Автор Тема: Има ли файда от Протекторите за дисплей.  (Прочетена 2532 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Има ли файда от протекторите за дисплей. В смисъл не пречат ли на touch-a, а на визията? Навигацията няма ли да стане по твърда. Изобщо вършат ли някава работа.

По принцип не обичам разни лепенки да стоят, но ми дават безплатно един за PAD и се чудя дали изобщо да го слагам. За телефон не би трябвало да има смисъл, но за пад където екранът е голям и по лесно би се ударил или надраскал би трябвало да има смисъл от такива протектори?
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Слагай го! Сестра ми ги трошеше един след друг. Не зная, как го прави, но има някакъв талант това момиче. Лаптопа си счупи, таблета счупи, не мога да то опиша, за какво става въпрос. Откакто почна да лепи протектори, си ползва телефоните. На новия вече му е пукнала протектора, но няма проблем. Не пречи на тъчпада.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Слагай го! Сестра ми ги трошеше един след друг. Не зная, как го прави, но има някакъв талант това момиче. Лаптопа си счупи, таблета счупи, не мога да то опиша, за какво става въпрос. Откакто почна да лепи протектори, си ползва телефоните. На новия вече му е пукнала протектора, но няма проблем. Не пречи на тъчпада.

Аз съм по-голям талант от сестра ти! И с протектор и с калъф и пак си вървят на по 2-3 месеца  [_]3 Последния път изплащах 4 телефона към мобилен оператор и си купих 5-ти щото тия заминаха в рамките на има няма година и половина :) Но по темата, ако не си талант - да вършат работа! Ако си талант, полза няма  [_]3
Най-уникалния ми случай беше като се облегнах на една ограда и едно миниатюрно камъче се навря някак си и натисна м/у стъкления протектор и периферията на телефона (което е около милиметър разстояние, което стъкления протектора не покрива) и цъфна тъча с дисплея.
« Последна редакция: Mar 24, 2017, 22:42 от runtime »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Мерси за ъкълите. [_]3
Залепих го. Да споделя опита.

Проблема с тези протектори е, че много лесно, докато се лепи, от долната страна на фолиото може да се залепят косъмчета или влакна. Един път прилепнали е много трудно да се махнат и там остават гадни мехурчета.
Затова трябва  да се лепи много бързо.

Но ако се случи такова нещо, тези влакна може да се махнат с обикновенно канцеларско тиксо. Понеже то е много по лепкаво от протектора, може да ги убере - допира се внимателно (и много леко) парче тиксо до долната (лепкавата) страна на протектора и тиксото убира влакното. (Не трябва да се допира тиксото до екрана!!!!) Аз така изчистих две гадни влакна.  :) :) и добре се получи.

Е остнаха няколко други мехурчета, но предполагам ще изчезнат с времето. Много самозалепващо фолио съм правил - за реклами и надписи  и винаги остават мехурчета, но те изчезват мистериозно до една седмица. Преполагам че въздуха бавно се просмуква в между молекулните пространства на фолиото и затова изчезва.


« Последна редакция: Mar 25, 2017, 13:28 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
@runtime, защо тогава не си купуваш по-здрави телефони? Като CAT например
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
@runtime, защо тогава не си купуваш по-здрави телефони? Като CAT например

И CAT съм имал... и мога да ти кажа, че по-бъгав софтуер до сега в живота си не съм виждал! Ако не можеш да го счупиш с изтърване, то ще го довършиш с чука заради софтуера.На няколко пъти се бях замислил за това :) Но, за съжаление ми трябва конзола да се вързвам през телефона към няколко сървъра от време на време, защото са хотспоти към хотели и ми трябва постоянна връзка. Лаптоп да разкарвам с мене винаги не става.

П.С. Мехурчетата няма да изчезнат! По-скоро ще се уголеменият или размножат. Търкай в някоя посока докато ги изкараш по-добре. 
« Последна редакция: Mar 25, 2017, 15:31 от runtime »
Активен