Автор Тема: за или против статуквото  (Прочетена 19711 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5233
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: за или против статуквото
« Отговор #75 -: Dec 04, 2018, 12:58 »
Деа тез китайци, изкупиха бизнеса на добрите орица раиш'ли.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: за или против статуквото
« Отговор #76 -: Dec 04, 2018, 22:08 »
Миналата година, когато последно бях в Испания, понаучих малко за китайците там. Ако си китаец и започнеш бизнес, например отвориш магазинче, пет години не плащаш данъци. Е да, но тези китайци имат и роднини, та след пет години бизнесът отива у роднината и така може и двадесет или петдесет години да си държиш магазинчето, без да плащаш данъци. Ако не променят закона. Испаниците нямат такива привилегии. Никой от Европейският съюз няма такива привилегии.
Във Великобритания например, ако си мюсюлманин пришълец от някъде, имаш много, много по-големи шансове да получиш сто хиляди паунда например кредит, за да започнеш бизнес, отколкото ако си англичанин. Или от ЕС.

От тук като започнеш не се знае, къде ще свършиш с абсурдите. Или пък не са абсурди. А политика на заличаване на европейската цивилизация и начин на живот.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3194
    • Профил
Re: за или против статуквото
« Отговор #77 -: Dec 15, 2018, 02:51 »
и още едно мнение относно - статуквото
Предколедно…
http://e-vestnik.bg/29369/da-izbyagash-ot-korporativnite-tsennosti-predkoledno/

и още едно предколедно мнение за статуквото - за съжаление забранено в родната си страна Исландия
https://www.youtube.com/watch?v=ujzrvmoXUk8
« Последна редакция: Dec 15, 2018, 02:56 от remotexx »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: за или против статуквото
« Отговор #78 -: Dec 15, 2018, 10:33 »
   Аз пък не празнувам ...
« Последна редакция: Dec 15, 2018, 10:39 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: за или против статуквото
« Отговор #79 -: Dec 15, 2018, 14:28 »
Споменах ли, че имаше един случай с испанец, който си инсталирал достатъчно фотоволтаици на покрива на къщата ( имат си слънце там ) и се откачил от мрежата, да не им плаща. Арестували са го, защото прекъснал връзката си с тяхното енерго или разпределително дружество. Не можеш да не си част от матрицата. Не съм сигурен, какъв закон е нарушил, но и не могат да го оставят просто така. Ако един го направи, ще го направят и други и къде отива компанията? Не питам всъщност.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: за или против статуквото
« Отговор #80 -: Dec 15, 2018, 15:29 »
Най вероятно е барал там където няма собственост. Я жици е рязъл я е модифицира нещо мрежата. Но ако си е изключи бушоните в къщата никой не може да му каже копче. Не вярвам да няма вътрешни бушони или табло което да може да контролира.
Да си е сложил вотоволтаици, които да може да ги включва директно в мрежата на къщата си, след бушоните. Да е подал молба да го изключат законно.


Ми то и в БГ е така. Електромерите, вероятно и жиците от електромера до имота са си собственост на енергото. Я опитай се да правиш модификации да видиш какво ще ти се случи.

Преди гледах някакъв филм за Германия. Там фотоволтаика е част от цялата система. Когато не потребяваш фотоволтаика връща енергията в електросистемата и тогава енергото плаща на тебе. Явно са някакви специални електромерите и инвертори. Представи си сега че това е част от договор и ако направиш нещо го нарушаваш.осъдили са те одмък.
« Последна редакция: Dec 15, 2018, 15:55 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

lunarvalley

  • Гост
Re: за или против статуквото
« Отговор #81 -: Dec 15, 2018, 16:14 »
   Аз пък не празнувам ...

не забравяй, когато лелката на касата в супермаркета ти пожелае "Весела Коледа", да ѝ се сопнеш с "не празнувам Коледа!"...
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: за или против статуквото
« Отговор #82 -: Dec 15, 2018, 21:49 »
   Аз пък не празнувам ...

не забравяй, когато лелката на касата в супермаркета ти пожелае "Весела Коледа", да ѝ се сопнеш с "не празнувам Коледа!"...


   Еее,с'я,не съм такъв човек.
   Всъщност,зависи от касиерката; може да последва и свалка  ;D
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: за или против статуквото
« Отговор #83 -: Dec 15, 2018, 22:14 »
 ;D ;D ;D
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: за или против статуквото
« Отговор #84 -: Dec 15, 2018, 23:21 »
Всъщност като плащаш тока, освен киловатите консумирана енергия плащаш и такса доставка (един вид за инфраструктурата). В моята фактура това е разбито и се вижда отделно. Обикновено сумата на тази такса е всъщност по-голяма от тока който съм изконсумирал.
Ако е искал да не плаща е трябвало да си купи имот/земя без инсталирана ел. мрежа или да продава енергия, но предполагам, че тази такса пак ще я има.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.