Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 70   Надолу

Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 142356 пъти)

lunarvalley

  • Гост
не ги знам кви са тея енергии на вакуума, аз играя зерг :P
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Гога много сложно мислиш. Някои неща трябва да се приемат така колкото и невероятно да звучат. Мисля, че нарочно не всичко в Християството е казано и изяснено докрай. Казани са основните неща и то по начин, който може да се разбере от повечето хора.
Самият Христос го казва същото: "Имам още много неща да ви кажа; но не можете да ги понесете сега". В смисъл, че ако се прекали с обесненията и информацията, когато човек се сблъска с нещо неразбираемо за него - той го отхърля и си казва каква е тази глупост.


--------
Ха ха. По същата причина линукса не е много попурярен, сред повечето хора. Неможейки да го разберат повечето казват, абе мани го този линикс... ;D
« Последна редакция: Dec 13, 2018, 12:31 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

stealth01

  • Гост
Темата зави рязко към плоската земя... Но и аз да се включа.
Опиумът на народите
https://chitanka.info/text/24406-opiumyt-na-narodite
Смятам, че това е доста по́ по темата:
Деймън Найт - Ще те прослави ли прахът?
https://chitanka.info/text/1000-shte-te-proslavi-li-prahyty

... По същата причина линукса не е много попурярен, сред повечето хора. Неможейки да го разберат повечето казват, абе мани го този линикс...той е много сложен. ;D
От друга страна за линукс има тонове документация, пощенски списъци, форуми, кодът е отворен и т.н. Това, че на някои хора им е сложно, не означава, че е непознаваемо.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
... По същата причина линукса не е много попурярен, сред повечето хора. Неможейки да го разберат повечето казват, абе мани го този линикс...той е много сложен. ;D
От друга страна за линукс има тонове документация, пощенски списъци, форуми, кодът е отворен и т.н. Това, че на някои хора им е сложно, не означава, че е непознаваемо.

Тези, които твърдят, че „Линукс е сложен“, не биха се справили, с каквото и да е, което им сложиш в ръцете.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Тези, които твърдят, че „Линукс е сложен“, не биха се справили, с каквото и да е, което им сложиш в ръцете.
Не мисля така. Дойдох в линукс света от този на уиндоус и ми беше много трудно, докато го сдъвча до степен, да не ми засяда на гърлото. Командния ред не ме плашеше, защото помнех все още DOS. Първото и основно затруднение, което ме тормозеше известно време беше файловата система. Не можех да си намеря устройствата. Чудех се, как може да няма такива, след като в кутията на компа ги имаше - можех да ги пипна. Беше ме страх да компилирам програм, щото мислех, че е много сложен процес. Имах някои други страхове с настройките на мониторите, защото бях чувал, че лесно може да изгориш нещо. Същото с дисковите устройства. Е, не се оказа нищо такова. Може и да е имало някакви основания, но в Убунту 7, с което започнах, беше лесно. Имаше си всичко кажи-речи. Като цяло, не ми беше много лесно да свикна, защото мисленето ми беше друго, но бях решил да не се връщам към уиндоус и така. След време схванах нещата и всичко си дойде на мястото.

Та, да обобщя. Аз също си мислех, че линукс е сложен. Сигурно съм го казвал. Всичко си е до мотивация. Ако си решил да се справиш с нещо, просто се справяш или се отказваш и съответно си си загубил времето. Като зная, за какво повечето хора си използват компютрите, няма никаква разлика да направят между двете системи. Почти. Интерфейса е един и същ.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
От къде тръгнахме, и докъде я докарахме, Лао Дзъ и Буда
Между другото и тоя е  от нашите, Буда де, стар български прякор, даже още се ползва и пак по високите етажи на властта... също както и навремето.

За повече подробности (и интересни коментари)

http://andorey.blog.bg/history/2016/03/08/trako-skitskite-koreni-na-buda.1435746
http://andorey.blogspot.com/2018/05/blog-post.html
« Последна редакция: Dec 14, 2018, 06:10 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Аз често припомням деветдесетте (га бяхме млади) и тогавашното преапокалипстично настроение. Едно от нещата, които бяха много на мода, беше Дао. Тези сентенции до една звучащи като „дървено желязо“, много се котираха. А особено популярно Дао стана сред хората на компютрите. Издаваха се книги за програмиране с абсурдни заглавия от сорта „Дао или изкуството да караш мотор“ (някаква такава глупост беше). Изпълваха се цели страници в Geocities и други места, където даоиските мъдрости бяха сменени с компютърни термини. Правеха се разкази, цели епоси за стария майстор и младия, кирлив мазач. Имаше картинки за тапети. Какво ли не. Ако тези неща се плащаха, щеше да е станало индустрия.

Ех, какви времена бяха!

А сега, какво?  На младите цялата информация на света им е под пръстите. Скука. 
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
От къде тръгнахме, и докъде я докарахме, Лао Дзъ и Буда
Между другото и тоя е  от нашите, Буда де, стар български прякор, даже още се ползва и пак по високите етажи на властта... също както и навремето.

За повече подробности (и интересни коментари)

http://andorey.blog.bg/history/2016/03/08/trako-skitskite-koreni-na-buda.1435746
http://andorey.blogspot.com/2018/05/blog-post.html

Ех, мечти мечти, бях решил да си почина от тази тема, но уви "провидението" или "случайността" пак ме връщат тук :-)

Та от ден,два първо се сетих и после периодически пак се сещам (или някой ме подсеща ;-) да кажа за нещо доста интересно и далеч не толкова мистично и философско (тоест има намесен Философ, но искам да споделя само фактите).

Та става дума за "кирилицата" (тая дето е създадена/направена (както би казало едно промишлено ориентирано общество) от братята Кирил и Методий.
"Да ама не !" (плагиатство от Петко Бочаров), истината е че "кирилицата" е създадена от Климент Охридски (един от учениците на Методий, май Кирил вече е починал).

Азбуката създадена от Кирил-философ е друга - "глаголица". Това едва ли би имало особено значение ако не се сравнят двете азбуки - разликата е поразителна. Глаголицата е по-скоро йероглифно писмо, докато Кирилицата е взела гръцките букви и е добавила към тях някои нови.

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B0

В глаголицата всяка буква има "име" и "числова" стойност (както например в еврейската азбука), буквите са 44 (тук само да кажа че нямам особено много доверие на Уикипедия, зависи кой, как и защо е попълвал информацията), но има информация и на други места.

Та покрай коментара на remotexx (за езика и т.н.) помислих че е удобно да споделя тази информация.

Четох една юбилейна книга (мисля че беше от акад. Владимир Топенчаров, по случай 1300 години от рождението на Кирил или нещо свързано с него) в която доста добре се разглеждаше въпроса за глаголицата, кирилицата и нещо друго интересно.
Според него (цитира източници и т.н.) френските крале са били коронясвани и са се клели в библия написана на глаголица (в кожена подвързия инкрустирана с скъпоценни камъни), после май през ВСВ тя изчезва за да се появи отново (изпратена от анонимен източник) но вече без скъпоценните камъни.
Сега се съхранява в някакъв официален френски архив.

И понеже някой бе пожелал (в тази тема) да се разгледа и Апокалипсиса - желанието му се изпълни: има една друга книжка ("В очакване на Апокалипсиса" от Мариана Везнева). Там тя дава тълкуване на писанието на Йоан използвайки буквите на глаголицата. Любопитно четиво, бих казал ;-)
Активен

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
не ги знам кви са тея енергии на вакуума, аз играя зерг :P

Зергите пък направо са взети от една научно-фантастична книга на Хари Харисън - "Свят на смъртта I" https://chitanka.info/book/1000-svjat-na-smyrtta-i
В същата книга се говори и за пси-енергията, главният герой има пси-способности.

Цитат
Отровна трева, кръвожадни растения, летящи твари със смъртоносни нокти по крилете — хилядогодишната еволюция на странната планета Пиръс е създала форми на живот, от които и електронен мозък би сънувал кошмари. Цялата тамошна природа като че се стреми единствено да унищожи малобройната човешка колония, която, окопала се в Периметъра, непрестанно усъвършенства оръжията си. Безумна, нескончаема война, разруха, смърт… Чий зъл гений е натворил всичко това? Съществува ли изход? Такава е загадката, която трябва да разреши Джейсън динАлт, вселенският комарджия, увлечен неволно в едно невероятно приключение, сътворено от въображението на Хари Харисън — класик на американската фантастика.
Активен

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
не ги знам кви са тея енергии на вакуума, аз играя зерг :P

Зергите пък направо са взети от една научно-фантастична книга на Хари Харисън - "Свят на смъртта I" https://chitanka.info/book/1000-svjat-na-smyrtta-i
В същата книга се говори и за пси-енергията, главният герой има пси-способности. В един момент дори създава пси-излъчвател.

Цитат
Отровна трева, кръвожадни растения, летящи твари със смъртоносни нокти по крилете — хилядогодишната еволюция на странната планета Пиръс е създала форми на живот, от които и електронен мозък би сънувал кошмари. Цялата тамошна природа като че се стреми единствено да унищожи малобройната човешка колония, която, окопала се в Периметъра, непрестанно усъвършенства оръжията си. Безумна, нескончаема война, разруха, смърт… Чий зъл гений е натворил всичко това? Съществува ли изход? Такава е загадката, която трябва да разреши Джейсън динАлт, вселенският комарджия, увлечен неволно в едно невероятно приключение, сътворено от въображението на Хари Харисън — класик на американската фантастика.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
От къде тръгнахме, и докъде я докарахме, Лао Дзъ и Буда
Между другото и тоя е  от нашите, Буда де, стар български прякор, даже още се ползва и пак по високите етажи на властта... също както и навремето.

За повече подробности (и интересни коментари)

http://andorey.blog.bg/history/2016/03/08/trako-skitskite-koreni-na-buda.1435746
http://andorey.blogspot.com/2018/05/blog-post.html

То за никого не е тайна, че всички езици произлизат от Санскрит. В началото на века са забелязали, че много думи в Латинския имат подобни корени в санскрит.

Има още един пример. Всички са чували за чакра, чакри. На санскрит означавало колело - нещо кръгло, което се върти. На Български имаме думичата Чакрък. Едно време така са наричали един инструмен за предене - едно голямо колело с ръчка на което се намотава преждата. Може да се види по етнографските музеи. Също Чакрък са наричали колелото на кладенците.

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0%B5%D0%BA%D1%80%D1%8A%D0%BA
« Последна редакция: Dec 14, 2018, 12:52 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Издаваха се книги за програмиране с абсурдни заглавия от сорта „Дао или изкуството да караш мотор“ (някаква такава глупост беше).

„Дзен и изкуството да се поддържа мотоциклет“ и май няма никаква връзка с компютрите.

Цитат
А сега, какво?  На младите цялата информация на света им е под пръстите. Скука.

Стига да има желание да се прочете.
Активен

the lamer's team honourable member

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Зергите не са взети от "Свят на смъртта". В тази книга се оказваше, че животните просто отвръщат на отношението към тях. На омразата с омраза. Зергите са по-кофти типове.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Мммда! Имаше тази седмица панаир на книгата в НДК. Нямаше много млади хора. Но може би, защото се поразходих там още първият ден по работно време, та... може просто момента да е бил такъв. Надявам се. Ако не е така, значи все по-малко хора четат. Добре, че не се забавих много. Едва си занесох книгите у дома :D
И един електронен четец си харесах.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lunarvalley

  • Гост
от поредицата Галактика има много хубави книги. Тая също ще я прочета.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 70   Нагоре
« назад напред »