Страници: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 70   Надолу

Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 145442 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6194
    • Профил
В Китай няма възрастен човек без смартфон. Както и по-голямите деца. И не са Ябълки или Самсунг. Сега превземат и света. Средния ценови клас телефони вече гонят по възможности върховите модели. Евтините телефони са повече от годни за всичко, освен за сериозни игри. Ябълките затова от толкова време не оповестяват вече, колко са им продажбите. И за да запазят нивото на печалбите на акционерите, продължават да вдигат цените и да чарджат безумно за ремонти. Няма да им е лесно да догонват андроидите при положение, че по правило не вкарват нищо ново и интересно в телефоните си. Едни и същи до втръсване. Скоро да имаш Айфон няма да е толкова престижно, а ще е признак на глупост. Ще съм любопитен да видя, как първата трилионна компания се срива заради това, че е динозавър и бавно реагира на пазара и на желанията на клиентите си. Та какво идва от американците като технологии, че не се сещам? Стоят на едно място. Какво ще стане с S&P 500 и след това с долара, когато на най-скъпата компания започват да се сриват акциите? Американците пак ли ще се оправят? Ей такива дребни на пръв поглед неща, могат да предизвикат лавината. И какво значение има къде са измислени технологиите? От значение са пазара, финансите и търговските пътища. Всичко друго са подробности. САЩ затова реват срещу флотата на Китай, защото с присъствието си контролират пътищата на танкери и контейноровози през индийския океан. Е, вече сащисаните не са единствените господари на моретата и океаните.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
А какво ново предлагат китайците - Андроид и то предишни версии в пластмасова опаковка. А знаеш ли, че във Виетнам се произвеждат 1/3 от телефоните на Самсунг.

https://www.24chasa.bg/novini/article/7316726
« Последна редакция: Mar 17, 2019, 23:59 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
През почивните дни в тази тема става въпрос за три различни неща. Започвам отзад напред.

Това, което се случва с и-фоните не е някаква изненада. Мен ме изненадваше, че успяваха цели 10 години да продават толкова, колкото и Андроид. Това не е ново за тази компания. Същото им се случи и в надпреварата с M$ Windows. Но стана по-бързо. Те произвеждаха всичко сами, а срещу себе си имаха всички останали. Нямаше как да бият. Тук е същото.

Има възможни варианти. Например да последват примера на Ати. Те в един момент видяха, че продават прекалено малко и решиха да продават схемните си набори и на други компании. Така и до днес са в надпреварата с Невидия.

Този сценарии ме съмнява, но е възможен.

Друга възможност е да се повтори историята до следващото голямо нещо след още 20 години, когато пак ще са на върха.

Вероятно ще се случи трето. Ако можех да го прогнозирам, щях да работя за хеджиращ фонд. Но не мога.

=*=

Второто нещо е САЩ. Джет на практика ни казва, че САЩ е световна империя. Че са културо-определящия фактор. И, че са носител на цивилизационния прогрес. С нищо от това, няма как да не се съгласим.

САЩ имат военно присъствие навсякъде, включително в самата Русия. Това не е постигал никой. Докато има военни на САЩ, интересите им ще се пазят с и без долари. Но с долари е по-лесно. Засега има само една военна сила, способна да им противодейства, но няма как да го стори, без самата тя и целия свят да бъдат заличени. Това не виждам, как ще се промени.

Културното и научно развитие пак са с марка САЩ. Да, може да се каже, че те концентрират в себе си световния потенциал. Но това не остава за вътрешна употреба. Те обратно излъчват достиженията навън. Правят концентрация, развиват, разпространяват, а след това може някой да се бие в гърдите, че е продължил делото. Но не и преди да са се случили първите три. Няма изключения.

Последното е и великото дело на САЩ. Това е благотворното им влияние върху всички останали. Има и негативно. Всички го знаем. Те искат всички да са като тях. Няма, как да стане и те все някога ще спрат да опитват.

=*=

Третото е това, за което става въпрос в заглавието. То няма нищо общо със САЩ. Ако да би го имало, то щеше да е наднацианално и нямаше да зависи от моментното състояние на САЩ. И нямаше обезателно да е съставено от американски граждани.

Противно на 4096, не смятам, че го има. Аз също като него ще се повторя. Света е прекалено голям. Може да се постигне с това, което днес е модерно да се нарича „микро-менажиране“. Но това не виждам възможност да се случи, освен по технологичен път. А технологиите не са още там. И от моите тесни възприятия не виждам, как точно ще стигнат.

И това го мисля, поради простата сентенция — всичко се чупи, нищо не е съвършено. Колкото повече технология трупаме, става все по-силно.



Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Само погледнах връзката, без да я отварям и си рекох: сто процента от всички хора не могат да ги различат. Това е само защото истинска новина може да се появи само по случайност и веднага ще се изгуби между останалите лъжи. Не съм убеден, че изобщо някога е имало истински новини. Не днес, не в античността, някога.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

GermanecaBG

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: openSUSE Tumbleweed
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Прекрасна тема и мноого интересни мнения. Радвам се, че има дискусия.

Специално за @jet и @go_fire  [_]3 [_]3 [_]3
Активен

Равноправие по възможности и йерархия по резултати.

GermanecaBG

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: openSUSE Tumbleweed
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Ако искаме да станем звездни хора, а не боричкащи се двукраки животни за "хляб и свобода", трябва да осъзнаем, че сме ЕДНО. Една от целите на Тайното световно правителство (не е само едно) е да ни направи такива "звездни хора" с разширено съзнание, мислещо по-глобално. Но както се убеждаваме всички, трудно се променя човешкото съзнание. Трябват хилядолетия...
Активен

Равноправие по възможности и йерархия по резултати.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6194
    • Профил
Хах! Не се учим, нали? Или поне не си даваме сметка за дребните неща, дето са ни пред очите. Не можем да сме едно и не бива. Ако сме едно - една нация, един език, една култура, ще изчезнем. Разнообразието е ключов фактор за оцеляването. Биологичното, както и културното такова. И най-приспособимият вид не може да пребъде сам за себе си. Ще се самоизяде. Защо хората пътуват? За да видят нещо различно. Защото всекидневието им не може да им поднесе нищо ново, което да ги накара да се почувстват живи. Знаете ги думите, които толкова хора произнасят - че не са усетили, как са минали годините. Няма и да усетят. Всеки ден едно и също, не се случва почти нищо интересно и ново. И да идат на море или планина, то там е същото, каквото и миналата година. Та, с какво можеш да запомниш един повтарящ се модел освен с най-малката частичка от него? С нищо повече. Същото е и с дните ни. Ей затова идеята за световно правителство и няма да я бъде или поне не за дълго. Китайците не искат да стават като американците, да приемат тяхната култура или начин на живот. Този, който иска това, отива там. А там какво се случва? Събират се на едно място и си правят китайски квартал, който възможно най-много прилича на дома им. Евреите също. Всяка една народност го прави - ние може би сме изключението. Правят го, защото не могат да се откъснат от корените си и да оцелеят. Впрочем технологиите правят същото. Отделят ни от корените ни, отдалечават ни от нас самите и това, което сме. Не подобряват живота. По телевизията вървят реклами например, че купувайки си този или онзи телефон или избирайки съответната услуга, ще сме непрекъснато свързани, че можем да говорим, колкото искаме, но истината е, че няма комуникация. Не общуваме помежду си. Как ще си създадеш спомен с този човек, ако просто си чатиш с него и му пращаш разни снимки и колажи? Няма го съпреживяването, няма го споделянето на момента, няма за какво да си говорите, когато се видите, какво да си припомните. Нямате общо по между си, осевн тъпото устройство в ръката. Отчайващо е, поне за мен, да видя, как майка и дъщеря в метрото седят една до друга и двете с телефони в ръка, нещо ровят, нещо гледат, дъщерята показва нещо на майката и двете се усмихват и продължават. Не си говорят. Като дрога е. Примери - колкото искате. Да, технологиите са ни помогнали да стигнем до тук, да увеличим възможностите ни, но това не означава, че сме тръгнали по правилния път. Не и по този начин. Ако махнем нуждата от пари, за да се издържаме и която принуждава толкова хора да стоят в градовете и да се свират в кутийки, за да живеят, всеки би предпочел да е в къщичка насред гората, да слуша птиците и щурците, вятърът в короните на дърветата, който толкова наподобява морски прибой. Тишината нощем, звездното небе. Но са ни пристрастили към толкова много други неща, че вече не знаем, кое е истинският живот. Също както фермите са за животни, които ни дават мляко, месо, вълна и прочее, така и тези струпвания на хора са ферми, които дават на малцина от нас всичко. Не работим, за да издържаме семейства, да имаме дом или нещо друго. Ако се съберат всички нишки на нещото наречено икономика, ще се съберат на едно място. Някой съмнява ли се в това? Осем души притежават толкова пари, колкото половината човечество. Тези около тях още почти толкова. И мислите, че тези не управляват всичко. Добре, не ги наричайте световно правителство.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3242
    • Профил
"Осем души притежават толкова пари, колкото половината човечество. Тези около тях още почти толкова. И мислите, че тези не управляват всичко. Добре, не ги наричайте световно правителство. "

Що си мислите, че ..те тия с многото пари им се работи... ей сега ако пусна една анкета "Какво ше правите ако спечелите 800-900 милиона?" - колко ще кажат че "Ще се скъсам от работа", а то правителстовото е поставено там за да работи (ма не кат наш'то) - който не рботи да си ходи (както е  напр. у Финландия, за разлика от БГ-то)

(даже първото нещо дето им инава през акъла е - първо ще напусна работата  ;D )

Ама с толкова много пари - и с толкоз (малко) акъл - бързо ще ги загубат т.е. както винаги съм казвал всичко започва с оразованието ма не кат наш'то...
Иначе, колкото и да натискат 'бутона на късмета' няма да им се получи  8)

даже и да предположим, че.. били са умни/хитрички и са си наели хора/фондове и пр. да им управляват парите и не са ги загубили - какво мислите че правят, какво ще предпочетат - да работят (макар и 'правителство' в сянка) или да си харчат парите с кеф (щото те даже по-бързо ми растът отколкото сварват да ги похарчат). айде да кажем по-старите т.е новобогаташите още помнят какво  е това работа, ..ами децата им?
...а, по-младите (и там.. който го може) само се развяват (като прани гащи - както викаше баба ми) от яхта на яхта... или както е казал поета
от .урва на .урва и от .ек на .ек

П.П. Червените точки са за благоприличие  :P

П.П.П. Честита първа пролет, българи!
 
« Последна редакция: Mar 20, 2019, 15:41 от remotexx »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
Ако искаме да станем звездни хора, а не боричкащи се двукраки животни за "хляб и свобода", трябва да осъзнаем, че сме ЕДНО. Една от целите на Тайното световно правителство (не е само едно) е да ни направи такива "звездни хора" с разширено съзнание, мислещо по-глобално. Но както се убеждаваме всички, трудно се променя човешкото съзнание. Трябват хилядолетия...

   А колко и кои са "Тайните световни правителства" ?
Написаното е ,меко казано,абсурдно.
Твърдиш,че уроди като представителите на фамилиите Ротшилд,Рокфелер и т.н.
са хуманисти,загрижени за доброто на хората,и промяната им в положителна посока !?!
Активен

GermanecaBG

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: openSUSE Tumbleweed
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Това, което ще напиша е лично мое мнение. То разбира се няма да е еднакво с много други и така трябва да бъде!
За @spec1a  [_]3 [_]3 [_]3

   А колко и кои са "Тайните световни правителства" ?

Нямам никаква представа. Но размишлявам така:
1. При население 7 милиарда хомо сапиенс сапиенс, колко тайни организации може да има?
    а) 2
    б) 10
    в) Над 100
Тук бих заложил на отговор "в"
2. Всички ли работят за една кауза или има противопоставяне и сблъсък на интереси? - Тук мисля, че има сблъск на интереси.
3. Само в САЩ и западния свят ли има такива общества? - Не. По цялата територия на планетата има такива общества и те са съставени от хора (без значение на религия или цвят ) с общи интереси. Какъв е този "общ интерес"? - Не знам.

  
Твърдиш,че уроди като представителите на фамилиите Ротшилд,Рокфелер и т.н.
са хуманисти,загрижени за доброто на хората,и промяната им в положителна посока !?!


Мога ли да твърдя за нещо, което не познавам, а само съм чел за него, какво е ТО? - Не. Защото може да съм нарочно въведен в заблуждение от други организации или пък да ми е спестена още по-нелицеприятна информация.

Питам се за още нещо: Нормално ли е за последните 30 години технологиите да са напреднали толкова, че в ръцете си (в едно устройство) да държиш компютър, рулетка, компас, телефон, термометър...и какво ли още не, а в същото това време да мислиш (както и преди 150 години) колко дърва или въглища трябва да имам за да изкарам зимата? Това за мен не е естествено развитие.
Някои по-безвредни за обществото технологии ни се отпускат, а други с които можем да се избием за 2-3 сек. не ни се дават. Ние (човечеството) все още сме като  бебета (е 1-2% изключение) и трябва да бъдем пазени (от по-мъдрите) да не се опарим, изгорим, паднем и т.н.
Защото най-пресен пример е Нова Зеландия. Ако имаме достъп до невъобразима за нас (обикновенните и неморални хора ) технология с която можем във всеки един момент да заличим от лицето на земята цял квартал или град, то не се съмнявайте щяхме сега да бъдем 5-6 милиона населяващи планетата.

Поздрав на всички.  [_]3 [_]3 [_]3
  
« Последна редакция: Mar 21, 2019, 18:41 от GermanecaBG »
Активен

Равноправие по възможности и йерархия по резултати.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6194
    • Профил
Мислим си, че богатството е основното, за което работят тези - най-богатите -  защото ние не сме толкова богати. Но по тези високи места парите вече не са фактор. Там се купува и продава с друга валута - с власт. А тя ти вдига допамина много повече, отколкото гледката на пачки пари или многоцифрена банкова сметка.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
Мислим си, че богатството е основното, за което работят тези - най-богатите -  защото ние не сме толкова богати. Но по тези високи места парите вече не са фактор. Там се купува и продава с друга валута - с власт. А тя ти вдига допамина много повече, отколкото гледката на пачки пари или многоцифрена банкова сметка.

Определено съм съгласен, само бих искал да разширя обхвата.
Не става дума само за парите (въпреки че те са едно от най-важните неща), въпроса е че хората масово се занимавам (ги карат да се занимават) с дреболийте/несъщественото и така изпускат наистина същественото  :-[
И после "вай защо стана така"  ::)

И само няколко неща за размисъл, някой знае ли в какви къщи живеят, къде се намират те, как са обзаведени (материали) и какво ядат и пият. Личното ми мнение е че ако хората знаеха за тези неща щяха много, много да се очудят.
Как едно се рекламира/пробутва като висш стил и начин на живот и как "безименните господари" реално живеят по съвсем друг начин, много често напълно протовоположен.

Една друга "ценност" е още по-желана от тях - безсмъртие/вечен живот  >:D
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
...
Една друга "ценност" е още по-желана от тях - безсмъртие/вечен живот  >:D

   Споко,пичове.
Няма случай на милиардер,живял над 103 години.
"Голямата работа" Дейвид Рокфелер изкара 101 г. В момента има
някакъв,мисля че скоро ще навърши 102 г. (ако ги навърши де ...)
И това на фона на факта,че "простосмъртни" и бедни живеят
над 120 г. На някои местенца като Хималаите и Тибет,практикуващи
медитативни техники от някои източни религии,изкарват и над 150 г.
   Някои фрапантни факти: Стив Джобс,милиардер,изкара само  57 г.
като умря от рак; Пол Алън,милиардер,изкара само 65 г., също си
замина от рак.
   Средната продължителност на живота на мъжете в САЩистан е над 75 г.
   И за какво им бяха тези милиарди ?
   Явно сериозните кармични наслоения не могат да се изчистят с пари ...
« Последна редакция: Mar 22, 2019, 21:41 от spec1a »
Активен
Страници: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 70   Нагоре
« назад напред »