Автор Тема: Как да стана системен администратор ?  (Прочетена 11950 пъти)

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Само трябва да изкарате тази петгодишна програма в нашият университет и да защите успешно изпитите към всеки курс.

Първи курс:
Изучаване схемите и принципите на работа на чайници, кафеварки, кафе-мелачки, телевизори, телефони - клетъчни и обикновени, теория и практика на работата с поялник, упражнения с поялник в движение и в строй, практически нощни занятия с осцилограф, монтаж-демонтаж на компютър всякаква конфигурация за време от произволни достъпни части (откъде ще откраднете недостъпните не е от значение).
Обучение по чатене за напреднали – едно, дву, осем, десети и единадесетопръстна система. Използвани съкращения и емотикони във всички чат клиенти, форуми на 10 различни езика.

Задължителна физическа подготовка: Бягане по стълби и пресечена местност с пълен разклад (системен блок, захранване, монитор, ноутбук, 2 мишки, клавиатура, 55 диска,100 м кабел тип усукана двойка, коннектори, кримпачка и - за всеки случай - секач), пълзене в ограничено пространство.

Изпит: Теория на торрент протокола, Сравнение на всички излезнали клиенти, написване на собствен.

Втори курс:
Dos, Windows, Unix, Linux, OS/2, FreeBSD отвътре и отвън. Инсталация, настройка, създаване на сървъри и работни станции, създаване на индивидуални работни места и на глобални офисни системи, единни счетоводни системи по цял свят и локални подземни командни центрове, автоматизация на борсовите транзакции и системите за спътниково следене, системи за защита на информацията и - в случай на несанкциониран достъп - адекватен автоматичен ядрен отговор.
Изучаване на всички наложили се и всички перспективни офис-приложения, съществуващи и възможни в бъдеще счетоводни и банкови програми, решаване на приложни задачи по данъчно облагане, трудово и наказателно право. Компютърен, икономически шпионаж и контра-шпионаж.

Изпит: Портове /задължително в условия на махмурлук и три-дневно бодърстване/. Рецитиране на всички запазени портове и класове мрежи. До изпита се допускат студенти, представили сертификат от Гейтс и поздравление за рождения си ден от Торвалдс.

Трети курс:
Програмиране на всички възможни (съществуващи и бъдещи) езици. Създаване на домашни странички, сайтове и портали, програми за управление на банки и атомни электростанции, хладилници и само-бръсначки. Допуска се изпит в устна форма, като изпитваният отговаря на програмен език по избор на преподавателя.
Нагледни пособия: Чертежи и скици на Ауто-,Мат- и Архи-кад, оцветени в Corel и PhotoShop и - желателно - анимирани минимум в три различни 3D приложения.

Практическо задание - Пантомима на тема Обектно-Ориентирано програмиране.

Четвърти курс:
Теоритична и приложна психология (Карнеги - наизуст!), лингвистика обща и специална (всички видове сленг и арго, фен, албански, елфически, оркски и счетоводен езици), теория и практика на педагогиката, методика на обучението, психология на възрастните, психология на властта, психология на тълпата, практическа хипноза и изменени състояния на съзнанието.


Пети курс:
Магия, заклинателство, шаманизъм, астрология и езотерика, задълбочено изучаване на начертателна, руническа, ритуална магия.
Теология и некромантство. Придобиване на практически навици за разпит и мъчения.
Хвърляне на боб, гледане на леща, кафе, кокали и прочие точни методи за установяване на потребителски проблеми.

Изпит / Дипломна работа: Тържествен ритуал около сървъра; Разпит на тъп, ням и мъртъв потребители.

На успешно издържалите изпита се издава Диплома за Свръх-Администратор.
Активен

nikito_blend

  • Гост
Тази специалност много ме заинтересува. Жалко че не може да се премине направо към пети курс, той е най интересен. Само напиши колко е семестъра че това може да спъне работата.  ;D
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Семестър само по себе си означава, че всяка година е разделяна на два семестъра :) Или питаш дали случайно петия курс не е само един семестър?
Активен

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Де да знам колко аз :) . Колкото и да е  ще е добре
Активен

nikito_blend

  • Гост
Имах предвид колко парички е ;D
Дали не може да се продължи като магистратура?  Да се отказвам докато е време, все още не съм платил (магистратурата). ;D
« Последна редакция: Jul 23, 2010, 22:31 от nikito_blend »
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Имах предвид колко парички е ;D
Дали не може да се продължи като магистратура?  Да се отказвам докато е време, все още не съм платил (магистратурата). ;D
Mда, ти верно това си питал, пък на мен ми се е кръстосал погледа  ;D ;D ;D
Кажи каква ти е магистратурата, да те откажем, пък после, ако искаш, пиши друга  ;D ;D ;D
Активен

nikito_blend

  • Гост
Бакалавър - "Комуникационна техника и Компютърни мрежи"
Магистратура - "Комуникации и електронизация на възобновяеми енергийни източници"

Между другото магистратурата я пуснаха и акредитираха сега, по предложение на един студент. Така че давайте да акредитираме и тази за сисадмина. Ще поискам съдействие, и мисля че няма да ми откажат. Само незнам дали групата ще побере желаещите. ;D
Чудя се от къде ще намерим вещери за преподаватели за 5-тия курс. А, за изпита има сървари така че спокойно ще обикаляме и ще пеем, пък може и да друснем едно хорце около тях.  ;D ;D ;D
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Нали имаше едно предаване по btv дето тестваха някакви с "паранормални" способности, от там ще чопнем :D Ако не, до всяка гара (поне по морето) е пълно с каки, дето гледат на ръка и познават всичко ;) А пък изрядните студенти може да ги пратим на стаж/разменна програма в някое индианско или южноафриканско племе  8)

Иначе магистратурата ти звучи добре :)
Активен

d1saster

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 182
    • Профил
Магистратура - "Комуникации и електронизация на възобновяеми енергийни източници"

Извинявам се за отклонението, но може ли малко разсяснение по магистратурата ти? Не мога да разбера смисъла на заглавието. По принцип възобновяеми енергийни източници са слънце, подземна температура и производните им. Каква комуникация и електронизация може да се направи на вятъра например. Предполагам става дума за комуникация и електронизация на устройствата за улавянe на такъв вид енергия. Благодаря предварително.
« Последна редакция: Aug 13, 2010, 18:46 от d1saster »
Активен

boris2001

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 68
  • Distribution: тиликс 0.4
    • Профил
Мисля да ми дадете обяснение за  темата.
Е как се става системен админ?
Активен

http://www.linux-bg.org
:)boris2001(admin):)

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Как да стана системен администратор ?
« Отговор #10 -: Oct 29, 2010, 17:51 »
Мисля да ми дадете обяснение за  темата.
Е как се става системен админ?

Не ти трябва.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Как да стана системен администратор ?
« Отговор #11 -: Oct 29, 2010, 18:14 »
Мисля да ми дадете обяснение за  темата.
Е как се става системен админ?

Щом питаш явно си Юзер и ще останеш такъв.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

boris2001

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 68
  • Distribution: тиликс 0.4
    • Профил
Re: Как да стана системен администратор ?
« Отговор #12 -: Oct 29, 2010, 18:35 »
нищо не разбрах.как да стана админ!?
Активен

http://www.linux-bg.org
:)boris2001(admin):)

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Как да стана системен администратор ?
« Отговор #13 -: Oct 29, 2010, 18:39 »
нищо не разбрах.как да стана админ!?

:D
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Как да стана системен администратор ?
« Отговор #14 -: Oct 29, 2010, 18:40 »
backtolife Айде обясни на човека де ти нали това бачкаш. Кажи му как става номера :)
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"