Автор Тема: Въпрос във връзка с Cisco рутерите!  (Прочетена 3837 пъти)

NikolayDONG

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 69
    • Профил
Здравейте,
не знам дали това е точният раздел, ако не е, надявам се да бъде преместен в правилния. Въпросът ми е следния, тъй като в последно време отново проявявам желанието да поддържам сървъри, а в последните години става ужасия, масови flood атаки и т.н. натъквам се на теми, в които пише, че Cisco рутерите са добре позиционирани за защита от flood атаки, или поне аз така съм разбрал. Насочил съм се към евтин Cisco рутер на този етап, който е не е с безжична връзка, четири портов, 100Mb/s. Както и да е, да завърша въпроса си - ще помогне ли този рутер да се намалят флууд атаките?
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Въпрос във връзка с Cisco рутерите!
« Отговор #1 -: Jul 05, 2013, 11:54 »
Здравейте,
не знам дали това е точният раздел, ако не е, надявам се да бъде преместен в правилния. Въпросът ми е следния, тъй като в последно време отново проявявам желанието да поддържам сървъри, а в последните години става ужасия, масови flood атаки и т.н. натъквам се на теми, в които пише, че Cisco рутерите са добре позиционирани за защита от flood атаки, или поне аз така съм разбрал. Насочил съм се към евтин Cisco рутер на този етап, който е не е с безжична връзка, четири портов, 100Mb/s. Както и да е, да завърша въпроса си - ще помогне ли този рутер да се намалят флууд атаките?

Ами по-скоро -- не.
Активен

the lamer's team honourable member

NikolayDONG

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 69
    • Профил
Re: Въпрос във връзка с Cisco рутерите!
« Отговор #2 -: Jul 05, 2013, 12:57 »
Хм, тогава да попитам, на този етап мисля да държа сървъри само на една машина, но след време обмислям да закупя и втора такава, но но какво да свържа вторият компютър, на рутер или суич? Също така, като ще съм само на една машина сега, ще ми е нужен ли рутер или не?
Активен

sudo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 73
    • Профил
Re: Въпрос във връзка с Cisco рутерите!
« Отговор #3 -: Jul 05, 2013, 13:49 »
Искрено и лично
Ако не знаеш разликата м/у маршрутизатор и комутатор, остани си на ниво CS 1.6 !
Активен

NikolayDONG

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 69
    • Профил
Re: Въпрос във връзка с Cisco рутерите!
« Отговор #4 -: Jul 05, 2013, 16:46 »
Ами нали за това са форумите. Ако не знаем нещо - да се допитаме, малко повече информация ще е от полза. Сега искам отговор на въпросите, ако може.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Въпрос във връзка с Cisco рутерите!
« Отговор #5 -: Jul 05, 2013, 16:54 »
Пак започваш да бъркаш нещата Пич!
Форумите не са едни такива неща пълни с главочи дето чакат всеки мързел да дойде и да пита елементарни неща които го мързи да прочете на купища други места!
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Въпрос във връзка с Cisco рутерите!
« Отговор #6 -: Jul 06, 2013, 12:50 »
Ами нали за това са форумите.
Така е, за това са. Ще допълня и че затова форумите пазят старите теми и имат търсачка. Има доста теми, посветени на „защита“ от флъдове, препоръчвам ти да погледнаш няколко от тях и вероятно сам ще си отговориш на въпроса имаш ли нужда от въпросния рутер и би ли ти свършил работа.
Активен