Автор Тема: Не мога да инсталирам Ubuntu 10.04 на лаптоп Turbo X M765SU  (Прочетена 5116 пъти)

iceto77

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
от няколко дена се опитвам да инсталирам тази, а и по стари версии на Ubuntu, но резултата е почти еднакъв. След като бутна от диска или от USB-то се появява прозореца с избор на език. След това опция да си избера кво искам - да пробвам или да инсталирам Ububtu, да проверя диска, паметта и т.н. Но каквото и да избера се слува следното: появява се черен екран, изписва ми: Disabling IRQ#4 на 2 или 3 реда, след което екрана става черен, чува се шум от четене на CD (или мига диода на USB стика), диода на харда мига, но нищо не се слуичва. Изчаквал съм доста време - една вечер цяла нощ оставих, но нямаше ефект.
После четох че има проблем с разделителната способност на някой лаптопи. слагах vga=771 и разни други стойности, но пак нямаше ефект.
Влизах с F6 в настроките, чеквах разни комбинации, понеже както си личи не разбирам много, но единственото което усоях да направя при някой от тях е, да заместя черния екран с един по-лилав, на който пише Ubuntu и 5 точки сменят цвета си от бял в червен и обратно. Случайно с ESC открих, че излизам от графичния режим и докато това се случва с точките ми изписва:
(process: 290): GLib-WARNING **: getpwuid_r(): failed due to unknown user id (0)
tdin: error 0
stdin: error 0
chroot: cannot execute mktemp: Input/output error
/sripts/casper-bottom/10adduser: .: line 20: can't open /root/usr/share/debconf/comfmodule
и още мнго подобни редове следват след това...
Някой ако може да ме насочи какво да направя ще е много много много добре
Благодаря предварително.
 bus error,
Активен

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
от няколко дена се опитвам да инсталирам тази, а и по стари версии на Ubuntu, но резултата е почти еднакъв. След като бутна от диска или от USB-то се появява прозореца с избор на език. След това опция да си избера кво искам - да пробвам или да инсталирам Ububtu, да проверя диска, паметта и т.н. Но каквото и да избера се слува следното: появява се черен екран, изписва ми: Disabling IRQ#4 на 2 или 3 реда, след което екрана става черен, чува се шум от четене на CD (или мига диода на USB стика), диода на харда мига, но нищо не се слуичва. Изчаквал съм доста време - една вечер цяла нощ оставих, но нямаше ефект.
После четох че има проблем с разделителната способност на някой лаптопи. слагах vga=771 и разни други стойности, но пак нямаше ефект.
Влизах с F6 в настроките, чеквах разни комбинации, понеже както си личи не разбирам много, но единственото което усоях да направя при някой от тях е, да заместя черния екран с един по-лилав, на който пише Ubuntu и 5 точки сменят цвета си от бял в червен и обратно. Случайно с ESC открих, че излизам от графичния режим и докато това се случва с точките ми изписва:
(process: 290): GLib-WARNING **: getpwuid_r(): failed due to unknown user id (0)
tdin: error 0
stdin: error 0
chroot: cannot execute mktemp: Input/output error
/sripts/casper-bottom/10adduser: .: line 20: can't open /root/usr/share/debconf/comfmodule
и още мнго подобни редове следват след това...
Някой ако може да ме насочи какво да направя ще е много много много добре
Благодаря предварително.
 bus error,

Опитай с друго дистро и кажи дали имаш същия проблем предлагам да пробваш с Мандрива, и ако може да дадеш данни за лаптопа дънна платка процесор рам памет, атмосферно налягане. Бе подробно :)
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
За тези няколко дни идва ли ти на ум, че има много други дистрибуции и поне пет от тях не отстъпват по нищо на Убунту. Принципът е: Не тръгне ли от Live CD изобщо не инсталирай. Проблемът може да бъде и от версията - опитай както 32 битова, така и 64 битова. Свали едно ISO на PCLinux OS и виж дали ще тръгне. Тя е по елементарна за настройка и от Убунту.
Опа, дублаж. За Мандривата съм съгласен на 100%.
« Последна редакция: Aug 07, 2010, 09:38 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Добре де, това Убунту няма ли текстови режим за инсталация?
Активен

0x2B|~0x2B

hunter86_bg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
Пробай Slackware 13.1 , по-добре с ДВД-то ,че със 6-те диска съвсем ще се оплетеш /поне това беше моя опит/.Щом слака е предвидил за по-стари от Пентиум 2 машини да се инсталва -нада ли ще имаш проблем(Аз имах проблем с повечето дистрибуции заради SiS VGA).

Хайде ,успех и пиши!
Активен

jorasko

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Всичките Turbo-X са проблемни на тема Linux. Аз имам един нетбук на същата "марка" и пак става така. Пробвах с Убунту (Нетбук версията), с Минт, с Федора и все едно и също. Забива, направо заспива. Даже не стига и до избор на език. Стига до там, където просто започва да зарежда самия Linux. Ако някой е намерил решение на проблема да сподели. Благодаря предварително.
« Последна редакция: Apr 23, 2011, 01:34 от jorasko »
Активен

chen_dzen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
  • Distribution: Debian 6.0 Squeeze
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Според мен трябва да видиш в биос-а дали някои от компонентите не са ти на един и същ IRQ  и ако е така да го смениш.. Всеки трябва да е на уникален .
« Последна редакция: Apr 23, 2011, 11:14 от chen_dzen »
Активен

elfenlied

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 205
  • Distribution: Sabayon 5.3
  • Window Manager: Gnome 2.30.2
    • Профил
Да си призная в началото и аз бях така, но един велик ден стигнах до Sabayon, стана чудо - подкарах го. При мен проблема беше, че четенето на ядрото стигаше до забиване на лаптопа. Бях с друг модел, но го подкарах, а сега съм пак с техен лаптоп- модел W76TUN и ги подкарва всички дистрибуции, и за "радост" grub се бие с харда, че няма подкарване. За моя радост и там си има разрешение - Lilo. Успехи!
Активен

PC Cases: DELL 400W. Pentium IV, CPU speeds: 1700 MHz, MMX, SSE, SSE2,  FSB speeds: 400 MHz, x86. RAM MEMORY: RDRAM 2x256MB,  400Mhz. SVGA: NVidia TNT2 Memory: 32MB.
HDD: 40GB, 7400 RPM.
Motherboard Dell Dimension 8200

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Ubuntu live to ubuntu alternate?
Настройка на програми
Whisper 3 8274 Последна публикация Aug 30, 2007, 12:56
от bnight
Mikrotik 5ghz turbo
Хардуерни и софтуерни проблеми
flipz 1 3272 Последна публикация Oct 16, 2008, 11:54
от BRADATA
Продавам Ubuntu Desktop 9.04:Kubuntu Desktop 9.04:Ubuntu Server 9.04 x64
Кошче
anakinchoo 34 22036 Последна публикация Jun 04, 2010, 16:32
от ROKO__
Проблем с инсталация при Turbo-X лаптоп
Лаптопи
elfenlied 0 2466 Последна публикация Oct 11, 2009, 23:40
от elfenlied
Ubuntu + Ubuntu Studio
Настройка на програми
H0lyGanGs7eR 5 8613 Последна публикация Feb 27, 2010, 13:20
от bazu