Автор Тема: Google Chrome не показва логото на дистрибуциите при разглеждане на Distrowatch  (Прочетена 3759 пъти)

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Здравейте.От доста време се "мъча" с един проблем със Google Chrome.Не съм търсел помощ защото мислех,че ще се оправи от само себе си ама не ставааааа.Значи.....Ползвам си основно Google Chrome на дистротата на машините си.Дистротата са Archlinux,Ubuntu 10.04,Sidux,Zenwalk.Когато разглеждам Distrowatch ми прави впечатление,че за съвсем кратко време(1-2сек.) докато зарежда страницата се появяват срещу заглавията на дистрибуциите техните отличителни лога и след това всичко изчезва и остава само заглавието с имената на дистрибуциите.Иначе всичко си зарежда коректно като графика по сайта само с логото на дистрибуциите е проблема.Преди време за кратко проблема се оправи и забравих за него.да ама  по-натам проблема пак се появи и сега вече си стои перманентно.Почва вече доста да ме дразни.Забелязал съм,че под уиндоус нещата сa ок и там всичко си излиза коректно.Да ама в последната версия на Chrome положението и там стана същото-изчезва логото на дистрибуциите по време на зареждане на страницата и след това всички дистрота в списъка надолу остават без лого.Много ми намирисва на проблем с браузъра защото напоследък и под уиндоус го прави.Забравих да спомена,че ползвам винаги последните DEV версии на Chrome.Основното ми дистро е Archlinux,като dev версията си я свалям от AUR.Някой с подобен проблем на моя?Евентуално и начин на решение ако изобщо има такъв.Пуснах го като проблем на разработчиците и да се надяваме да има някакъв напредък по въпроса
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Ако имаш в предвид логата в списъка от заглавната страница, при мен всичко е наред. Аз съм с версия 5.0.375.55. Пропусна да кажеш ти с коя си. Последно, когато проверявах, все още нямаше Chrome 5 за Windows, най-високото бяха издания от версия 4, когато отдавна имаше издания от версия 5 за Linux, така че предполагам ползваш различни версии на браузъра при двете ОС. Ако в Linux си с някоя по-стара от моята версия, надгради и виж дали ще се реши проблемът. Ако и с това не се реши, то дали имаш някакви добавки в браузъра, които ползваш и под двете ОС и в някоя от които да се корени проблемът?
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Да,точно тези лога имам предвид.Отличителните за всяко дистро.Версиите на Chrome,които ползвам са 6.0.408.1 DEV.т.е. последните възможни от Dev Channel.Навсякъде ползвам само тази посочена от мен версия.Добавките навсякъде са ми еднакви и наистина ми се струва,че някоя може да прави мизерия.Освен да почна да ги изключвам една по една и да зареждам сайта та да видя коя е проблемната ако е от някоя добавка изобщо.Neter благодаря за насоката не се бях сетил за добавките.Иначе добавките които ползвам са:AdBlock;ChromeFlags;Downloads;FlashBlock;Google Translate;MyShortcuts;Search Preview;Words Google extension;Визуализатор на PDF документи;RSS.Това са.
Сега опитах и още от първата добавка която спрях проблема се реши [_]3 [_]3 [_]3.Добавката се казва AdBlock.Тя ми правела мръсните номерца.Веднага я разкарвам!!!Neter още веднъж благодаря за насоката [_]3 [_]3 [_]3.Проблема е решен.
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
tarball няма смисъл да я разкарваш само в whitelist добавяш distrowatch.com и готово аз така правя.
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Ok.Мерси.Ще пробвам и ще я оставя тогава [_]3
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

Lord Bad

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1667
  • Distribution: Fedora 13
  • Window Manager: GNOME
  • Jedi Knight
    • Профил
Голяма грешка ще е да махнеш AdBlock - аз без него на практика не мога да ползвам сайт като арена или замунда. Иначе това разширение има още един компонент който ти добавя бутон в адресната лента, с който можеш по-бързо да регулираш настройките за различните сайтове, което поне аз намирам за доста удобно.
Активен

Fuelled by Fedora 13 "Goddard"
====================================
Rock it!

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Всичко вече е настроено и проблеми вече нямам ;D.Благодаря на всичко за съветите.Мисля,че е време да сложиме на проблема гръмкото заглавие РЕШЕН [_]3
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!