Автор Тема: Linksys WRT1900ACv2 с OpenWrt Linux  (Прочетена 5970 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Linksys WRT1900ACv2 с OpenWrt Linux
« Отговор #15 -: May 10, 2019, 18:49 »
Ремо, благодаря за рекламата, макар отдавна да нямам много общо, изобщо нищо.

Саирос, интересно, че мнението на обичния ни Брада, е точно обратното на твоето. Според него Микротик е за хора, които са специалисти по мрежите и са много корави.

Разбирам (и знам отдавна), че и двамата сте професионалисти от ранг, който дори не бих се старал да достигна, даже, ако беше възможно. Ама хайде разберете се.

Микротик стават или не стават?!

п.п. При никой отговор не бих ги купил по вече спомената в темата причина, нямаща общо с вашия разговор.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Sairos

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 77
  • Distribution: GNU Linux
  • Window Manager: Console
    • Профил
Re: Linksys WRT1900ACv2 с OpenWrt Linux
« Отговор #16 -: May 10, 2019, 22:25 »

Саирос, интересно, че мнението на обичния ни Брада, е точно обратното на твоето. Според него Микротик е за хора, които са специалисти по мрежите и са много корави.


Микротик стават или не стават?!

п.п. При никой отговор не бих ги купил по вече спомената в темата причина, нямаща общо с вашия разговор.

Здравей go_fire,


 Микрошитите НЕ стават поради няколко прости причини за сериозни решения или както аз обичам да казвам за продукциона среда:

1. Доста от нещата в него са доста зле реализирани на ниво операциона система, не че желязото им става за нещо.
2. Хората минават някакво обучение или четат как се случват нещата някъде и започват да имат някакво изкривено мисленe, което е много различно от това как найстина трябва да се правят нещата!
3. Микрошит разрабочиците взимат нечия технология дали е вече съществущата такава  или е от кърнела на linux, кращават е по някакъв завъртян техен си начин и карат хората да си мислят че те са е направили което въобще не е така.
4. Прекалено много бъгове имат и НЕ спират да имат. Супер уязвими са и карат хората да мислят че ползват нещо невероятно, а то е пълна боза.

Забележка :
Мнението ми се базира на дългогодишена работа с "профисионалисти на микротик които са серитифицирани" и много микротици в работна среда. Не говорим за 10-20, а за 300+ от всичките им класове.

Най-добрият Микрошит е този който работи с OpenWRT ! :)



« Последна редакция: May 10, 2019, 22:29 от Sairos »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Linksys WRT1900ACv2 с OpenWrt Linux
« Отговор #17 -: May 11, 2019, 00:40 »
Здравей Сайрос,

Чак сега се усетих, че на кирилица трябва да е с „Й“, извинявай за което.

Много съм щастлив, че ми отговаряш. Обикновено професионалистите не отговарят на обикновени, форумни тролове като мен. Просто продължавам да недоумявам. Брата ми по окосмение изкара цял скандал с ултра-неприятния за всички ни Ясен, в който твърдеше, че (цитирам те) Микрошит има як хардуер, много добра ОС и управление направено специално за специалисти.

Просто се чудих как е възможно двама безспорни капацитети като  вас двамата да се различавате диметрално. Нищо лично и нищо което мога да кажа. Стана ми странно. Та на това се чудех.

Иначе, както споменах, понеже това не е опънат сос (open source), никога не бих го ползвал за разлика от *WRT/Tomatto и др. Съвсем друг е въпроса, че аз съм обикновен ламер и всъщност ми трябва единствено нещо, което да „пръска“ сигнал из дома, какъвто е случая на 99,99999 % от потребителите.

Със здраве и пак безкрайно благодаря за отговора!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Sairos

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 77
  • Distribution: GNU Linux
  • Window Manager: Console
    • Профил
Re: Linksys WRT1900ACv2 с OpenWrt Linux
« Отговор #18 -: May 11, 2019, 08:26 »
Здравей go_fire,

Тъй като не искам да цапаме повече темата ще бъда кратък :

Мащабите с които аз съм работил явно се различават от общо приетите.

Много лоша имплематация на линукс с лоша имплемтация на ipsec , bgp, dhcp , firewall, иструменти за дебъг и т.н.
До преди година/ни  най-лошата имплемтация им беше на bridge в линукса и това колко трафик можеше да прекараш с него и как подвеждаха хората че с bridge може да се прекара повече от 300~400mbps.
Хората изпозващи микрошит винаги допускат една фундаментална грешка която е заложена и в тяхното обучние мислят че spanning tree ще спаси света или ще им помогне при проблеми от сорта на loop.Виждал съм много кратно как микрошит за 5000левчета умира за секудни и тогава идва момента в който аз трябва да помогам на тези мили хора незнаещи какво правят въобще.

Аз бях до тук с безумният спорт, просто тази техника и софутер е подходяща за гората за антени да карат чист wifi :)

И нека не забравяме най-добрият микрошит е този на който има OpenWRT , но дори и тогава куцият хардуер си е куц :)

« Последна редакция: May 11, 2019, 10:16 от Sairos »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Linksys WRT1900ACv2 с OpenWrt Linux
« Отговор #19 -: May 11, 2019, 10:50 »
Аха мисля, че разбрах. Той (доколкото помня) май говореше в много по-малко цифри за трафик. И сега като си помисля сравняваше с Линксис, а не с батко му Циско. И всъщност основния му спор с Ясен беше, че командния интерфейс му е разбираем за разбиращите от мрежи. От последното се беше засегнал Ясен, че едва ли не го изкарват тъп. От там Ясен се заяде, че с *WRT може да направи същото, каквото с (цитирам) Микрошит. А Брадата му отговори с цял списък някакви патентовани тяхни технологии.

По това си вадя извод, че всъщност нишата на (цитирам) Микрошит е за напреднали потребители и до средно големи мрежи, с не чак толкова влудяващ трафик.

Отново благодаря.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Проблем с openwrt
Хардуерни и софтуерни проблеми
pvn 5 3471 Последна публикация Sep 14, 2008, 19:30
от pvn
OpenWRT ???
Настройка на програми
delpx 5 3651 Последна публикация Nov 28, 2009, 19:38
от senser
openwrt или dd-wrt
Настройка на програми
v13 4 3591 Последна публикация May 04, 2013, 12:43
от v13
Проблеми с OpenWRT-rc1
Настройка на програми
slan 11 6425 Последна публикация Jul 17, 2013, 09:37
от laskov
Проблем с openwrt и 3g модем
Хардуерни и софтуерни проблеми
fityla 16 7266 Последна публикация Feb 02, 2014, 18:13
от fityla