Автор Тема: За NSA с любов  (Прочетена 6979 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За NSA с любов
« Отговор #15 -: Aug 29, 2013, 08:35 »
Аха, без мобилни телефони и компютри трябва да се кара по старата схема с 50% от населението - доносници. Това между другото все още работи на места дори в САЩ - така са им промили главата на някои дебили с тия neighbouhood watch тъпизми, че като влезеш в квартала и някоя баба без работа вече се е обадила на полицията че се навъртат подозрителни хора.

Но пък идиличният селски живот не е решение, очевидно няма как да се върнем няколко века назад. И да можеше, щяхме да заприличаме на нещо като Афганистан и най-много да дойдат да ни бомбят я руснаци, я американци. Плюс това не ме блазни идеята да пукна насред полето от нещо тривиално, само защото нямам телефон да викна бърза помощ.

Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: За NSA с любов
« Отговор #16 -: Aug 29, 2013, 09:17 »
!ntel, да не стане така, че думичките в този твой абзац да предизвикат американското посолство в София да поиска спирането на сайта Линукс за българи!? :)
След като е споделил информацията, в която има всевъзможни думички от рода на ...
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: За NSA с любов
« Отговор #17 -: Aug 29, 2013, 09:20 »
За да развием малко темата:

Представи си, че това:
http://it.dir.bg/news.php?id=14844584

Не е само някакъв си опит а реалност. Така че блак телефоните и компютрите само поднасят нова по-структурирана среда контрол (какъвто си щеш).

Виж друга е при нас картинката - вчера прочетох, че НАП понеже не си събирали вземанията взели че щели да ги дават на частни съдия изпълнители. Ей тука бихме Хамириканцити с много ама много. Да дадеш ти държавно вземане на система работеща по неясни и неведоми сили управляване ....
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: За NSA с любов
« Отговор #18 -: Aug 29, 2013, 11:55 »
Цитат
Да дадеш ти държавно вземане на система работеща по неясни и неведоми сили управляване ....

Аз нямам проблеми да се оправям с мутрогени! Дори на скоро имах разправия с едни такива, че си счупиха крата да бягат по стълбите на долу като измъкнах профилчето(20х20х20х20) което си ми стои до вратата, че бившата ме осъди за едни пари дето няма как да ми ги спрат законно от приходите и са ме дали на някаква "агенциика" :D .

Ама те и парите не са чак толкоз много, че да пратят някои дето да не бягат :D
« Последна редакция: Aug 29, 2013, 11:58 от backinblack »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: За NSA с любов
« Отговор #19 -: Aug 29, 2013, 12:01 »
Цитат
Но пък идиличният селски живот не е решение, очевидно няма как да се върнем няколко века назад. И да можеше, щяхме да заприличаме на нещо като Афганистан и най-много да дойдат да ни бомбят я руснаци, я американци. Плюс това не ме блазни идеята да пукна насред полето от нещо тривиално, само защото нямам телефон да викна бърза помощ.

Прав си, но само до някъде! Не е решение сравнен с днешния живот, но сравнено с живота който ни готвят е прекалено добро решение.
Активен

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: За NSA с любов
« Отговор #20 -: Aug 29, 2013, 13:53 »
backinblack Доста често ставам от компютъра и ходя да гледам пчели (поне по един път в седмицата) в малко селце и какво от това?
Сега нямам и смартфон, и какво от това?

Това че 99% от хората с компютри и смартфони (а.к.а. facebook) мислят по един и същи начин, не означава, че останалия 1% са като тях поне в това отношение.
Не знам как да ти го обясня "пич" (тъпа дума, предвид това, че си нямаш/нямам идея дали съм/си такъв или не).
Я се замисли, ти що не се откажеш от това което си се захванал сега и не идеш на село (всичките тия "сървъри § виртуалки")?
Дай ми причина която би те накарала наистина да го направиш?

Какво се опитваш да ми кажеш - че при всеки един проблем от глобално естество е най-добре да идеш някъде, където няма нет и дори радио/телевизия и да си живееш спокойно?

Аз като човек, който наистина бих се радвал да си заживея така идилично на село, просто ти казвам, че не е толкова лесно. Когато има за кого да се грижиш и/или има хора, които разчитат на теб, това не е решение, а просто бягство от една полу-реалност към друга полу-реалност.
Да не говорим, че хората са свикнали на по-голям прием на информация. Компютрите ни дават много повече информация, много по-бързо, за много по-кратко време от каквото и да било друго на тоя свят.

Затова не мога да ти разбера коментара? Просто се опитваш да кажеш нещо, колкото да се каже, че си "изявил" мнение ли?
Не се заяждам, просто би ли ми обяснил какво общо има мнението ти с темата?
Това че даваш съвети как да си живеем живота по-добре, няма почти нищо общо с това, как стигнахме до тук, не е ли така?
Научи се да вникваш в контекста, а не просто да говориш каквото ти дойде на ум.

ПС: Нищо лично, радвам се че дискутираш активно, но понякога се намесваш неуместно, а това не помага на темата :)
ПС2: laskov Еми вината ще е моя и готово  >:D Службите са ми слабост, така че ще се разберем някак си  ;D
« Последна редакция: Aug 29, 2013, 13:58 от !ntel »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: За NSA с любов
« Отговор #21 -: Aug 29, 2013, 14:14 »
Това със селото го казах, че е вариант, ако въведат тези глупости с чиповете и модерното робовладелство, а не за днешно време.
Докато нещата си вървят така, не смятам да се лишавам от и-нет, тилифона и климатика. Няма да изчезнат и парите в брой до тогава :D .
Говоря от две различни гледни точки на различни реалности.
Активен

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Re: За NSA с любов
« Отговор #22 -: Aug 29, 2013, 14:30 »
Говоря от две различни гледни точки на различни реалности.

А някакви стимуланти взимаш ли?

П.П. Сори за офтопика, но не се сдържах просто  ;D
Активен

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: За NSA с любов
« Отговор #23 -: Aug 29, 2013, 14:36 »
Добре ама това пак не е решение. Това пак ще си е бягство...
И какво? Ако стане така както го представяш, че може да стане. Мислиш ли, че някой ще те остави да си живееш безгрижно/спокойно на село?
В това няма никаква логика от гледна точка на "чичковците". Всичко върви към глобализация и централизация.
Аз ако бях робовладелец или нещо от тоя род, най-много щях да мисля точно за тези, които се опитват да избягат.

Ти точно това не може да разбереш - бъркаш бягството с решението. Когато бягаш проблема си остава и често става по-голям. Т.е. твоето "решение" ще е меко казано безполезно. Дори ще им е по-лесно да ти имплантират чип на село, където е пусто и няма толкова народ...

Да не говорим пък, че това е егоистично решение - аз се спасявам, пък останалите ако искат да ме последват?!?
И какво ще спре чиповете да дойдат при теб на село? Черните пътища ли. Но пак се отдалечаваме от темата, въпреки че и тази тема е интересна.
Въпроса беше как стигнахме до тук и до всичко това.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За NSA с любов
« Отговор #24 -: Aug 29, 2013, 14:37 »
Това е идейно, представям си идиличния селски живот сериозно подправен с амфетамини и кокаин. Производителите на трактори и доялни машини ще фалират гарантирано.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: За NSA с любов
« Отговор #25 -: Aug 29, 2013, 14:39 »
Работата с няколко реалности води до такива резултати, какво да се прави  ;D >:D [_]3
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: За NSA с любов
« Отговор #26 -: Aug 29, 2013, 15:34 »
Гейт,
Пак забягваш към радостите!  [_]3
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: За NSA с любов
« Отговор #27 -: Aug 29, 2013, 15:46 »
Няма да споря вече! Моля се само Русия и Китай да надуят шушоните на Щатите и Европа в Сирия, та да им се охладят страстите и да отложат мераците си.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За NSA с любов
« Отговор #28 -: Aug 29, 2013, 20:13 »
Цитат
Това със селото го казах, че е вариант, ако въведат тези глупости с чиповете и модерното робовладелство, а не за днешно време.

Днешното време е достатъчно мрачно от гледна точка на слухтенето и следенето, но какво от това.  Примерно в момента имам много силен интерес към GSM сигурността и по-специално криптографията която се ползва, както и евентуалното откриване на лоши гадове, които ти слухтят комуникацията. Да речем че злите ми планове се материализират, ще сме малко по-близо до това всеки капут с хардуер за по-малко от 2000 лева, да може пасивно да слухти разговори и текстови съобщения и да разбие A5/1 криптирането в практични срокове, без да има някакви по-сложни изисквания. В началото цареше голям ентусиазъм и всичко, което научавам в процеса, доста ме депресира. За злите планове съм оптимист, но за всичко останало - не. Примерно няма технически погледнато сигурен начин да знаеш че те слухтят. Простите изпълнения с IMSI catcher-ите и downgrade-ването до "A5/0" (за което се твърди че правят сивите крайслери на Цветанов), много лесно се откриват, въпреки цялото старание на индустрията да живееш в неведение дори за такива проблеми. Истината обаче е че сесийният ключ за комуникацията е продукт на псевдослучайна стойност, изпращана в чист вид и  master key, който се пази при оператора и върху SIM картата. Ако "лошите" получат "master" key-а от оператора, тогава няма нужда да вдигат фалшив BTS и да mitm-ват комуникацията, всичко става тривиално само с пасивно слухтене, защото на практика е елементарно да получиш ключа. Може направо в реално време и няма никакъв начин да разбереш че се случва. Което е по-забавно, понеже някъде, май в Биволь, пишеше че в 3G било спасението, последното няма никакво значение, пак имаш ключа и пак го декриптираш. 3G единствено предотвратява малоумните mitm атаки с imsi catcher-ите, както и пасивното слухтене с опитите да разбиеш ключа. Което е още по-забавно, системата е измислена без perfect forward secrecy, т.е веднъж като вземеш Ki, всяка предишна и всяка бъдеща комуникация на този абонат може да се слухти. Днешните телефони спокойно могат да търкалят примерно ephemeral DH или нещо от сорта и е много логично това да се прави, ама не. Как се контролира тогава това - ами никак. Това е като да дадеш ключа за апартамента си на някой с условието че преди да влезе докато те няма, трябва да закачи някаква бележка на вратата, така да знаеш че е влизал.

Та значи 3G използва KASUMI и цялата идея е че A5/1 e вече достатъчно счупен и на границата всеки да почне да се гаври. Какво е разрешението на проблема - отрязваме бай хуй от цялата забава и продължаваме да даваме в ръцете на лошите възможността да правят каквото си искат, при това потенциално без особени  възможности това да става контролирано. Това като навремето отивам да видя един съученик, тогава работеше като барман. Заварвам го да чертае едни таблици на бара и го питам какво става и тоя вика "абе писна ми от тия идиоти, вече всичко ще се води на отчет, писна ми всеки тук да краде". И аз такъв изненадан, таман да го питам  откъде е станал толкова загрижен за бизнеса и тоя вика "вече само аз ще крада".
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: За NSA с любов
« Отговор #29 -: Aug 29, 2013, 21:33 »
Проблема не ми е в слухтенето, а в това, че въведе и се чипа, заплатата ти минава по банка само. Банката си слага каквито иска такси и ти не можеш да не я ползваш. Щото всичко минава по банка, вдигат ти данъците колкото искат, начисляват ти каквото си искат и си го вземат от сметката ти!
Твоето единствено право е да бачкаш като идиот! Отделно вече и контрола върху изявите ти на неодобрение на решенията които вземат.
Слухтенето и само пушек!
Активен