Автор Тема: Защо не мога да вляза копирам в папка с админски права?  (Прочетена 30688 пъти)

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Ако става въпрос за тази директория:
Код:
/home/user/.gimp-2.8/plug-ins
при мен на Mate нямам проблем с правата. Така че:


Цитат
   А къде е въпросната папка на Gimp, не става ясно .
   Дай ни изхода от:
ls -l papkata
ls -ld papkata
+1
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Само дето няма отговор. С какви права е директорията (че аман с тия уиндовските ПАПКИ, и с какъв юзер се прави копирането.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

lunarvalley

  • Гост
Цитат
Покажи една моя дума, която е невярна или поне подвеждаща към грешен извод!

не бе... просто, постоянните напъни да се правиш на интересен могат да станат досадни а понякога действат уморяващо. Много често като се почнат 'оригиналните' съкращения, дето само ти си разбираш просто ти пропускам писанията.  ::)

та тъй :)
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
И последно, какви са правата на директорията?
Също можеш да погледнеш флаговете на тази директория - lsattr
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Пояснявам за всички, които днес навестиха темата, какъв е проблема:

bengy@bengy-Lenovo-Y50-70 ~ $ mount

/dev/sda1 on / type ext4 (rw,relatime,errors=remount-ro,data=ordered)


Благодаря и на Лунар, но опасявам се, когато някой е толкова чалнат, че прави нещата наопаки, то хората приемат, че се прави на интересен, вместо да разберат, че той наистина има въпиюща нужда от Мини Купъри.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Пояснявам за всички, които днес навестиха темата, какъв е проблема:

bengy@bengy-Lenovo-Y50-70 ~ $ mount

/dev/sda1 on / type ext4 (rw,relatime,errors=remount-ro,data=ordered)

....
И какво точно поясняваш? Файловата система е в режим на четене и писане. Да има опция да мине в режим само за четене при наличие на грешки, но очевадно случая не е такъв. И противно на гадните ти инсинуации, тази опция съществува от преди systemd.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ясене, представи си, но вярвам, че имало живот преди sd. И дори подозирам, че mount съществува от праисторическото време, когато РХ ги е нямало. О, аз вярвам, че може да не е записано в аналите, но РХ все пак е имало време, когато не е съществувало.

Обаче, единственото очевидно, което виждам, е че не виждаме едни и същи неща. Приемам, че съм сляп, неук и ужасно неразбиращ дълботата udev/udisk душа, но според особено некомпетентното ми мнение в подчертаното пише, че тази ФС е монтирана само за четене поради намерени грешки, макар по подразбиране да би трябвало да е и за четене, и за писане.

Не внасяй моля изправление в погрешното ми заключение. Света е много прекрасно място, когато си заблуден и дваж по-горчиво, когато дойде някой Ясен да ти изясни, че не си прав.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Ясене, представи си, но вярвам, че имало живот преди sd. И дори подозирам, че mount съществува от праисторическото време, когато РХ ги е нямало. О, аз вярвам, че може да не е записано в аналите, но РХ все пак е имало време, когато не е съществувало.

Обаче, единственото очевидно, което виждам, е че не виждаме едни и същи неща. Приемам, че съм сляп, неук и ужасно неразбиращ дълботата udev/udisk душа, но според особено некомпетентното ми мнение в подчертаното пише, че тази ФС е монтирана само за четене поради намерени грешки, макар по подразбиране да би трябвало да е и за четене, и за писане.

Не внасяй моля изправление в погрешното ми заключение. Света е много прекрасно място, когато си заблуден и дваж по-горчиво, когато дойде някой Ясен да ти изясни, че не си прав.
Параграф първи. Неща нямащи отношение към дискусията.
Параграф втори. Поредните обяснения как не си бил разбирал. И въпреки това и очевидната  комбинация от символи {rw} продължаваш да твърдиш че дяла е монтиран само за четене. На какво основание?
Параграф три. Други глупости нямащи отношение към дискусията.
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Ясене, представи си, но вярвам, че имало живот преди sd. И дори подозирам, че mount съществува от праисторическото време, когато РХ ги е нямало. О, аз вярвам, че може да не е записано в аналите, но РХ все пак е имало време, когато не е съществувало.

Значи твоята обсесия от Red Hat като цяло и Ленарт Пьотеринг в частност, е в състояние да ме измори даже и мен.

За твое сведение, Red Hat е създадена само няколко месеца след Debian и може би още толкова месеца след Slackware, така че внимавай следващият път с изхвърляния като горното.

Не ми се рови да видя кога се появява mount като команда, затова го оставям на теб ::)
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ясене, бърборенето ми няма отношение към темата, но има много силно отношение към обвиненията, които ми отправяш. За да не се повтарям, но все пак наблягам, че написах, че съм достатъчно глупав, за да не разбирам, сложната, висока технология зад udisk 1/2.

Само чисто опитно знам, че видя ли този безумен надпис, никога не съм имал ФС способна на друго, освен  четене. А това става абсолютно всеки път, когато даденото устройство не премине процедурата по изключване. Което само показва, колко е велика тая технология.

=*=

Дантгуин, ти имаш своето пристрастие за РХ, аз имам своето против. Лошо няма. Затова света е хубаво място, защото сме различни. Не е необходимо да сме съгласни един с друг, но е много добре, че можем да го правим. И ако по този въпрос, може би никога няма да сме на едно мнение, има десетки, ако не стотици други, по които споделяме общи възгледи. И това също е хубаво. Ако нямаме съвсем никакви допирни точки, то е невъзможно да изградим общество. Наздраве за теб!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Ясене, бърборенето ми няма отношение към темата, но има много силно отношение към обвиненията, които ми отправяш. За да не се повтарям, но все пак наблягам, че написах, че съм достатъчно глупав, за да не разбирам, сложната, висока технология зад udisk 1/2.

Само чисто опитно знам, че видя ли този безумен надпис, никога не съм имал ФС способна на друго, освен  четене. ...
И от кога udisk има отношение към ядрото и променливите записани в него.
Цитат
[ya@p702 ~]$ mount | grep home
/dev/mapper/luks-3cfb89b6-8407-452a-b8fb-731be5dccbb4 on /home type ext4 (rw,relatime,seclabel,errors=remount-ro,data=ordered)
[ya@p702 ~]$ touch ~/test.rw
[ya@p702 ~]$ ls -la test*
-rw-rw-r--. 1 ya ya 0 Jun 13 18:44 test.rw
[ya@p702 ~]$
И как така пък аз успявам да пиша в такава файлова система. Явно съм някакъв частен случай. Или не ползвам боклуците на  ubuntu. Нося най-обикновена филцова шапка.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Вие ме съсипахте бе  ;D

Цитат
Не ми се рови да видя кога се появява mount като команда, затова го оставям на теб

   Всъщност,mount като команда съшествува от ... 70-те години,когато е
създаден Unix,респективно я има в Linux още от самото начало (т.е. 90-те)
   А сега по същество:за да не се карате,предлагам пича да изпълни:

touch /nekakyf_file
ls -l /

   Ако не избие грешка,и файла "nekakyf_file" съществува в "/", значи с-мата е
ОК и е "rw",трябва да погледне проблематичната папка на GIMP ...
   Иначе трябва да пусне пълна проверка на файловите с-ми.
« Последна редакция: Jun 13, 2018, 20:36 от spec1a »
Активен

malin

  • Гост
touch /nekakyf_file?

Точно така ли трябва да се изпълни? Или има вариации?  ;)
Активен

malin

  • Гост
И какво щеше да му навреди едно

sudo touch /forcefsck && sudo reboot

П.П. Най-много да не се създаде файла и да не изпълни предназначението си.
Останал съм с впечатление, че само xfce варианта си пати от активираната hibernation (suspend-to-disk).
П.П.2 Ама няма никаква обратна връзка. Дотогава 100 пъти да му е "минала" болежката.
« Последна редакция: Jun 13, 2018, 21:10 от malin »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Ами написах го в смисъл,че може да си измисли произволно име на
файл (стига,разбира се,да няма такъв вече съществуващ), ако избие
грешка,да знае какво да прави ...
Активен