Автор Тема: Странен пощенски спам списък  (Прочетена 1157 пъти)

nslave

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Fedora / Debian
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Има един spam списък, който от време на време явно решава да ме листне. Обикновено е когато не съм листнат никъде другаде и не виждам да има изходящ спам от сървъра. Явно доста сървъри се сравняват с него и ми създава проблеми. Странното е, че ми изглежда нелегитимен особено или поне с не особено чисти цели, тъй като единствено се появявам в него, когато всъщност няма проблем със спама. Това е SpamRL, някой сблъсквал ли се е с това чудо? И се чудя как да си реша проблема, особено за такива домейни, към които трябва да се изпраща и няма посочен email на техническо лице за връзка или пък не отговарят на посочените.

На всичкото отгоре и не им се отваря сайта да си попълня заявка за делистване.. чудно направо :)
« Последна редакция: Oct 24, 2018, 11:11 от nslave »
Активен

nslave

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Fedora / Debian
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Странен пощенски спам списък
« Отговор #1 -: Oct 24, 2018, 14:36 »
Към момента си реших проблема със статично рутиране на писмата през друг сървър за проблемните домейни. Но изключително много ме дразни този спам списък и не мога да разбера кой и защо го ползва. Сега се загледах, че драматичният ми днес получател използва спам филтрация от някаква фирма - спам експерти.

Малко ми изглежда като лека схема за набиране на клиенти тая работа с тоя списък...
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Странен пощенски спам списък
« Отговор #2 -: Oct 24, 2018, 15:05 »
Тия келеши ще ти гепат клиентите. Кофти е така, мама му стара.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

nslave

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Fedora / Debian
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Странен пощенски спам списък
« Отговор #3 -: Oct 24, 2018, 17:17 »
Такава тревога нямам, просто ми се струва странно. Като търся информация по темата ми излизат предимно чуденки на други хора относно това какъв е тоя списък. Това ме кара да си мисля, че има нещо съмнително :)
Активен