Автор Тема: Шлайфане на процесора и радиатора към него?!  (Прочетена 12542 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Просто даваш малко пари за свястна кутия с вентилатор и генерално решаваш такива проблеми. Апропо, хората правят доста по-идиотски изпълнения. За който му се гледат, да заповяда:

http://forum.bitcoin.org/index.php?topic=7216.0

Измежду нормално изглеждащите, има някои откровени простотии. Личните ми фаворити са тези:











Това ми е личен фаворит. Мисля, че и РОКО_ ще завиди на творческият ТНТМ гений тук:

Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

c111100101

  • Гост
На линка има уникални снимки gat3way, доста се впечтлих като видях някакъв сървър изкаран на терасата и леко затрупан със сняг :)
Активен

lunarvalleys

  • Гост
heh  ;D ;D ;D
Активен

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Просто даваш малко пари за свястна кутия с вентилатор и генерално решаваш такива проблеми. Апропо, хората правят доста по-идиотски изпълнения. За който му се гледат, да заповяда:

http://forum.bitcoin.org/index.php?topic=7216.0

Измежду нормално изглеждащите, има някои откровени простотии. Личните ми фаворити са тези:


Както винаги изби рибата - върна ме в края на 80-те - в списание Радио беше публикувано върховно достижение на руските радиолюбители.
Бяха 'наковали' на един самовар 100 транзистора ВЧ по 3 вата 'овърклокнати' на 5 вата та имаха крайно стъпало 500 вата на 144 МХз + чай.
За по младите - тогава американците имаха 50 ватов ВЧ транзистор и бяха направили от 4 транзистора на радиатор 200 ватово стъпало на 144. Най мощните руски бяха 3 вата. Обаче имаха 5 киловатова лампа керамика ГИ51. Въпроса беше че стъпалото беше високотехнологично транзисторно и по мощно от америчкото. А и чая си е на далавера ако е с водка още по-добре иде.
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Хората в горният линк правят безумни простотии за некой лев отгоре. В случаят наистина доста от "гениалните" изпълнения идват от Източна Европа и мама Раша, но съм забелязал и хамерикански творби в този стил....ъм... "There I fixed it (redneck repairs)"
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

/dev/null

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
  • Distribution: Ubuntu Current LTS
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Понеже сте на тема идиотски изпълнения, няма начин да не ви покажа какво има на сантиметри от мен. Относно полирането... не си струва!
Активен

CPU: AMD Phenom II 1100T Black Edition @ 3,3GHz, Cooler: Cooler Master v10, RAM: Corsair VS2GB1333D3 x4, MB: GA-890XA-UD3, PSU: SS-1250XM, GPU: AMD HD 6850x2 (CrossfireX), Sound card: ASUS Xonar D2X, SSD: Kingston SVP200S37A/60G, HDD: Hitachi HDS721010KLA330 (1TB), HDS723030ALA640 (3TB), WD RED(4TB)

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Изводи:
1. Перник е на всякъде.
2. Пред винкела всички са равни.
3. С кулер нещата са куул ама много кууул
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
@victim70 искаш да каже, че мастър ROKO__ не е прав ли? Да се засрамиш веднага! Наведи глава и покажи смирение пред всевишния!

Извода е AMD е ROKO :)
Аз този извод го направих отдавна!

Никой не се е крил, наистина е на братовчед ми този профил. Но казах че ще продължа да влизам за да не доставям удоволствие на backtolife.

Всё понятно ?

Аз пръв го направих е в един пост. Ама друго си е да си признае. Всмисъл - не отрече.
Не бе няма лошо, ама що се криеше.

Ааа, и сценката с братовчеда беше забавна :)
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Понеже сте на тема идиотски изпълнения, няма начин да не ви покажа какво има на сантиметри от мен. Относно полирането... не си струва!

И каква е целта на това?

Махаме капака да подобрим притока на въздух но пък го затваряме с друг вентилатор ;D
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Понеже сте на тема идиотски изпълнения, няма начин да не ви покажа какво има на сантиметри от мен. Относно полирането ... не си струва!

може и да си прав :)

аз само обясних как може да се направи научно издържано за ентусиастите във форума ;)
Активен

the lamer's team honourable member

/dev/null

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
  • Distribution: Ubuntu Current LTS
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Понеже сте на тема идиотски изпълнения, няма начин да не ви покажа какво има на сантиметри от мен. Относно полирането... не си струва!

И каква е целта на това?

Махаме капака да подобрим притока на въздух но пък го затваряме с друг вентилатор ;D

Съвсем не си прав! За да сложа капака, трябва да му изрежа дупка за охладителя. Пробвай да познаеш какво се крие под него! Предимството е, че при пълно натоварване мога да си стопля обяда на компютъра.  ;D
Активен

CPU: AMD Phenom II 1100T Black Edition @ 3,3GHz, Cooler: Cooler Master v10, RAM: Corsair VS2GB1333D3 x4, MB: GA-890XA-UD3, PSU: SS-1250XM, GPU: AMD HD 6850x2 (CrossfireX), Sound card: ASUS Xonar D2X, SSD: Kingston SVP200S37A/60G, HDD: Hitachi HDS721010KLA330 (1TB), HDS723030ALA640 (3TB), WD RED(4TB)

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Пластмасовата щайга - който го е замисл е гений - на него трябва много награди да му се дадат - просто, елегантно, мобилно.....
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3398
    • Профил
Пластмасовата щайга - който го е замисл е гений - на него трябва много награди да му се дадат - просто, елегантно, мобилно.....

Сега разбрах защо на компютрите им викат щайги.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Пластмасовата щайга - който го е замисл е гений - на него трябва много награди да му се дадат - просто, елегантно, мобилно.....

И удобно за носене, има си дръжки ;D
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.