Автор Тема: Избор на университет за КТТ  (Прочетена 13873 пъти)

NqqmNet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
Re: Избор на университет за КТТ
« Отговор #15 -: Feb 18, 2010, 19:49 »
С две думи искам да съм sysadmin ;] Насочил съм се към КТТ.
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Избор на университет за КТТ
« Отговор #16 -: Feb 18, 2010, 23:12 »
NqqmNet е аз не виждам връзката между специалностите.
КТТ / комуникационна техника и технологии/ какво общо имам със системното администриране? :)
По-скоро КСТ / компютърни системи и технологии/ и една cisco академия ще са ти доста повече от полза.
А може и някой LPI курс да минеш.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Избор на университет за КТТ
« Отговор #17 -: Feb 19, 2010, 00:50 »
Добре дошъл във Варна baby тук не делим на две...

backtolife не знаех, че имам съфорумник и състудент! Каква специалност си ти в ВТУ, че не каза.

Доколкото по темата аз уча АИУТ Автоматика информационна и управляваща техника и ако си мислите, че само в КСТ се програмира жестоко се лъжете.
NqqmNet дефинирай се по-конкретно какво е основното ти желание което целиш със специалността. Прорамиране на високо ниво, операционни системи, програмиране на конторери....

//Offtopic

охоо, колега... ама аз съм в ХТМУ, автоматика... иначе отделно имам 3-та степен монтьор по автоматични системи (дискретни производства).. дай да пием бири в Lavazza-та на пазара отпред ;D
« Последна редакция: Feb 19, 2010, 00:52 от vyrgozunqk »
Активен

NqqmNet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
Re: Избор на университет за КТТ
« Отговор #18 -: Feb 19, 2010, 09:07 »
И аз не виждам връзката да уча КСТ, а да съм syadmin. В КТТ ми предлагат cisco курс + обучение за мрежи и т.н. Ако някой може да обясни кое е по-добре и защо ( от КТТ и КСТ ), понеже вече съм объркан
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Избор на университет за КТТ
« Отговор #19 -: Feb 19, 2010, 09:18 »
NqqmNet Ами да ти кажа в КТТ ще учиш предимно комуникационната техника: аналогови и цифрови централи, аналогова и цифрова схемотехника, принципите на действие на АЦП и ЦАП в комуникациите и др.
Учи се и програмиране мисля до втория или третия семестър.
Ето разгледай описанието на специалностите във ТУ-Варна:
КТТ:
http://ksp.tu-varna.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=52&Itemid=47
КСТ:
http://ksp.tu-varna.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=53&Itemid=47

Ако път не разбереш нещо относно КТТ-то кажи, имам позната студентка КТТ в Русенския мога да и се обадя да я попитам как стоят нещата там.
« Последна редакция: Feb 19, 2010, 09:21 от borovaka »
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

dilyan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 186
  • Distribution: Debian, OpenBSD
  • Window Manager: Gnome, xfce
    • Профил
Re: Избор на университет за КТТ
« Отговор #20 -: Feb 19, 2010, 11:35 »
айде и аз да се включа :)

Предимствата на Комуникационната Техника и Технологии е, че е по-широка възможноста за специализация - Аудио, Видео Техника, Радио-,  Мобилни Комуникации, Телекомуникации, че чак до Телевизионна Техника :). А в чужбина пък опциите са още по-големи, но там обикновено факулететите КТТ + КСТ са на едно.

Нямам представа какви са специалиализациите на  Компютърната техника и технологии, но с КТТ CCNA-а ти е излишен до голяма степен - тея неща (поне теорията) ще ги видиш.

За съжаление колегите от по-горе са прави - каквото и да искаш да научиш и да правиш, ще трябва сам да си го свършиш, защото Българското образование не е на нивото на което трябва да бъде. знам го от личен опит.

поздрави
Активен

completer

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 347
  • Distribution: Debian 6.0
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Избор на университет за КТТ
« Отговор #21 -: Feb 19, 2010, 17:24 »
Добре дошъл във Варна baby тук не делим на две...

backtolife не знаех, че имам съфорумник и състудент! Каква специалност си ти в ВТУ, че не каза.

Доколкото по темата аз уча АИУТ Автоматика информационна и управляваща техника и ако си мислите, че само в КСТ се програмира жестоко се лъжете.
NqqmNet дефинирай се по-конкретно какво е основното ти желание което целиш със специалността. Прорамиране на високо ниво, операционни системи, програмиране на конторери....

//Offtopic

охоо, колега... ама аз съм в ХТМУ, автоматика... иначе отделно имам 3-та степен монтьор по автоматични системи (дискретни производства).. дай да пием бири в Lavazza-та на пазара отпред ;D
//офф

Жалко ако беше от Варна щяхме да пийнем по една- две
Активен

I'm using Linux and i'm proud of it!!!
I hate Windows and i'm also proud of it!!! :)

NqqmNet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
Re: Избор на университет за КТТ
« Отговор #22 -: Feb 23, 2010, 11:41 »
В крайна сметка коя е по-добрата за sysadmin? Според мен е КТТ, но явно греша. Трябва ми специалността, която дава по-добри основи за sysadmin, след това си продължавам сам.
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Избор на университет за КТТ
« Отговор #23 -: Feb 23, 2010, 11:50 »
NqqmNet КСТ, информатика, компютърна информатика, Cisco академия, LPI курсове.
Разгледай в интернет какво пише за тези специалности и курсове и прецени сам.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Избор на университет за КТТ
« Отговор #24 -: Feb 23, 2010, 23:37 »
//офф
Цитат

Жалко ако беше от Варна щяхме да пийнем по една- две

Реших по някаква случайност, че си в София и си викам, "я ето някой от "гилдията" на автоматизаторите"". Moжеше инак да почерпим опит, как се налива автоматично бира в промишлени количества един от друг :P...
Жалко иначе :)
Активен

angie_bg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 842
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Избор на университет за КТТ
« Отговор #25 -: Feb 24, 2010, 12:54 »
Цитат
backtolife
"Католически Университет" - глупости на търкалета.
И от висотата на какви задълбочени познания даваш оценка за глупостите, търкалетата и университетите на по 600 г.? Или като чуеш/видиш "католически", смяташ че обучението е на колене пред олтара?
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Избор на университет за КТТ
« Отговор #26 -: Feb 24, 2010, 13:17 »
Цитат
backtolife
"Католически Университет" - глупости на търкалета.
И от висотата на какви задълбочени познания даваш оценка за глупостите, търкалетата и университетите на по 600 г.? Или като чуеш/видиш "католически", смяташ че обучението е на колене пред олтара?
angie_bg, кажи конкретно за коя/кои специалности в този университет говориш.
Активен

shum_bg

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re: Избор на университет за КТТ
« Отговор #27 -: Feb 24, 2010, 13:54 »
Гледам темата е в Хумор, та затова да ти кажа какво става в Шуменския университет специалност Информатика. Освен че е бъкан с турци, който идват направо с терлиците на лекции, ще ти се завие свят от математики до 3-ти курс, причината е че има само математици преподаватели. Пък има едно програмирване на  С++.
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Избор на университет за КТТ
« Отговор #28 -: Feb 24, 2010, 14:01 »
shum_bg Здрасти. Така като гледам сме съграждани :)
К'во да правиш така е университета тук. Но и на други места картинката не е по-розова.
Май като цяло всички университети в БГ не са както трябва /меко казано/.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Избор на университет за КТТ
« Отговор #29 -: Feb 24, 2010, 14:12 »
//оффтопик
Сега, ако ще обсъждаме университетите в България и чужбина... Стига с тез общи знаменатели :)
Всички се оплакват от многото математика, но си има причини, поради които тя трябва да присъства в програмите. Ако тук ни се струва, че учим много математика в компютърни специалности, в топ 10 университетте в САЩ учат 3 пъти повече математика. Да на говорим за МГУ. А освен тез математики, трябва да учат и информатики и общо взето да си късат з*****ите.
Има си европейски стандарти за обучението, има си кредитни системи и признаване на дипломи, има университети в България, в които ги има тези неща. Не че и те са перфектни, но къде пък всичко е перфектно?

ПП. Познавам няколко човека, супер добри сисадмини и/или програмисти, които не са завършили висше. И под супер добри имам пред вид едни от най-добрите у нас. Така че не забравяйте, че не университета ви прави специалисти, а всеки сам се издига :)
« Последна редакция: Feb 24, 2010, 14:16 от bop_bop_mara »
Активен