Автор Тема: github  (Прочетена 5629 пъти)

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
github
« -: Sep 05, 2011, 04:16 »
https://github.com/torvalds/linux

Честито!
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

Mitaka

  • Гост
Re: github
« Отговор #1 -: Sep 05, 2011, 10:47 »
Мда, трябва да ми остане време да ъпгрейдна малко kernel-i... имам машина с 2.6.20 :)
Линукса може и да не става за Десктоп, ама на местата, в които му е силата равен няма.
Ето, например въпросната машинка е с Debian, и не е преинсталирана от 5 години.... като изключим dist-upgrade, което горе-долу си е нова инсталация :)
« Последна редакция: Sep 05, 2011, 11:46 от Mitaka »
Активен

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: github
« Отговор #2 -: Sep 05, 2011, 11:50 »
Една дупка намериха в прехваления апач, и хакнаха kernel.org. И сега Линус бяга към nginx сървър като github.com

?!?!
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: github
« Отговор #3 -: Sep 05, 2011, 12:05 »
Една дупка намериха в прехваления апач, и хакнаха kernel.org. И сега Линус бяга към nginx сървър като github.com

?!?!
Ае, хора, поразгледайте се малко. Линус започна да използва github за да си търси помощници за една програмка, която да му чете XML-ите от водолазния компютър. При това обяснението му защо точно github, а не нещо друго, той казва "просто гугълнах за git hosting и това излезе първо". Днес просто е качил и кода на ядрото, предполагам, че ще си качи и другите проекти, най-малкото защото така изглежда редно.

A отделно, че дупката в Апаче (която представлява опасност от DoS) няма нищо общо и не е била посочвана като причина за атаката върху kernel.org (която, освен всичко, е Acces атака).
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: github
« Отговор #4 -: Sep 05, 2011, 13:15 »
Никой не е застрахован от "дупки".
Икакво толкова го хвалиш тоя nginx не мога да те разбера... ти изобщо имаш ли си представа какво е nginx? Или може би го хвалиш, защото е руски проект?
Не казвам, че nginx не става. Нашротив - и аз го ползвам. Но nginx се справя много добре със статично съдържание. Наистина, просто няма равен в сервирането на чист html или на други файлове като картинки например!

Не бъди кон с капаци, и не гледай само руското!
И да не забравяме какво всъщност е nginx - олекотено, орязано apache.
Или поне това е била първоначалната му идея...
Активен

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: github
« Отговор #5 -: Sep 05, 2011, 15:47 »
Никой не е застрахован от "дупки".
Икакво толкова го хвалиш тоя nginx не мога да те разбера... ти изобщо имаш ли си представа какво е nginx? Или може би го хвалиш, защото е руски проект?
Не казвам, че nginx не става. Нашротив - и аз го ползвам. Но nginx се справя много добре със статично съдържание. Наистина, просто няма равен в сервирането на чист html или на други файлове като картинки например!

Не бъди кон с капаци, и не гледай само руското!
И да не забравяме какво всъщност е nginx - олекотено, орязано apache.
Или поне това е била първоначалната му идея...

Не гледам само руското, дори до преди месец не подозирах че е руски, а вече от година го ползвах.

И странно защо но в блога на създателя не пише че изобщо има общо с апач.
Единствено че изцяло на "C" го е писал, и оптимизирал за скорост и високо натоварване.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: github
« Отговор #6 -: Sep 05, 2011, 15:51 »
Apache според теб на какво е написан? На Ruby?

Чакай че ми стана забавно. РОКО_, знаеш ли защо nginx се справя толкова добре със сервирането на статично съдържание? А знаеш ли защо се справя по-зле със сервирането на динамично такова? Много ми е интересно :) Искам да чуя експертно мнение ехех :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: github
« Отговор #7 -: Sep 05, 2011, 18:05 »
//off

Чакай че ми стана забавно. РОКО_, знаеш ли защо nginx се справя толкова добре със сервирането на статично съдържание? А знаеш ли защо се справя по-зле със сервирането на динамично такова? Много ми е интересно :) Искам да чуя експертно мнение ехех :)

Чакай - от умрял писмо :D
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Mitaka

  • Гост
Re: github
« Отговор #8 -: Sep 05, 2011, 19:05 »
Аз знам.
Защото като са го писали в Русия са нямали PHP :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: github
« Отговор #9 -: Sep 06, 2011, 02:22 »
nginx е най-успешният опънсорс проект в една специална ниша и това е факт. Сега че нишата не е толкова малка и че nginx не е идеалният случай (като се има предвид че редица компании, включай доколкото знам родния vbox имат сходни проекти) - не е толкова важно. Нещата там са прости: 1) kernel разработчиците са предоставили механизми като epoll и sendfile които са силно полезни в случая и 2) apache е голям проект и миграцията към подобна архитектура ще стъжни много животи.

Миграцията към подобен модел би стъжнила живота на разработчиците на php без майтап - появяват се такива прекрасни проблеми, които нямат лесно решение. Прост пример е сериализацията, която възниква - един бавен php скрипт ще съсипе response time-а на всякаква "паралелна" малка заявка. Поради тази причина това е приложимо само за статично съдържание и при повече паралелни заявки. При динамично съдържание, нещата коренно се променят, а при достатъчно малко паралелни заявки, apache дори с mpm_prefork е по-бърз.

И това с оптимизациите е голяма забава...подобна забава са единствено секюрити драмите. Прекалено много празни приказки, прекалено много митология. Нещата обикновено са по-прагматични: имаш bottleneck и го бориш. Това на какъв език си го реализирал (не знам защо на C е авторитетно) няма значение. Обикновено няма магия и нещата са съвсем тривиален отговор на тривиален проблем. Алтава работа, не мога да ви схвана мисленето...още повече че го обвързвате с някакви политически и националистически глупости и тогава наистина изглежда много, ама много нелепо. В смисъл бъдете поне малко благодарни че не виждате американски флагчета и идиоти, които настояват някакъв софтуер да се ползва, защото бил американски. Щеше да е доста досадно.
« Последна редакция: Sep 06, 2011, 02:36 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: github
« Отговор #10 -: Sep 06, 2011, 09:00 »
nginx е най-успешният опънсорс проект в една специална ниша и това е факт. Сега че нишата не е толкова малка и че nginx не е идеалният случай (като се има предвид че редица компании, включай доколкото знам родния vbox имат сходни проекти) - не е толкова важно. Нещата там са прости: 1) kernel разработчиците са предоставили механизми като epoll и sendfile които са силно полезни в случая и 2) apache е голям проект и миграцията към подобна архитектура ще стъжни много животи.

Миграцията към подобен модел би стъжнила живота на разработчиците на php без майтап - появяват се такива прекрасни проблеми, които нямат лесно решение. Прост пример е сериализацията, която възниква - един бавен php скрипт ще съсипе response time-а на всякаква "паралелна" малка заявка. Поради тази причина това е приложимо само за статично съдържание и при повече паралелни заявки. При динамично съдържание, нещата коренно се променят, а при достатъчно малко паралелни заявки, apache дори с mpm_prefork е по-бърз.

И това с оптимизациите е голяма забава...подобна забава са единствено секюрити драмите. Прекалено много празни приказки, прекалено много митология. Нещата обикновено са по-прагматични: имаш bottleneck и го бориш. Това на какъв език си го реализирал (не знам защо на C е авторитетно) няма значение. Обикновено няма магия и нещата са съвсем тривиален отговор на тривиален проблем. Алтава работа, не мога да ви схвана мисленето...още повече че го обвързвате с някакви политически и националистически глупости и тогава наистина изглежда много, ама много нелепо. В смисъл бъдете поне малко благодарни че не виждате американски флагчета и идиоти, които настояват някакъв софтуер да се ползва, защото бил американски. Щеше да е доста досадно.

http://calculate.linuxmaniac.net/php.php

Тук можеш да видиш, какви неща съм добавил към него, и не ми беше много трудно.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: github
« Отговор #11 -: Sep 06, 2011, 09:08 »
Цитат
Warning: phpinfo() [function.phpinfo]: It is not safe to rely on the system's timezone settings.
You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function.
In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EEST/3.0/DST' instead in /var/www/calculate.linuxmaniac.net/htdocs/php.php on line 7
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: github
« Отговор #12 -: Sep 06, 2011, 10:41 »
Код
GeSHi (PHP):
  1. <html>
  2. <head>
  3. <title> PHP Тест </title>
  4. </head>
  5. <body>
  6. <?php
  7. ?>
  8. </body>
  9. </html>
  10.  

Това е кода, не виждам къде на 7ми ред е оказан часови пояс.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: github
« Отговор #13 -: Sep 06, 2011, 10:44 »
:D :D :D ще ме умориш бе :D :D :D. Или си оправи часовата зона или си спри показването на грешките и warning-гите :D :D :D.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Проблем с инсталацията на gedit и github
Настройка на програми
Goodfellas 28 7408 Последна публикация Dec 02, 2013, 21:48
от lunarvalley
Ще свърши ли света, ако MS купи Github
Живота, вселената и някакви други глупости
4096bits 52 18053 Последна публикация Aug 29, 2018, 20:03
от go_fire
Майкрософт отвори кода на DOS в1.2 и в2 в GitHub
Коментар
jet 1 11582 Последна публикация Sep 30, 2018, 14:49
от n00b
GitHub vs GitLab
Общ форум
kuunlaaksot 27 612 Последна публикация Mar 17, 2024, 15:57
от go_fire