Автор Тема: Изчезва ли капитализмът?  (Прочетена 44281 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #255 -: Nov 29, 2018, 22:51 »
   По соц време някой някога да е просил ?
   Я да се изкажат реактивния,дистанционното,ясен-4цифри и
останалите "разбирачи" .
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #256 -: Nov 29, 2018, 23:55 »
Какво да се изкажем, че станахте много червени бабички, та чак бъка. И каква метаморфоза по путински прегърнахте и религията, сега остава да про-разбирате и от бизнес и да почнете да се обяснявате. Ако не бяхте жалки щяхте да сте смешни.

A капитализма приземи успешно още един апарат на Марс.
« Последна редакция: Nov 30, 2018, 00:08 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

lunarvalley

  • Гост
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #257 -: Nov 30, 2018, 00:15 »
преди пък, 'комунизмът' пратил първия човек в космоса. И какво?
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #258 -: Nov 30, 2018, 00:47 »
Това не е първият апарат на Марс.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #259 -: Nov 30, 2018, 07:13 »
   По соц време някой някога да е просил ?
   Я да се изкажат реактивния,дистанционното,ясен-4цифри и
останалите "разбирачи" .

ТИ ВСЕКИ ДЕН ОТ ДЪРЖАВАТА!

Без да съм и на стотна от това, което да са реактивно-дистанционните. Относно „цифровия“, той не е от „нашите“, няма и да бъде. По-скоро бих го преписал и него комуне.

=*=

Това, което комунистите отказвате да схванете е, че диктатурата на пролетариата насилствено ви вкарваше в солидарен коловоз. Насиленото добро не е добро.

За да може насилствено да правите, каквото държавата ви казва, то тя прибира в себе си цялата собственост и цялата власт, като вие сте в състояние на растение. Просто си растете, не мислите, не действате, вегетирате.

И това в името на какво?

Да няма ровещи по кофите.

Благодаря!!!

п.п. Да кажа, че съм против космическата одисея, поне докато не намерим начин да напускаме планетата без за това да е необходимо да се товарим в управляем снаряд със собствено задвижване. Това е идиотизъм висша степен.

Но да преведа, какво казва „Реактивния“ – свободния свят е много по-напредничав технологично, което води до това, че неща стават възможни, а живота става по-лек. И това се дължи на свободата.

Няма да посочвам, кой ни тиреше в носовете един китайски свръх-компютър като доказателство, че китайците са най-напред технологично. Миналата седмица излезе новото издание и там даже не беше в петицата. Нищо, че две издания бе пръв.

Всички технологични достижения на КНР са „взаимствани“ от запада. Същото се отнасяше и за Съветския съюз. Може би във военно отношение не е било (вероятно не), но кой го ебе? Ракети не се ядат.
« Последна редакция: Nov 30, 2018, 07:24 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #260 -: Nov 30, 2018, 12:18 »
По време на социализма, защото до комунизъм официално не се беше стигнало, нямаше просяци, да. Цените бях други, разходите бяха други. Но основното е, че не се позволяваше.

Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #261 -: Nov 30, 2018, 12:24 »
Цитат
Това, което комунистите отказвате да схванете е, че диктатурата на пролетариата насилствено ви вкарваше в солидарен коловоз. Насиленото добро не е добро.

Това, което ти и останалите като теб отказвате да схванете е че това общество в което в момента живеем е всичко друго но не и демократично. Единственият демократично избран политик през всичките тези години и на всичко отгоре осмелил се да се конфронтира със статуквото - Г-жа Иванчева в момента търка наровете в затвора. Държат я в отвратителна килия каквато не съм виждал и във филми като Среднощен експрес - тази сутрин я показаха (килията) по BTV. Разкарват я по съдилищата с белезници на гърба както ония изверги дето отвличаха хора за откуп и им режеха ушите и пръстите. Бруталното отношение към нея е многократно несъразмерно спрямо това в което я обвиняват, дори да се докаже че го е извършила. Това се прави с назидателна цел - всички да видят как държавата се разправя и ще се разправя с антисистемните играчи.

Цитат
A капитализма приземи успешно още един апарат на Марс.
А какво научно постижение имаме ние за 30г капитализъм? - телевизия Планета може би?. Американците приземяват апарат на марс, а гордите българи имат телевизия планета. Нека да си гледат червената планета, ние си имаме по-хубава планета за гледане  ;D.  Смятате ли че в българия има капитализъм и демокрация? Ако беше така, защо тогава сме най-бедните в Европа и защо сме на едно от последните места в света по свобода на медиите. Защо сме едни от най-корумпираните. Защо за 30г от 9 милиона станахме около 5 милиона, като сме държавата в света с най-лошите демографски показатели. Защо сме най-болните в Евросъюза - например от около 4000 случая на кучешка тения в Европа 2000 са в България. За сравнение в Румъния са по-малко от 10.

Цитат
За да може насилствено да правите, каквото държавата ви казва, то тя прибира в себе си цялата собственост и цялата власт, като вие сте в състояние на растение. Просто си растете, не мислите, не действате, вегетирате.

И това в името на какво?

Това което казваш точно описва състоянието в момента и аз те питам същото - И това в името на какво? За да ни похвали Брюксел ли?

Благодаря !!!


--p.s.--
Други грандиозни изобретения на съвременната ни капиталистическа наука са сиренето без една капка мляко и виното в направата на което не е пострадала нито една чепка грозде.
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #262 -: Nov 30, 2018, 13:15 »
Да внесем малко разнообразие към политиката, гледам че някои хора са гледали някои от касовите филми и мислят да затъмняват слънцето за да намалят глобалното затопляне:
https://www.dnes.bg/science/2018/11/30/shte-izstudiavame-planetata-sys-seren-dioksid-shte-oceleem-li.395096

Към момента се сещам поне за два филма с този сюжет ! Та може да се окаже че спора за "капитализма", "комунизма" и другите "-изми" ще е излишен :-)
При това е и много евтино, на Тръмп вероятно много ще му хареса !
« Последна редакция: Nov 30, 2018, 13:17 от ray »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #263 -: Nov 30, 2018, 13:28 »
 Те и сега разпръскват химикали във въздуха.

Когато за първи път се разходих до Испания, на връщане пътят ни се пресече на два пъти със самолети, от които излизаше такава чернилка, все едно се движеха не на керосин, а на стари автомобилни гуми. Останах втрещен. Дотогава не бях чувал за chemtrails и не бях обръщал внимание особено, че наистина на много самолети инверсионната след не изчезва, както би трябвало. Все пак, онова беше черно...   ???
Поредния химикал в атмосферата? Не, не го искам. Искам чиста планета. Тяхната кожа!
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #264 -: Nov 30, 2018, 13:37 »
Дам, това с chemtrails си е активно от доста време и се прави съвсем целенасочено за влияние върху хората, четох едно доста подробно четиво за тях - гадост !

Оказва се че преди химикалите са били в отделни контейнери, но покрай някои изтекли информации вече се смесват с горивото и така се намалява видимия оптичен ефект от разпръскването.

PS: Солженицин: Човек е щастлив, стига да избере да бъде щастлив

Прочети повече на: https://woman.bg/art-box/solzhenitsin-chovek-e-shtastliv-stiga-da-izbere-da-bude-shtastliv.59006.html

В чест на именития творец ви поднасяме част от неговите мъдри послания и житейска философия:
„Притежавай само това, което можеш да носиш със себе си. Знай езици, опознавай страни, познавай хора. Нека паметта ти бъде куфар за път.“
„Нека лъжата дойде на света, нека дори триумфира. Но не чрез мен.“
„Образованието не добавя ум.“ „Интелигент е този, чиято мисъл не е подражаваща.“
„Ако не умееш да използваш минутата, ще пропилееш и часа, и деня, и целия живот.“
„Състоянието на война служи единствено като оправдание за тирания у дома.“
„Всеки, който веднъж е провъзгласил насилието за свой метод, неумолимо трябва да избере лъжата за свой принцип.“
„Битката между доброто и злото се води в сърцето на всеки човек.“
„За една страна да има велик писател е като да има второ правителство. Затова никой режим не е обичал големите писатели, а само незначителните.“
„Време е Запада да защитава не толкова човешките права, колкото човешките задължения.“
„Най-тежък е животът не на тези, които тънат в морето; които ровят земята или търсят вода в пустинята. Най-тежък е животът на този, който всеки ден, излизайки от дома си, си "удря главата" в горния праг на врата, защото е твърде нисък за него.“
„Човек си поставя за цел да покори света, но по пътя губи душата си.“
„Не равнището на благополучие донася щастие на хората, а отношението на сърцето и гледната точка върху собствения ни живот. И едното, и другото са винаги в наша власт.“
„В нашата страна лъжата не е просто морална категория, а стълб на държавата.“
„Демокрацията в Русия не е заплашена, тъй като истинска демокрация у нас няма. Може да ни бъде отнето само нещо, което имаме.“
„Работата – както и тоягата – има два края: ако работиш за хората, дай качество; ако го правиш за началника – дай показност.“
„Когато истината е открита от някого друг, тя губи част от своята привлекателност.“
„Единственото нещо, което може да замени опита, който нямаме, е изкуството и литературата.“
„Човек е щастлив, стига да избере да бъде щастлив. Тогава никой не може да го спре.“
„Думата реформа единствено прикрива процеса на кражба на национално наследство.“
„Битката между доброто и злото се води в сърцето на всеки човек.“
« Последна редакция: Nov 30, 2018, 13:45 от ray »
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #265 -: Nov 30, 2018, 14:21 »
значи това за chemtrails е вярно, така ли?
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #266 -: Nov 30, 2018, 14:59 »
значи това за chemtrails е вярно, така ли?

Това което четох разказано накратко бе следното:
Използват се контейнерите за отпадъци от тоалетните в самолетите (вероятно защото едва ли някой би се решил и иска да се рови в тази точно част от отпадъците).
По свидетелство на един сервизен човек няма бутони и ръчки за управление, всичко става дистанционно чрез електроника, той се позаинтересувал, поразгледал и т.н., имало система за изхвърляне водеща към крилата на самолета. В резултат на този негов интерес след няколко дни е бил уволнен без основателна причина.

Предполагам че никой няма да признае официално за това, лично аз вярвам, особено с оглед на горната "официална" новина, преди която със сигурност е имало експерименти и тестове. Същото се отнася и за HAARP програмата. Всичко сочи за наличието на геофизическо, йоносферно и химическо оръжие и тяхни комбинации.
Отделно генетическите изследвание и разработки, вкл. опити за изолиране на генетична информация характерна за дадена националност или раса.

PS: мисля че в Интернет има доста повече инфо, лично аз не съм се ровил (това ми стигаше). Отделно имаше инфо че някои страни са заплашили да свалят самолети ако оставят следи.
« Последна редакция: Nov 30, 2018, 15:13 от ray »
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #267 -: Nov 30, 2018, 15:47 »
Не Бог, метеорит заличава библейския Содом

Прочети още на: https://www.dnes.bg/science/2018/11/29/ne-bog-meteorit-zalichava-bibleiskiia-sodom.395066?utm_source=referral&utm_medium=articles&utm_campaign=internal_links

Определено ме развеселиха коментарите на хората ! Явно днес съдбата е благосклонна, грижи се за веселото ми настроение :-)
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #268 -: Nov 30, 2018, 15:51 »
Трябва наистина да започнат да ги свалят.
Това не е двор да го оградиш. Ще го разпръснат над един район, след седмица може да е пръснато навсякъде по света. Скоростта на ветровете на определени височини е много голяма.

А, ако искаш потвърждение, направи лабораторен анализ на въздуха. Ще се учудиш, какво има в него. Неща, които няма как да се появят като замърсители от автомобили или производство. Аз мисля да го направя също. Напролет, като спрат да се отопляват с печките тук.

@ray, щастлив съм.

В Уикипедия пише, че Солженицин е роден на 11 декември.
« Последна редакция: Nov 30, 2018, 15:55 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #269 -: Nov 30, 2018, 15:59 »
На днешния ден – 30 ноември, стар стил (11 декември – нов стил) се отбелязват 100 години от рождението на световноизвестния руски романист, драматург, историк и дисидент – Александър Солженицин.

:-)

PS: човек вече и точен хороскоп не може да си направи с тези стар/нов календари.
« Последна редакция: Nov 30, 2018, 16:09 от ray »
Активен