Автор Тема: ТОКА  (Прочетена 903 пъти)

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
ТОКА
« -: Sep 11, 2013, 22:08 »
Абе някой да си проверявал новите сметки за тока?

Чета аз из нет-а били по-високи - викам глупости.

Ама таз вечер рекох да проверя - и в къщи и в офиса с 20% нагоре. А даже по това време ме е нямало в къщи - по море гости...

Клиамтик това лято само в офиса и то предната сметка като беше съм ползвал.

Има ли други хакнати?
Активен

danaildr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 165
  • Distribution: Debian Buster
  • Window Manager: KDE Plasma
    • Профил
Re: ТОКА
« Отговор #1 -: Sep 11, 2013, 22:12 »
Абе това не е истина, само си въобразяваш, тея 20% са защото "си консумирал" повече, демек като те е нямало, това дето си изхарчил на морето, му слагат такса транспорт до вас и обратно и за това сметката е повече.
Активен

Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: ТОКА
« Отговор #2 -: Sep 11, 2013, 22:39 »
Не гледам/чета такива новини и не зная точно имало ли е промени в цените (макар че ми се струва, че някой някъде спомена, че щели да ги намаляват), но за статистиката ето какви сметки съм получил аз през лятото:
юни - 18.52 лв.
юли - 16.90 лв.
август - 14.59 лв.
За сравнение, ето какви са били сметките ми за същите месеци миналата година:
юни - 16.94 лв.
юли - 20.63 лв.
август - 21.36 лв.
Липсата ни вкъщи за морето и двете години беше идентична, но тази година приятелката ми прекара цял месец при родителите си, че дълго не се бяха виждали, на което отдавам и по-ниските сметки тази година :)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

User13

  • Гост
Re: ТОКА
« Отговор #3 -: Sep 12, 2013, 07:17 »
Сметка ми за август беше по-ниска от предходната със 7 - 8 лева при горе долу сходна консумация.
Активен

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: ТОКА
« Отговор #4 -: Sep 12, 2013, 14:16 »
Забелязал съм че сметката която излиза в един месец се отнася за по-ранен месец(при мен сметката за август която излиза в началото на септември включва половината юли), така че това което си получил вероятно се отнася за месеца когато си бил у вас. Засичам си показанията на една и съща дата всеки месец и така не стигам до грешни изводи. Според това сметката ми е по-малка от очакваната. А намалението на цената е около 1 стотинка на киловатчас и да не очаквате чудеса. А ако имаш проблем с хладилник или фризер(нарушена изолация на гумата,изтичане на фреон) тогава със сигурност ще платиш повече ток.
« Последна редакция: Sep 12, 2013, 14:25 от petar258 »
Активен