Автор Тема: Microsoft Store  (Прочетена 8132 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Microsoft Store
« Отговор #15 -: Mar 08, 2018, 20:45 »
Абе, вие замислялили сте се, ако човек си купи един добър уоркстейшън, за какво може да го използва пълноценно с Линукс десктоп ОС ?????? Фотошоп не върви, Ивентор или Солед Уорк също! За склодово-счетоводен софтуер пък да не говорим!!!!
Ееее знам, че ще кажете, че има алтернативи, ама си работете вие с тези куци работи!
Освен за зяпане на сайтове и комуникация за друго нищо не става! Ама то за комуникация, няма и Вайбър!
Охо, дай ми го в ръчичките!  >:D Веднага ще му намеря приложение.

С подобна простотия се сблъсках наскоро. "Работих" (неказвайте на никой моля ви се  [_]3)  на Уидолс колкото да си сваля дистрото и да го сложа на флашка и там имаше неква изродия от сорта на някъв терминал от които можеш да ползваш хранилищата на Убунту да ползваш пакетния мениджър и да си инсталираш няква част от пакетите.

Демек некои малумник е седнал некаде и е преписвал всички sys calls за да може да бачкат с кърнъла на Уиндолс. Да се чуди човек от къде им идват тия идей а още повече да се чуди човек че се навиват хора да го правят.

И в тоя ред на мисли Майкрософт имат някаква виртуална машина направена специално за техния браузър edge за да може девелопъри да тестват и на техния браузър щото си е чиста хамалщина ако искаш да го подкараш под wine. Чак след като разбрах това ми светна лампичката защо Майкрософт имат linux kernel developers при тях. Дори имат linux internal mail server за да праща пачове щото техния outlook прецаква формата на пача. Абе пълен качамак.

Да не говориш за cygwin?
https://youtu.be/uTeH7vm8JZU?t=387
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

console

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 243
    • Профил
    • WWW
Re: Microsoft Store
« Отговор #16 -: Mar 09, 2018, 07:01 »
...но предпочитат да си платят и Уиндоуса и фотошопа и....... всичко останало, а не да се мъчат с безплатните алтернативи...
Човешката психика е крехко нещо. Никак не е трудно да заробиш някой, да му прибираш паричките, и да го накараш да се чувства щастлив от това. Пазарния дял на някои OS и офис пакети са прекрасен пример за това.

Мне, просто, никой не може да бъде специалист по всичко! Един такъв добър специалист, който си изкарва хляба с Фотошоп или Солид Уорк, само докато разучи тези алтернативи, с които при всички случаи ще има много опции дето да не му достигат и ще изкара за това време много повече от колкото да си плати лицензите им. Тези дето се опитват да пестят от всичко, рано или късно разбират, че така пари не се вадят :) .


Значи с тоя прословут photoshop ми е омръзнало. Мога да ти кажа че има много дизайнери които ползват и photoshop и GIMP просто защото и двете правят едно и също нещо. Да не говорим че GIMP може да бъде настроен да работи като photoshop ако толкова ти е проблем това ама кои да се сети да търси нали?

Първо ти май още не си разбрал, че Линукс не се конкурира нито с Уиндолс нито с Мак, не за друго просто защото другите нямат възможността поради затворения си характер да се конкурират. Към линукс ядрото и към графичните среди всеки ден летят хиляди пачове, от хора от цял свят с цел да се научат как се прави нещо, следователно и от двете компании заявиха "Вие се развивате много бързо и ние няма как да наваксваме с вас".

Мога да ти дам следния пример когато излезе USB 3 Майрософт заявиха че наемат цял екип които да го разработи под Уиндолс и щели да пренаписват целия USB стак. От линукс заявиха че имат един девелопър които ще работи по USB 3 и даже мисля че това беше една девойка която работеше за Intel. Е тая същата девойка пусна поддръжка за USB 3 на линукс, много преди останалите "конкуренти", без да се налага да пренаписва целия USB стак.

Мисля че много повече хора ползват USB отколкото Photoshop така че светът несвършва с разянето и оформянето на картинки.
Активен

“Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail Better.”

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Microsoft Store
« Отговор #17 -: Mar 09, 2018, 07:26 »
С подобна простотия се сблъсках наскоро. "Работих" (неказвайте на никой моля ви се  [_]3)  на Уидолс колкото да си сваля дистрото и да го сложа на флашка и там имаше неква изродия от сорта на някъв терминал от които можеш да ползваш хранилищата на Убунту да ползваш пакетния мениджър и да си инсталираш няква част от пакетите.

Демек некои малумник е седнал некаде и е преписвал всички sys calls за да може да бачкат с кърнъла на Уиндолс. Да се чуди човек от къде им идват тия идей а още повече да се чуди човек че се навиват хора да го правят.

И в тоя ред на мисли Майкрософт имат някаква виртуална машина направена специално за техния браузър edge за да може девелопъри да тестват и на техния браузър щото си е чиста хамалщина ако искаш да го подкараш под wine. Чак след като разбрах това ми светна лампичката защо Майкрософт имат linux kernel developers при тях. Дори имат linux internal mail server за да праща пачове щото техния outlook прецаква формата на пача. Абе пълен качамак.

Тази виртуална машина я има в различни формати включително за виртуалната кутия. Единственото ограничение е, че трае 60 дни. Това е единствената версия на Усхадуя 8/10, която открих. Няма виртуален Усхадуя 8/10 дори по тракерите. Щях да го ползвам, за да подкарвам една 16 битова програмка, ама така и ударих на камък да имам някакво съхраняващо устройство на лаптопа си (защото въпросната машина разкомпресирана е 10 ГБ, а кой знае колко в работно състояние). Трябва ми или голяма влашка (които са скъпи, нямам тези пари и се скапват за три месеца) или твърд диск, какъвто заради педерастите от Дел, се оказа, че не мога да закача. Та така.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Microsoft Store
« Отговор #18 -: Mar 09, 2018, 07:45 »
Трябва ми или голяма влашка (които са скъпи, нямам тези пари и се скапват за три месеца) или твърд диск, какъвто заради педерастите от Дел, се оказа, че не мога да закача. Та така.

Мислил ли си за външен твърд диск? И защо точно Dell ::)
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Microsoft Store
« Отговор #19 -: Mar 09, 2018, 07:49 »
Да го направя външен ми трябват още 35 лева, които няма да имам следващите около два месеца. Срам ме е да ти кажа, защо имам Дел, но мога да ти се похваля, че машината е убийствена като Джак Изкормвача. Има 8 ГБ памет и И петичка. Това нещо може да подкара самолетоносач.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Microsoft Store
« Отговор #20 -: Mar 09, 2018, 08:39 »
Да го направя външен ми трябват още 35 лева, които няма да имам следващите около два месеца.


Диск имаш ли? Защото мога да ти изпратя една кутия за външен 3.5" диск. Имам и за 2.5", но нещо взе да прави номера и ме е срам да ти я предложа :)

Цитат
Срам ме е да ти кажа, защо имам Дел, но мога да ти се похваля, че машината е убийствена като Джак Изкормвача. Има 8 ГБ памет и И петичка. Това нещо може да подкара самолетоносач.

Е, това обяснява избора ти :)

Макар, че това по-скоро вече е стандартна конфигурация ::)
Активен

the lamer's team honourable member

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Microsoft Store
« Отговор #21 -: Mar 09, 2018, 09:07 »
...но предпочитат да си платят и Уиндоуса и фотошопа и....... всичко останало, а не да се мъчат с безплатните алтернативи...
Човешката психика е крехко нещо. Никак не е трудно да заробиш някой, да му прибираш паричките, и да го накараш да се чувства щастлив от това. Пазарния дял на някои OS и офис пакети са прекрасен пример за това.

Мне, просто, никой не може да бъде специалист по всичко! Един такъв добър специалист, който си изкарва хляба с Фотошоп или Солид Уорк, само докато разучи тези алтернативи, с които при всички случаи ще има много опции дето да не му достигат и ще изкара за това време много повече от колкото да си плати лицензите им. Тези дето се опитват да пестят от всичко, рано или късно разбират, че така пари не се вадят :) .

Мне, просто един такъв специалист, който си изкарва хляба с Photoshop или SolidWork ще избере MacOS пред Windows ::)

Друг специалист, който си изкарва хляба с металургия (примерно) ще избере Linux за да направи сметките, които му трябват, а не Windows -- функционалните аналози на Mathematica и MatLab си ги има by default там.

И хайде да спрем до тук с тази мантра, става ли?
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Microsoft Store
« Отговор #22 -: Mar 09, 2018, 10:54 »


Е, това обяснява избора ти :)

Макар, че това по-скоро вече е стандартна конфигурация ::)

Не съм я избирал. Аз подобна машина не мога да си позволя дори на сън. Но ето, че по неведом начин, я имам. Диска дето си купих на примоция е 2,5, защото не очаквах, е всички марки лаптопи са се епълизирали през последните години. Та за сега са пари на вятъра, докато ми се освободи ресурс да си взема кутийка. А нямам ресурс по разбираемите причини. Работя за заплата близка до минималната за страната, имам да връщам вересии, децата растат и стават все по-скъпи за издръжка и т. н. тривиалности. Но не се оплаквам. Това са само пари. Нищо важно. Аз имам най-голямото богатство. Имам време и мога да чакам, колкото е необходимо.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Microsoft Store
« Отговор #23 -: Mar 10, 2018, 07:47 »


Демек некои малумник е седнал некаде и е преписвал всички sys calls за да може да бачкат с кърнъла на Уиндолс. Да се чуди човек от къде им идват тия идей а още повече да се чуди човек че се навиват хора да го правят.


Да не говориш за cygwin?
https://youtu.be/uTeH7vm8JZU?t=387


Не говори за него. Не говори и за Мю. Наистина в 10 са седнали и са превели системните повиквания в техните такива. Това го правят, за да направят по-атрактивен сървара си.

Както казах преди, дори да не личи на пръв поглед, но М$ са на колене и сега възлагат всичките си надежди на опънатия сос, за да не потънат технологично. Ироничното е, че за нас винаги техните технологии са били дъното и сме ги сочили като неща, които не бива да се правят, а ако все пак се налага, то да не е по този начин.

Но връщайки се на тях, те са в позицията все още да имат много пари, но намаляваща власт надбягани от млаги чакали като Гългъл и Шпионската мрежа. Нямат идея за бъдещето и се чудят, какво да правят. Търсят нишите, които да ги приютят. Това е напълно нова пазарна ситуация за тях, която ги изненадва. Като шок им дойде световната им доминация и не знаеха, какво да я правят. Сега пореден шок им е, че я изгубиха. Сякаш само те единствени на света не знаеха, че всичко е до време.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Microsoft Store
« Отговор #24 -: Mar 10, 2018, 09:00 »
Може и да намерят пътя. Простата истина е, че ако не бяха те ИТ технологиите нямаше да дръпнат така за тези години. Възможността всеки дом на запад да разполага с компютър, който да използва за нещо полезно, доведе до там, че хората занимаващи се с тези професии вече бяха се самообучили от деца. А навремето наистина можеше да научиш, как работи компютъра, дори просто докато ползваш Windows. Виждал съм 3.11 и дори съм го ползвал тук-там. Нямахме компютър у дома, но покрай две приятелчета се научих как да си напиша autoexec.bat и config.sys. Понаучих се да си правя .bat файлчета. MS-DDS работеше много стабилно. И трябваше само да надграждат. Те се усраха с "иновативното" мислене. Големи скокове правиш, като имаш научен пробив. Открил си нещо ново и невиждано и това ти позволява да го яхнеш. Не го правиш с нещо вече познато, защото губиш баланс. Основната причина обаче е, че хората, които ръководят компанията, са слепи динозаври. Не само не са способни да погледнат десет години напред, но дори и ръце даа протегнат, не могат да разберат, какво напипват пред носа си. Не могат и да го помиришат. Толкова им липсват сетива. С появата ма интернет трябваше да насочат усилия към разработката на сървъри. Трябваше, когато Netscape се появи, не да казват, че това няма бъдеще, а да седнат и да разработят собствен браузър. Закъсняха тотално. Трябваше да спазват w3c стандартите, а не да се опитват да налагат свои, като по този начин милиони уеб разработчици загубиха съня си, в опитите си да накарат уеб страниците да изглеждат и се държат нормално на ИЕ. Сега Едж няма и три процента дял от всички браузъри, като дори някакви неизвестни за мен са по-напред. Но май целта с него им е друга. Трябваше да избегнат безумието, което направиха с Vista. Не може такъв скок в изискванията. Нямал съм виста, но един приятел се беше хванал за главата. 40GB дял едва му стигаше за системата. Да не говорим отвратителната работа. Не зная, как са го тествали, но едва ли са купили десетина компютъра от различен калибър от най-близкия магазин и да тестват на тях. Тези, които ползват нормалните хора. А простотията с интерфейса на осмицата... за това пък нямам думи. Трябваше да обърнат внимание на стабилността на системите си преди много-много време, а не системата им да стане нарицателно със синия си екран. Трябваше да не стават известни с това, че държат установени бъгове по системата незакърпени по седемнадесет години. Трябваше след успеха на Age of Empires и Halo да продължат да правят игри. Трябваше да не се сдушават толкова с NSA. Бизнеса вече им няма доверие. Много са грешките им.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lunarvalley

  • Гост
Re: Microsoft Store
« Отговор #25 -: Mar 10, 2018, 09:21 »
Цитат
Не зная, как са го тествали, но едва ли са купили десетина компютъра от различен калибър от най-близкия магазин и да тестват на тях.

демонстрациите се правеха на лаптопи с 4ГБ РАМ. Тогава.

Цитат
А простотията с интерфейса на осмицата... за това пък нямам думи.
то малоумната мода flat design е навсякъде -- погледни повечето 'модерни' страници в интернет на какво приличат. И в десктоп средите на Линукс навлиза. Аз упорито си ползвам Clearlooks classic. Щото навремето ми е харесала, свикнал съм си с нея и нямам намерение да си променям начина на работа понеже на сульо му щукнало, че нещата трябва да са иначе... а и искам да е ясно от интерфейса кога един бутон е бутон.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Microsoft Store
« Отговор #26 -: Mar 10, 2018, 09:38 »
Бяха на правилното място в правилното време. И част от причината за успеха им е, че криеха от потребителите, как работят компютрите.  Това направи компютрите достъпни за по-широк кръг потребители, които трябваше да запомнят наизуст прости последователности, а не да мислят по въпроса, какво и защо правят.

Подобно нещо се случи при автомобилите. Производителите от ден на ден скриваха огромната сложност на автомобилите, така, че да се стигне до днешното, което е сведено до включване, натискане на педал, може би задвижване на ръчка, но незадължително и въртене на едно колело. И в момента е пълно с хора, които мислят, че могат да управляват автомобили, но дори не предполагат, че те единствено натискат педали и въртят пластмасово колело закачено на тръба. А всичко останало се върши от минимум десетина компютъра. И като въртят това колело, те в действителност не завиват. Те казват на един компютър, че искат да завият, а той решава точно, колко да завие. По същия начин и с педалите, компютър решава точно, колко гориво да подаде или отнеме от двигателя.

Та така М$ проправи своя път. Те решаваха, какво да прави компютъра, отгатвайки, какво иска потребителя да стори. Като за всяка предварително дефинирана задача даваха готово решение.

А последното пък е причината днес да не могат да си намерят място. Те бяха платформата. Върху нея другите градеха своите решения. Казваш да правят игри. Чудесен пример!

Те осигуряваха следващия директ екс, който да иска следващият ускорител, върху който другите компании да слагат своите решения (игри в случая).

Понеже не знаеха, колко масови ще станат, те не подозираха, колко неземно богати ще са.

Обвиняваш ги за Вкисна. Но те там не правеха нищо по-различно от това, което винаги са правили. Искаха следващата апаратура, за да са доволни производителите и да продадат следващата такава. Греха, който им изяде главата не беше в това, че правят това, което правят. Беше, че задържаха технологиите над 10 години на едно ниво. И се появиха такива като Гългъл, които да ги отвеят.

Та връщайки се на игрите, те бяха посредника. Сега, ако искат да са крайния доставчик, това бърка в здравето на другите компании, които виждат в себе си следващите ДР Дос, Корел, Лотус и т.н.  Сиреч ще им изядат хляба. И почват да се спасяват. Аз не вярвам, че плановете на Валв ще успеят, но те са показателни.

От друга страна пазара при игрите се оказа прекалено голям и М$ няма да успеят да го монополизират. Ще са поредния доставчик. Не е това тяхното място.

Така се случи и с планшетните компютри и телефоните. Не случайно спряха да правят телефони. Вкараха страх в производителите, които взеха да отказват да правят телефони с тяхната ОС, а не това е нещото. И се ограничиха да са единствено патентни троли. Да взимат пари от нищото. Но и това ще свърши.

За планшетните компютри пък са поредния доставчик. Но много бързо традиционните доставчици им показаха, че са по-добри от тях в това. Та и там са поредните. Пак не е тяхното място.

Все още имат много пари и все още имат огромно влияние. Но вече не са непреодолим фактор. И трябва да употребят времето, което имат или за да открият, къде ще са следващия незаобиколим посредник или следващия лидер. Опасявам се, че повече не виждам толкова голям пазар за тях. Но пък може би съм късоглед и не мога да преценя правилно бъдещето. Скоро ще се разбере.



п.п. Лунар, аз пък от Кнопикс 3,1 свикнах на Кристал и все него диря.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Microsoft Store
« Отговор #27 -: Mar 10, 2018, 12:11 »
С тези много думи казах, че са недалновидни.

Все тая. Изглежда, са неспособни да се адаптират. Все още. Както казваш, имат ресурс, но сигурно ще го пропилеят. Надявам се, че и за компаниите важи същото, както и за хората. Дават най-доброто от себе си, когато са притиснати до стената. Не ги уважавам, не ги понасям дори, но са фактор на пазара, а колкото по-разнообразна е една среда, толкова повече възможности има за всички, които я обитават. Проста екология. Гугъл вероятно ще се окажат по-голямото зло. Майкрософт се държаха дълго за старите бизнес модели, както например звукозаписните компании с техните CD-та. Но Гугъл разбраха, че трябва да дават възможност на хората с нещо в главата. Разбраха, че хората движат нещата, а не системата. Купуват иновативни технологии и идеи на поразия. Докато Майкрософт се опитват да си продават тяхното си. Но никой вече не им го иска.

Не им го зная този магазин, но да му се не види, закъсняха тотално и с това. Гледах някакви неща в тубата. Не ми хареса. Шаренията все повече ме отвращава и честно, нямам доверие на шаренкото. Сякаш се прикрива нещо друго. Правиш го да работи, правиш го да е лесно и интуитивно и спираш да се занимаваш. Хората нямат време вече за странични глупости.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Microsoft Store
« Отговор #28 -: Mar 10, 2018, 16:19 »
Ако не бяха МС да въведат масово компютрите, щеше някой друг да го направи. По онова време е имало много количествени натрупвания, които са довели до качествения скок. И Интел помогнаха с техните процесори (макар и те убиха някой и друг конкурент) и Ксерокс, и Епъл, и ИБМ и Юникс ако щете - той беше Мерцедеса, който всички искаха да имитират, но нямаше средствата тогава.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Microsoft is the best
Настройка на програми
no 1 2804 Последна публикация Oct 26, 2005, 20:05
от Agent_SMITH
Microsoft отново те заливат от смях
Хумор
empty 4 3076 Последна публикация Nov 18, 2005, 12:00
от
Microsoft?!
Хумор
phantomlord 7 3937 Последна публикация Jun 01, 2006, 22:24
от phantomlord
Store file in memory - swap configuration
Общ форум
rcbandit22 6 4224 Последна публикация May 11, 2016, 22:06
от rcbandit2
ПРЕМЕСТЕНО: Store file in memory - swap configuration
Сървъри
neter 0 2946 Последна публикация May 12, 2016, 13:22
от neter