Анкета

Въпрос: Ще свърши ли света ?

  • Да
    - 9 (16.1%)
    Може би
    - 0 (0%)
    Едва ли
    - 2 (3.6%)
    Не
    - 6 (10.7%)
    Я не ме занимавай с глупости !
    - 13 (23.2%)

Общ брой гласове: 28

Автор Тема: Ще свърши ли света  (Прочетена 18532 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Ще свърши ли света
« Отговор #15 -: Dec 10, 2012, 10:46 »
Цитат
"Бог ни е създал по свой образ и подобие"  след ,като сме близки до него би трябвало поне мъничко да осъзнаваме неговия замисъл. Само се чудя ,защо ли той иска да развали Перпетум мобиле или а.к.а Природа ?

Ами "природата" неминуемо ще загине и това ще стане след има-няма 1-1.5 милиарда години доколкото знам. Тъжното е че животът на земята вече е преполовил отреденото му време. Звездата ни ще се превърне в червен гигант след 5 милиарда години и най-вероятно ще погълне и земята, но животът тук ще изчезне много преди това. В момента в който океаните се изпарят.

В този ред на мисли, какво значение има дали ние ще го направим сега или слънцето малко по-късно? 1 милиард години са нищо време, 1/13 от големия взрив досега. И ще мине далеч повече време преди и последната звезда да угасне. В тази идилична картинка и земята и животът на нея са твърде незначителни събития, за да му пука на който и да е господ за тях.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

geroy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 198
  • Distribution: Windows, NetBSD, Devuan
    • Профил
    • WWW
Re: Ще свърши ли света
« Отговор #16 -: Dec 10, 2012, 10:52 »
много ясно че някой ден и това ще стане - ще свърши света.. ама кога ще е - никой не знае :)
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Ще свърши ли света
« Отговор #17 -: Dec 10, 2012, 11:18 »
Със сегашната техника успяваме да открием астероидите, които минават близо до Земята, включително оня, дето беше голям колкото автобус и мина на разстояние по-малко от разстоянието до Луната, ... та успяваме да ги открием 1-2 дни преди да са профучали покрай нас, или даже малко след като са профучали. Така че, във всеки един момент нещо може да ни прасне по тиквите :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Ще свърши ли света
« Отговор #18 -: Dec 10, 2012, 12:03 »
В този ред на мисли, какво значение има дали ние ще го направим сега или слънцето малко по-късно? 1 милиард години са нищо време, 1/13 от големия взрив досега.

И в този ред на мисли какво ще са 1 милиард години спрямо безкрайността?
1милиард/∞
 [_]3
Тъй че и утре да свърши или след 1 милиард години или след 13 милиарда г. все тая. И след това кво?

PS: 13 милиарда г. е сегашната възраст на вселената. Не се знае колко още продължи.


Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Ще свърши ли света
« Отговор #19 -: Dec 10, 2012, 12:42 »
Впрочем, понеже тук сме хора със специално отношение към съхраняването и използването на информацията, може в една друга тема да поразсъждаваме как е възникнала, как се пази и предава информация за неща, които ще се случат в бъдещ момент :) . Пример? - маите, Нострадамус, Ванга ...
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Ще свърши ли света
« Отговор #21 -: Dec 10, 2012, 15:14 »
Не ми се мисли ако света свърши на 22.12.2012г. - толкова много хора ще бъдат излъгани и то като за последно  :'( :'( :'(
Как няма да ги е срам, да се гаврят с горките хорица. Защо просто не им кажат, кога точно ще свърши всичко и точка.
А да кажат - година/месец/ден/час/минута/секунда/милисекунда и т.н.

Все едно не си живял ако не знаеш кога точно ще умреш!
Какъв живот е това, да чакаш всеки едим момент дали ще умреш или не - Въй, въй, въй, тц, тц, тц...
Жалка история, но май добрата новина е, че всичко ще свърши скоро?
Толкова много хора мислят за него(краят), че то няма как да не дойде, нали така?
На човечестовото му е писнало да си чака края - иска го сега и веднага!

 [_]3


ПС: Анкетата е подвеждаща! Отговора на този въпрос, зададен по този начин винаги е Да, следователно е некоректно да включвате Не. Света все някога ще свърши поради една или друга причина, така че отговора Не в тази анкета е безсмислено добавен :)
« Последна редакция: Dec 10, 2012, 15:25 от !ntel »
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: Ще свърши ли света
« Отговор #22 -: Dec 10, 2012, 18:08 »
Със сегашната техника успяваме да открием астероидите, които минават близо до Земята, включително оня, дето беше голям колкото автобус и мина на разстояние по-малко от разстоянието до Луната, ... та успяваме да ги открием 1-2 дни преди да са профучали покрай нас, или даже малко след като са профучали. Така че, във всеки един момент нещо може да ни прасне по тиквите :)
Ни бойте са, Брус Уилис е още жив!! Само да не стане като във вица:
 Новини за седмицата:
Понеделник: Астероид приближава към земята. Смел екип сондьори начело с Брус Уилис се отправя да заложи ядрен заряд и да взриви астероида.
Вторник: Астероид със ядрен заряд приближава към земята!!!
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Ще свърши ли света
« Отговор #23 -: Dec 10, 2012, 18:17 »
Въпроса беше дали ще свърши през декември. И по-точно дали човешкият свят ще свърши. Прави сте - все някога ще свърши но съм предвидил опцията Не , защото може хората да еволюират, на което силно се надявам..
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Ще свърши ли света
« Отговор #24 -: Dec 10, 2012, 18:47 »
Аз хич не се надявам да еволюират. Еволюцията е нещо бая по-бавно от световни катаклизми, та ако ми дойде до главата, определено няма с еволюция да се спасим. Колкото за нещото след две седмици. Ами не, няма да се случи нищо повече от това да украсяваме елхи. Но пък, ако вземе се случи нещо, в което тук масово се съмняваме, че шанса е под 0,00000000001%, то все тая. Нали ще сме мъртви, к'во ни пука?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Ще свърши ли света
« Отговор #25 -: Dec 10, 2012, 18:49 »
12/12/12  ;)

Активен

Без правила няма игра

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Ще свърши ли света
« Отговор #26 -: Dec 10, 2012, 18:58 »
Екстра: Обявявам, че от днес до 12/12/12 си търся жена. Искам да се оженя, за да имам щастие (нали датата го носи, а не жената...). А на 13/12/12 ще се разведем и всеки си продължава с щастието до заветната дата 21/12/12.

Дет се вика - всичко на всичко: 10 дена щастие (кой ти ги дава?) :)
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Ще свърши ли света
« Отговор #27 -: Dec 10, 2012, 19:32 »
Е, какво ще си даваш зор да се развеждаш за 10 дена, нали се казва "докато смъртта ни раздели".  ;) Това е в случай, че не смяташ да прелюбодействаш през тези 10 дни, което мааалко ме съмнява.
Обаче ако не дойде края на 21, тогава...

А бе майтапът си е майтап, ама дано някой не реши да си играе на "бог" и не натисне спусъка на някое неприятно събитие, като 9/11 да кажем.  ::)
Ето това сега е реалната опасност.
Активен

Без правила няма игра

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Ще свърши ли света
« Отговор #28 -: Dec 10, 2012, 20:13 »
Екстра: Обявявам, че от днес до 12/12/12 си търся жена. Искам да се оженя, за да имам щастие (нали датата го носи, а не жената...).
Неприятно ми е да те разочаровам, ама май някъде бях чела, че у нас, за да сключиш граждански брак, трябва поне месец преди това да се запишеш според процедурата. :(

Ама все пак ти пожелавам да си намериш дама и, ако имате желание, някой хубав ден да ожените и да имате щастие, както си е редно, до живот. Дълъг и безкатаклизмен живот. :)
Активен

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Ще свърши ли света
« Отговор #29 -: Dec 10, 2012, 23:51 »
Е, какво ще си даваш зор да се развеждаш за 10 дена, нали се казва "докато смъртта ни раздели".  ;) Това е в случай, че не смяташ да прелюбодействаш през тези 10 дни, което мааалко ме съмнява.
Обаче ако не дойде края на 21, тогава...

А бе майтапът си е майтап, ама дано някой не реши да си играе на "бог" и не натисне спусъка на някое неприятно събитие, като 9/11 да кажем.  ::)
Ето това сега е реалната опасност.

Ми ние си го заслужаваме така или иначе...
Дори и да го направи някой (онова нещо) - за това ще сме си виновни само ние :)
Активен