Автор Тема: Overburn с K3B...  (Прочетена 1323 пъти)

never_mind

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 215
  • Distribution: Debian/Testing
  • Window Manager: Xfce4
    • Профил
Overburn с K3B...
« -: Sep 30, 2005, 18:40 »
Някой може ли да ми каже защо програмата не ми разпознава диска че е 870 и не иска да ми запише файла.. ако тази версия 0.11.16 не го поддържа по новите поддържат ли го и изобщо с коя програма мога да записвам нестандартни дискове.10х.
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Overburn с K3B...
« Отговор #1 -: Sep 30, 2005, 19:42 »
Здравей,
Досега не съм записвал с 'overburn' и реших да погледна дали може въобще - не можах да открия такава опция.
Обаче би трябвало да може да се зададе някъде, тъй като k3b е само графична обвивка на "cdrecord,cdrdao,growisofs etc", тоест това са реално програмите които пишат (cdrecord има --overburn опция).
Така, следва че 'k3b' предава някъде параметрите на програмата, която записва, но в менютата няма настройка.
Пробвай с "gnomebaker-0.4.2" това е също графична среда за запис, там има "selection-box" с капацитетите на дисковете, има и за 800 МБ. Вероятно става и само с "cdrecord --опции"
Успех.Румен
Активен

never_mind

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 215
  • Distribution: Debian/Testing
  • Window Manager: Xfce4
    • Профил
Overburn с K3B...
« Отговор #2 -: Sep 30, 2005, 19:53 »
Значи трябва да намеря как да променя на стройките на cdrecord, знам че К3В-то е само обвивка, но тя има опция за overburn, но в моя случай май неяно съм задал въпроса, става дума за това че К3В не ми разпознава вкарания диск като 870-тов , а като обикновен.Затова ще пробвам с тази програмка която ми препоръчваш, щом при нея може да задавам големината на диска, при положение че не се засича автоматично.10х за отговора
Активен

angie_bg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 842
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Overburn с K3B...
« Отговор #3 -: Sep 30, 2005, 21:35 »
Понякога това може да е от firmware-то на записвачката, а не от програмата, т.е. записвачката ти не разпознава такива дискове.
Активен

  • Гост
Overburn с K3B...
« Отговор #4 -: Sep 30, 2005, 21:46 »
Погледни пак K3b настройките: "Writing"->"Advanced" там е за k3b версия 0.11.20, но си мисля че го има отдавна. Когато е маркирано cdrecord се стартира и с опция -overburn .
Активен

  • Гост
Overburn с K3B...
« Отговор #5 -: Oct 03, 2005, 04:24 »
Здравейте има опция овърбърн  Settings->Configure K3b -> Writing -> Advanced , слага се отметка на Allow owerburning , Apply и готово. Дисковете се пишат като се указва тип на запис DAO (Disk at once)
Успех.
Активен

july

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 324
    • Профил
Overburn с K3B...
« Отговор #6 -: Oct 03, 2005, 14:05 »
а това че ти пише че диска е 870 меги, не означава че ще разпознае като 870 меги, а че при овърбърн може да запишеш толкоз... (имай впредвид само как са сметнали кила-та и мегите ...)
Активен

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Overburn с K3B...
« Отговор #7 -: Oct 03, 2005, 16:01 »
Това не е само при k3b  - на windows със nero 800 мб диск го разпознава като 700. При overburn обаче нямаше проблеми (не че съм пробвал кой знае колко много) да запиша 800мб.
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

july

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 324
    • Профил
Overburn с K3B...
« Отговор #8 -: Oct 03, 2005, 17:39 »
да, това за капацитета е принципно..., максимален при овърбърн
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Overburn на CD до 708МВ
Настройка на програми
Agent_SMITH 7 1079 Последна публикация Mar 04, 2005, 19:20
от IvanST
Overburn
Настройка на програми
nplus 9 1158 Последна публикация Apr 20, 2006, 00:51
от