Автор Тема: Firefox не се обновява  (Прочетена 12875 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Firefox не се обновява
« Отговор #45 -: Nov 15, 2017, 11:40 »
И другото а има а няма две седмици и хоп нова версия изцвъкали. А поспрете се малко деа.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Firefox не се обновява
« Отговор #46 -: Nov 15, 2017, 12:01 »
.
« Последна редакция: Dec 21, 2017, 13:31 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Firefox не се обновява
« Отговор #47 -: Dec 21, 2017, 13:05 »
Инаталирах FF 57 (quantum) на машина с един процесор 3Ghz.
Това дето казват за бързината е вярно. Забележително работи по бързо, по-пъргаво от предните версии 52.. (и то на един процесор). Като скорост стана същото като хрома или мъничко по пъргаво.

Обаче има и неприятни изненади. Орязали са ALSA-та. Сега е само с пулс. Щеш не щеш ти натрапват Пьотерингският pulse. Същото като при Скайпа.

Другото нещо което е много зле е възпроизвеждането на видеото - например в Тубата. Работи изключително накъсващо и тромаво. Така беше и с предишните версии. Та там още нищо не са оправили. Верно е че нямам хардуeрни ускорения и видео картата е стара, но това не обеснява защо на същата система видеото работи идеално при Хрома, mplayer, vlc....
« Последна редакция: Dec 21, 2017, 13:20 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

new_2k

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 120
  • Distribution: Linux Mint 20.3
  • Window Manager: Cinnamon
    • Профил
Re: Firefox не се обновява
« Отговор #48 -: Dec 21, 2017, 14:14 »
Не е по темата мнението ми, но някой по-горе спомена Chromium. В този смисъл ще споделя, че от време на време аз ползвам Slimjet (базиран на Chromium) и го намирам за достоен заместител на титуляра Firefox.
« Последна редакция: Dec 21, 2017, 14:30 от new_2k »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Firefox не се обновява
« Отговор #49 -: Dec 21, 2017, 14:36 »
Новата лисица доста по-добре управлява паметта. Ако отворя толкова табове на Хрома и съм до там  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

malin

  • Гост
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Firefox не се обновява
« Отговор #51 -: Dec 21, 2017, 16:30 »
В този смисъл ще споделя, че от време на време аз ползвам Slimjet (базиран на Chromium) и го намирам за достоен заместител на титуляра Firefox.

Пробвах го. Видеото работи изключително добре. По едно време ми каза че нямало мп4 заради лицензи и ми каза ка да си сложа libffmpeg.so. Е добавих го. Сега заради него ли работи толкова добре не зная?

А да и си работи без ниакави проблеми само на ALSA.
« Последна редакция: Dec 21, 2017, 16:38 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Firefox не се обновява
« Отговор #52 -: Dec 21, 2017, 16:58 »
В този смисъл ще споделя, че от време на време аз ползвам Slimjet (базиран на Chromium) и го намирам за достоен заместител на титуляра Firefox.

Пробвах го. Видеото работи изключително добре. По едно време ми каза че нямало мп4 заради лицензи и ми каза ка да си сложа libffmpeg.so. Е добавих го. Сега заради него ли работи толкова добре не зная?

А да и си работи без ниакави проблеми само на ALSA.
Само на Alsa няма да имаш звук в Skype и в You Tube.
Нито Firefox, нито Chromium имат проблеми с възпроизвеждането на каквото и да е html5 видео. Не знам, как си добавил пакета с разширения и откъде си ги взел. Единствения такъв, съдържащ .264 декодер, извън вградения в Google е предоставен на потребителите на Canonical.
https://s25.postimg.org/hgesr44ov/ffmpeg.png
Във всички останали дистрибуции и chromium базирани браузъри се препакетира chromium-codecs-ffmpeg-extra за Ubuntu.
« Последна редакция: Dec 21, 2017, 17:06 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Firefox не се обновява
« Отговор #53 -: Dec 21, 2017, 17:41 »
Slimjet ми показа адреса от където да сваля libffmpeg.so и ми каза да го копирам в неговата директория /opt/slimjet/ Така че това явно е библиотека правена точно за него (и универсална) и не се инсталира глобално в дистибуцията.

А за видеото оплаквам се само от ФФ и то при мен откакто се помня ФФ все е работил така тромаво с видеото.

На карти (и процесори) с хардуерно декодиране това не се се забелязва, но това не означава че му е чиста работата, щом другите браузери се справят.
« Последна редакция: Dec 21, 2017, 17:45 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

new_2k

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 120
  • Distribution: Linux Mint 20.3
  • Window Manager: Cinnamon
    • Профил
Re: Firefox не се обновява
« Отговор #54 -: Dec 22, 2017, 14:50 »
"Slimjet ми показа адреса от където да сваля libffmpeg.so и ми каза да го копирам в неговата директория /opt/slimjet"

И аз така направих преди време. А който иска може да види указанията на адрес: https://www.slimjet.com/en/libffmpeg.php

"1. Linux
You can download libffmpeg.so from this github project. Choose 0.20.3-linux-ia32.zip or 0.20.3-linux-x64.zip depending on the bits of your Slimjet. Extract the file libffmpeg.so out of the zip archive. After that, use the following commands to copy libffmpeg.so to the Slimjet installation folder ("/opt/slimjet" on Ubuntu),>sudo cp libffmpeg.so /opt/slimjet/
If you install slimjet from the portable archive into a different folder, you should replace "/opt/slimjet" with the actual installation folder of Slimjet".

P.S. Аз лично се доверих на Slimjet, защото го открих в хранилището на използваната от мен дистрибуция. Като минус отчитам, че обновяването до нова версия е ръчно. Инак е прекрасен браузър с изключително много функции.

« Последна редакция: Dec 22, 2017, 15:05 от new_2k »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Български за firefox?
Настройка на програми
niko_lai 11 6324 Последна публикация Mar 09, 2005, 16:27
от
Firefox - 1.0.1.
Настройка на програми
niko_lai 0 2647 Последна публикация Mar 13, 2005, 15:14
от niko_lai
Firefox - 1.01.
Настройка на програми
niko_lai 0 1603 Последна публикация Mar 13, 2005, 15:18
от niko_lai
Firefox - 1.01.
Настройка на програми
niko_lai 2 2769 Последна публикация Mar 14, 2005, 15:32
от niko_lai
Firefox не реагира на клавишни комбинации
Настройка на програми
Regia 0 2189 Последна публикация Apr 07, 2005, 12:14
от Regia