Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 142439 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил

Модерните окултисти от последния век, разправят, че второто идване щяло да е „етерно“, каквото и да е това. Аз не знам, какво е.
Това е интересно, но и има смисъл.
Имаш три тела: физическо, етерно и астрално (някъде твърдят, че има още, като 7 слойния мрежов OSI модел)
Първия път са пробвали идване с физическо тяло. Следва да опитат с етерното. Макар, че както описват/рисуват хората през вековете всички светии с ореоли, май вече са идвали и с етерни тела (тази аура която свети се вижда само ако имаш нужните сетива, сега май става и с Ядрено Магнитен Резонансен Скенер).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
...
Дали има стройна структура?
По-скоро не вярвам в това.
...

Тук по-скоро не бил се съгласил, когато група хора има дадена цел и действа за да я постигне е задължителна координация и йерархичност (не всеки може всичко) а това изисква "някакъв вид" структура (другото изглежда глупаво и всеки си действа само за себе си :-) и какво ще постигнат ?

...
... Защото името им значи „носители на светлината“, а носителя на светлината е Луцифер, едно от имената на дявола. Но това е интересно по-скоро от теоретична гледна точка, защото Луцифер е нагледен пример за дуализма на християнството, в който отчетата обвиняват ересите, но си съществува в самите религии. Чрез дявола е донесена светлината, а не например от ангелите.
Дявола е дал познанието чрез ябълката.
Изглежда злото има по-важна и леко различна роля, от тази, която ни се казва.
Злото е необходимо, за да осъзнаем сами себе си.
...

По принцип със съгласен (темата за злото е огромна и сама за себе си) само искам да напомня че Луцифер е "паднал ангел" който преди да падне е носил светлината, но взел и решил че може да стане самата светлина и така паднал и като не е вече ангел станал дявол :-)
Ех тази Матрица, направо ме преследва. Агент Смит също има избор, да се подчини или да стане изгнанник и бунтовник (вече е свободен). Във филма обаче той олицетворява друга същност, не Луцифер а Сатана ;-)

...
Така, че финансовия ресурс е нещо, което май, май е нищо. Парите са инструмент и нищо повече. Слаб инструмент. Има по-добри.
Най-силния измислян досега е: разделяй и владей. Действа безотказно. Друг римски е: хляб и зрелища. И той е с безпогрешни резултати.
И леко изопачено: пред куршумите всички са равни. Само Златко е голям катил и оцелява.
=*=
... Ама прекалено малко е чел Иванджийски, та можеше и по-добре.

... Най-известен е Махатма Ганди и Мартин Лутер. Не, че го препоръчвам. Просто споменавам.

Само за уточнение, имаш предвид Красимир Иванджийски или друг.
Примера с Махатма Ганди и на мен ми е от любимите, тема за размисъл - как няколко десетки хиляди английски колониални войници и администрация са владели многомилионна Индия толкова време ?
И как без никакво кръвопролитие Индия се освобождава ?
« Последна редакция: Dec 10, 2018, 10:34 от ray »
Активен

stealth01

  • Гост
... осемедесет и не знам, колко процента от българите определят себе си като християни. Съобщават го с някаква нескрита гордост.

Аз гледах силно изненадан, направо втрещен. Този народ съвсем очевидно не е християнски, как е възможно да определя себе си така? Няма никакво потвърждение, че дори знаят, какво е казвал, какво е правил, камо ли да вършат същото или поне подобно. Защо някой ще нарича себе си християнин, ако не живее като такъв?
Напълно нормално е да се определят като християни. Малко хора (и слава богу! ;D ) са наистина религиозни. Но културата ни е християнска. Обичаите, празниците, моралът ни (до колкото го има) е базиран на християнството. Искаме или не искаме - ние сме християни.

Модерните окултисти от последния век, разправят, че второто идване щяло да е „етерно“, каквото и да е това. Аз не знам, какво е.
Това е интересно, но и има смисъл.
Имаш три тела: физическо, етерно и астрално (някъде твърдят, че има още, като 7 слойния мрежов OSI модел)
Първия път са пробвали идване с физическо тяло. Следва да опитат с етерното...
За окултистите не знам, ама за различните тела може да хвърлите поглед на изток. И то не само теория, но и практика. Китайските вътрешни бойни изкуства например - https://en.wikipedia.org/wiki/Neijia
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Него имам предвид. Може да има друг с тази фамилия, но поне аз не съм чувал.

=*=

Окултизма е манджа с грозде. В него има от всички учения и философски школи. Специално това за телата наистина идва от будизма. Но на мен ми идва малко в повече. В нашите свещени писания пише само да материално тяло и душа. Няма други. А съвременния окултизъм говори за тяло, душа, дух. И понеже са им малко три, слагат още три, нещо като свръх форми ли, отражение ли и не знам какво на предните. А за да е още по-хубаво слагат и някакъв митичен Аз, който го имал човека, но останалата природа нямала. Та така ги докарахме до седем.

п.п. Не съм съгласен, че обичайте ни са християнски. Точно обратното. Гръцката секта у нас ги обявява за езически. А пък морала ни е всичко друго, но не християнски. И това най-много си личи.
« Последна редакция: Dec 10, 2018, 12:24 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

stealth01

  • Гост
п.п. Не съм съгласен, че обичайте ни са християнски. Точно обратното. Гръцката секта у нас ги обявява за езически. А пък морала ни е всичко друго, но не християнски. И това най-много си личи.
Естествено, че са езически. През годините нищо ново не се е пръкнало. Просто старите езически обичаи са се претопили в християнски. А братята оттатък океана ни претопяват в тяхната култура. Това минава почти незабележимо, понеже и те са „христиени“. Та, моралът се променя. Продължава да си е християнски, но доста по-западен.

Хммм... това дали има нещо общо с Тайното световно правителство? Случаенос? Не мисла! :D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Това се нарича „културно влияние“ и се наблюдава през цялата история с, и без световни заговори.

Морала на запад и на и на изток някога може да е бил християнски, но не е било скоро.

В събота слушах (по случайност, бях на гости) новина, че избрали заместник на баба Меркел. Тази дето са я избрали изглежда като вещица и много нощи не би спал, който я види. Пред нея Меркел е като девойка на Playboy.

Но не за нея ми беше интересно, а за един от другите кандидати за генерален секретар на партията. Той определя себе си като педеруга и католик. Нямам нищо против педерастите, но това и католицизма са две напълно противоположни неща.

Самата партия в името си има нещо християнско. И, ако приемем, че християнството би приело педерастията като част от унижените, онеправданите прослойки, то родителите на тази партия със сигурност са имали протестанството предвид и педерасти и католици едва ли са били сред целевите им групи.

Та толкова, колко сме християни.
« Последна редакция: Dec 10, 2018, 18:10 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

User13

  • Гост
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Религии, а? Опасно нещо е да се занимава човек с религии. Не подлежат на анализ. Започнеш ли, все ще настъпиш някой по религиозния мазол. Французите нали бяха окарикатурили Мохамед и вижде, какво се случи с редакцията на списанието. Или вестник беше? Впрочем, забелязали ли сте, че културното влияние на запада не се разпростира във ислямските държави. Успява да повлияе там, където има други християни като мнозинство или пък религия/вярвания, която по-скоро спада към племенните вярвания или дори не е религия, ами учени, като будизма. Ако бяхме мюсюлманска държава, нямаше да е този див капитализъм какъвто е в момента.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

stealth01

  • Гост
Ако бяхме мюсюлманска държава, нямаше да е този див капитализъм какъвто е в момента.
Не е толкова до религия, колкото дали имаш собствена култура. Да, религията е част от културата, та наистина при различна доминираща религия, навлизането на чужда култура ще е далеч по-трудно. Но когато не създаваш собствена култура, започваш да гледаш чужди филми, четеш чужда литература, слушаш чужда музика...
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Религии, а? Опасно нещо е да се занимава човек с религии. Не подлежат на анализ.

Я ми кажи според теб каква е целта на всички религии? Ако мислиш, че целта им е да 'оправят' този свят и всички да заживеят тук доволни и щастливи - не, това изобщо не им е целта.
« Последна редакция: Dec 11, 2018, 10:56 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Религии, а? Опасно нещо е да се занимава човек с религии. Не подлежат на анализ.

Я ми кажи според теб каква е целта на всички религии? Ако мислиш, че целта им е да 'оправят' този свят и всички да заживеят тук доволни и щастливи - не, това изобщо не им е целта.

Да изкажа своето мнение. Религията е външната обвивка на дадено учение, цялостен мироглед, но както почти всичко изградено от цивилизациите и те/религиите са направени от хора, а хората/човеците не са съвършени (тук се крие и едно величие, имаме още толкова път пред нас :-).
Бих добавил и следното: и още от началото имаме и целия необходим ни потенциал.

И отново да илюстрирам с един пример: Египетските пирамиди, величествен символ на една цивилизация, на един светоглед органично свързан със геометрията/аритметиката (но такива които са отражение на вселената и звездите, не някакво количество пари :-); Съзвездията (символичната връзка/и с вселената); посоките на Земята (доколкото помня) и вечността (всичко отминава, но дори и времето се страхува от пирамидите, те/пирамидите остават).
Другия велик символ е Сфинкса, символ на вечния въпрос/и които открай време си задава човека и трябва сам да си отговори.

Тук важното/основното е да разкодираш (доколкото можеш) стоящото зад религиите (дори и силно изкривено в момента) и да проникнеш отвъд символите, тъй като те са само знаци към други светове (не всичко на света е материално и видимо).
И като обобщение - религиите са доста поизкривено представяне на вечното в света ! (изкривяването идва от егоизма на тези които би трябвало да опазят религията само като чисто/вярно отражение, доколкото е възможно).

Тук ми хумна едно изказване на Стивън Хокинг (бих казал че общо взето не споделям неговите убеждения) малко преди да си отиде, та той казва (не цитирам точно а по смисъл): Вселената не е безкрайна, но за човешкия разум тя е безкрайна.
Бих допълнил че същото важи и за "случайноста". Това което не можем да разберем го наричаме  "случайност/и".
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Религиите са корпорации (и те също трябва да се регистрират). Има големи и малки. Ти си клиента. Големите си имат Маркетингов отдел, ПР отдел, Отдел Демагогия и пропаганда, Кредитен/Финансов отдел, дори ИТ, рисърч, отдел Борба с конкуренцията, Логистика, Печатница и т.н. Всеки също може да си направи религия макар и без клиенти (като стартъп-ите), семейна религия и т.н.
Можеш да избираш една или повече религии, както и да не избираш никоя.
Има държавни религии (като соц-а или фашизма напр.) има и частни. Едни са с много клиенти, други с хич, има стари религии, има и нови. Има разцепили се религии, има и обединили се.

Ако някой ви обяснява друго и му вярвате, значи сте овце (това и в Библията го пише, сигурно и в Корана).
« Последна редакция: Dec 11, 2018, 12:23 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Религиите за мен са едно едно голямо зло. Може с нещо да са допринесли, но е съмнителна работа.
Като цяло, са опит да се приватизира вярата в Бог. Всички знаем, как е възникнала христианската църква. Но малко хора знаят, че всичко е една измама. През трети или четвърти век, мисля, че е било, се събират една група "духовници" и решават, че Новият завет ще се състои от точно определени жития. Малка част от повече от тридесет написани. Тези, които ще им позволят да подчинят вярващите на властта на Църквата. Стават посредници между Бог и човека, като така на практика монополизират вярата. Свещениците могат да "опрощават" грехове? Пълно лицемерие. До ден днешен. А пък папата по презумпция не може да греши :D

Най-големите жестокости във средновековието са се случвали заради религиите. И са били напълно оправдавани. Бог бил пожелал така...
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Религиите са създадени от Бога. Като на всяка група от хора, на всеки етнос се е проповядвало това което могът да разберат, различна религия - според културните особености и мирогледа им. На европейцеите едно, на арабите друго, на индусите трето. Но целта на всички религии е спасението на душата - след смъртта да заживееш вечно в царството божие, раят, оня свят или както там се нарича.
Което няма нищо общо с този материален свят нито с тази вселена.

Но тази основна цел, често се забравя и религията се използва за други работи...за политически цели, за войни....за оправдание.... и т.н.

Например когато Христос е влизал в Ерусалим всички са очаквали от него политически промени. Тогава Израел е бил под властта на Рим, а евреите са очаквали от него едва ли не да ги отърве от властта на кесаря. Само че той бързо им е попарил надеждите им и е казал, че "царството му не от този свят".

Като цяло и религиите като всичко друго в този свят са подложении на изкривяване заради човешкият фактор. Но кое не е изкривено? Политиката, науката, икономиката, изкуствата..IT-то :o.....Навсякъде съществуват изгъзици.


 
« Последна редакция: Dec 11, 2018, 13:46 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Naka, мисля, че леко се бъркаш. Вярванията, ученията, както и да ги наречем са нещата, които са дадени според епохата и хората, на които се дават. И макар привидно да са различни, ако се задълбочи човек в тях, те не си противоречат.

Религиите са човешко творение, каквото и да твърдят поповете. Те са това, което е описал Джет и което приватизира връзката с небесата (така го казвам да е най-общо). Религиите вършат престъпления, религиите са алчни, религиите са властни, защото религиите са от хора и не се различават по нищо от другите земни институции.

=*=

Тук искам да не се съглася и с Машинна дума (4096). Християнството не е най-съвършеното учение. Ако логиката е, че е последно, то тогава Мохамеданството трябваше да е най-съвършено, защото идва шест века по-късно, а се твърди, че е една идея по-назадничаво.

Най-съвършеното учение, което ни е давано е Даоизма. И затова е толкова неразбираемо. Ние трудно, почти не разбираме Християнството, а там е направи бездна.

Самия Лао Дзъ е същество много над Христос.

Последното твърдение много трудно ще го обясня. Няма да мога. Ако мислите, че източните учения за истинския строеж на тялото са сложни, елате да видите ученията за божествените йерархии.  На християните през петнадесети век ни е дадена една относително сложна с три тройки духове. Само някои от тях са описани в светите писания, като ангели и архангели, но реално тези са най-ниските, колкото и да ни изглеждат полубожествени.

Христос е син, нещо, което на изток наричат бог (малки богове, за разлика от Всевишния), като Кришна, като Буда. Лао Дзъ е старец. Ще излъжа точно как се води на изток. Върти ми се нещо бодсихавата ли, нещо такова, но бъркам. Син е преди старец. Нещо като кандидат за такъв. Изобщо тая материя е много, много сложна.

п.п. Да се върна на хората, нещо интересно. Казах, че мохамеданството е малко по-неразвито. Това е така, защото е дадено от човек. Мохамед е човек, както човек е Орфей. Напреднал, но човек. Обаче опростеното му учение дава по-добри резултати от нашето. Техните светци се наричат суфии. До сега е имало 4 000, сиреч повече от колкото ние имаме светци.

И нещо още по-изненадващо. Тези суфии са по-напреднали от нашите светци. Изглежда свободата на религиозната организация е поставила по-малко пречки пред развитието на светците.

Това важи и с обратен знак. Тази свобода  пък не е способна да попречи на фундаментализма. От друга страна поне аз не мога да преценя дали наличието на независим фундаментализъм, не е за предпочитане пред централизиран деспотизъм, които успешно (често бая грубичко) филтрира различното от основната линия. 
« Последна редакция: Dec 12, 2018, 07:34 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear