никога нямаше да са виждали Windows. Нямаше да са виждали и Spybook, въпреки, че той тогава не съществуваше. И нямаше да са играли собственически игри. Обаче се случи обратното.

Не успях да предпазя децата си от обществените зарази. Вече са достатъчно големи, за да осъзнавам, че въпреки стремежите ми и усилията ми, те ще повторят моите, житейски (не говоря за компютри) грешки и няма да се възползват от шансовете, които им осигурихме и които с майка им не сме имали.

Не знам дали е успокояваща мисълта, че грешките просто трябва да се преживеят. Но в светлината на тези събития от битието на грешнаго Гофи, вече не съм изненадан, че тази сутрин бях обвинен в съседната тема от един нахалник, че съм казал нещо неясно, като бях пределно точен. Гледах го с широко отворени очи, но позамисляйки се за собственото си семейство, започнах да се успокоявам, че света просто си е такъв. И това само, защото даде една кратка бележка на руски.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: Как се инсталира това нещо?
« Отговор #18 -: Jun 12, 2018, 12:25 »
Цитат
В стандартните хранилища има само фронтенда за mp3gain.  ::)

добре де, като има frontend, значи трябва да има и backend като зависимост?
Активен

foxb

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 175
    • Профил
    • WWW
Re: Как се инсталира това нещо?
« Отговор #19 -: Jun 17, 2018, 01:49 »
Това не са ли инструкции?
Цитат
BUILDING AACGAIN FOR UNIX (LINUX/MAC OS X) FROM SOURCE CODE
Thanks to Prakash Punoor, the source code is portable, and has been compiled for Linux and Mac OS X.
I now have access to both Linux and Mac systems, so I have modifiedPrakash's scripts to build correctly with the latest code changes.
See the file aacgain/linux/README.linux for detailed Linux/Mac build instructions.