Автор Тема: OpenWRT ???  (Прочетена 3651 пъти)

delpx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
    • Профил
OpenWRT ???
« -: Nov 28, 2009, 15:22 »
Здравейте. Пускам нова тема защото не можах да намеря достатъчно инфо на тази тема.

Значи имам рутер LinkSys WR54G хардуерна версия 2.2. Сложих му OpenWRT руската версия. Сега когато се опитам да се вържа през SSH към него , ми иска потребител , въвеждам root след това ми иска парола която не знам , пробвах с какво ли не но няма никакъв ефект. Каква е дифолтната парола за root ? След това опитах да сменя отново фримуера чрез fttp от Win машина но ми дава тайм аут. Как мога да се логна във OpenWRT ? и как мога да подкарам уеб интерфейса защото и той не върви. Друго нещо което пробвах е да нулирам настройките на рутера , стана но пак ми иска парола за root.
Активен

delpx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
    • Профил
Re: OpenWRT ???
« Отговор #1 -: Nov 28, 2009, 16:42 »
Преди малко скапахме рутера и на един познат по абсолютно същият начин иска парола за root и не се знае каква е :( този път обаче рутера беше WT54GL
Активен

sickmind

  • Гост
Re: OpenWRT ???
« Отговор #2 -: Nov 28, 2009, 17:01 »
така лесно няма да го скапете тоя рутер. не зная паролата за руут на openwrt, но при dd-wrt тя е admin (и ви препоръчвам именно него, но stable версия). а относно 'скапването' ако openwrt поддрържа boot wait можете да го оправите като качите друг фирмуеър с помоща на tftp.exe (по нет'а има много ръководства)
а ако и това не стане ще трябва да отворите устроиството (губите гаранцията ако е ново щото ще скъсате лепенката) окъсявате 10 и 11 краче на флаш паметта и така минава в авариен режим и тогава качвате новия софтуер през tftp.exe За повече инфо потърси в гугъл 'unbrick wrt54gl' (със сигурност трябва да прочетете опътването за ънбрик щото има някои особености)
Активен

delpx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
    • Профил
Re: OpenWRT ???
« Отговор #3 -: Nov 28, 2009, 17:54 »
Ами правих каквото пише , укасявахме 16 и 17 краче на флаша и давахме 16 на маса но нищо не става , лампите мигат странно , след рестарт нищо не се е променило , при опит за качване на нов фримуер с tftp мисли извество време след което казва timeout occerred някакви др идей ?
Активен

sickmind

  • Гост
Re: OpenWRT ???
« Отговор #4 -: Nov 28, 2009, 19:12 »
Ами аз съм го правил това поне 20 пъти и няма проблеми, не сте ги окъсили... не е толкова лесно щото крачетата са малки. Аз ги окъсявам с отверка, слагам я между двете крачета.

 Цялата процедура е следната (поне това което аз правя).
Настройвате лан картата на компютъра да работи на 10мб халф дуплекс (при мен става и без да го пипам това и работи на 100мб фул дуплекс) и й слагате адрес 192.168.1.2 маска 255.255.255.0 и въвеждате GW & DNS (по дефоулт на рутера бяха 192.168.1.1 нали? от давна не съм го правил).

закачате рутера към компютъра с помоща на синия кабел който обикновенни върви с рутер'а или друг към порт 1 НО не го включвате в адаптора!
отваряте command promp (говоря за windows) и пишете: ping 192.168.1.1 -t
окъсявате крачетата и докато са окъсени мушкате кабела от адаптора във устройството, след няколко секунди на екрана на компютъра трябва да се появи отговор от рутер'а със TLL=100 и чак тогава махате отверката или там с каквото ще окъсявате.
ако не се появи значи не сте окъсили добре крачетата и пробвате отново (махате захранването и пак така). И при мен не стана от пъврия път когато го правих това а от третия, при мен се окъсяваха 15 и 16то краче мисля (wrt54gs v1.1) но може и да не помня (за това трябва да видите в ръководствате по нет'а, при мен си ги познавам кои са защото от колко окъсявания са се изтъркали много дори ме е страх да не ги прекъсна някой път ако натисна по силно) мисля че и при вас са тези крачета.
Успех

пп. забравих да добавя: едва след като започнете да получавате отговор (Ping) тогава пускате tftp.exe и май тогава беше без потребителско име парола!

edit2: сега потърсих в нет'а и при вас също са крачета 15 и 16 (лесно се броят кои са защото на всеки 5 крачета има по една бяла чертичка, поне при мен има)

едит3: ако започне да мига червено някой диод, значи сте убили рутер'а напълно и е хардуерен проблема.
« Последна редакция: Nov 28, 2009, 19:23 от sickmind »
Активен

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Re: OpenWRT ???
« Отговор #5 -: Nov 28, 2009, 19:38 »
май малко късно се включвам в темата, но както и да е - може да е от полза за някой друг :)

при инсталиране на OpenWRT (предполагам става дума за kamikaze, но ако не ме лъже паметта и с whiterussian е така) ssh по подразбиране е забранен
първия логин се прави през телнет, и след като се сетне парола за роот се активира ssh и се забранява telnet

а относно дебрикването, sickmind е обяснил достатъчно добре
« Последна редакция: Nov 28, 2009, 19:57 от senser »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Openwrt kamikaze на linksyswrt54gl
Настройка на хардуер
senser 7 2961 Последна публикация Sep 17, 2007, 10:36
от senser
Проблем с openwrt
Хардуерни и софтуерни проблеми
pvn 5 3469 Последна публикация Sep 14, 2008, 19:30
от pvn
openwrt или dd-wrt
Настройка на програми
v13 4 3589 Последна публикация May 04, 2013, 12:43
от v13
Проблеми с OpenWRT-rc1
Настройка на програми
slan 11 6425 Последна публикация Jul 17, 2013, 09:37
от laskov
TL-WN823N и OpenWRT
Настройка на хардуер
slan 1 2504 Последна публикация Jun 18, 2013, 22:14
от slan