Автор Тема: Колкото пъти сложа линукс толкова пъти ми влизат в компа  (Прочетена 30187 пъти)

lipa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
    • WWW
Последно тази сутрин... Снощи съм заспал и съм забравил без да изключа компюятара и какво става. lubuntu 64 не изключва компютара автоматично разбира се, щото му пречат включчените програми... През тва време браузера ми е с открит прозрец - хостинг и о чудо на сутрината са ми изтрити сайтовете.Базите данни са ми премесетени на някъв бекап от преди 100 дни. Освен това когато пиша нещо в гугал ми пише че от моя ip излизат много съмнителни търсения и ме карат да въвеждам капча. Има защитана стена настроене на хоом режим но не е спряла нито една атака. Какво ства защо се случва това? Навсякъде пишат колко бил сигурен линук, но на практика  аз като обикновен потребител не усещам тази сигурност. Не разбирам защо ми се случват такива неща? Незная дорпи какво точно е станало.... Моля за помощ.
« Последна редакция: Mar 17, 2018, 11:05 от lipa »
Активен

Генератор на сложни  пароли https://websuper.net/generator-na-slozhni-paroli/

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Последно тази сутрин... Снощи съм заспал и съм забравил без да изключа компюятара и какво става. lubuntu 64 не изключва компютара автоматично разбира се, щото му пречат включчените програми... През тва време браузера ми е с открит прозрец - хостинг и о чудо на сутрината са ми изтрити сайтовете.Базите данни са ми премесетени на някъв бекап от преди 100 дни. Освен това когато пиша нещо в гугал ми пише че от моя ip излизат много съмнителни търсения и ме карат да въвеждам капча. Има защитана стена настроене на хоом режим но не е спряла нито една атака. Какво ства защо се случва това? Навсякъде пишат колко бил сигурен линук, но на практика  аз като обикновен потребител не усещам тази сигурност. Не разбирам защо ми се случват такива неща? Незная дорпи какво точно е станало.... Моля за помощ.

Това е ключа. Да знаеш, какво се случва и да можеш да го контролираш. Такива като теб Геноде да им дадат,  пак ще се издънят.

Сега вадя кристалното кълбо и почвам да гадая. Ти тия сайтове дето ги имаш, какви са? Самоделки? Нещо php? Уърдпеси? Джумли? Джаваскриптче имаш ли? Сам ли си го писал? Стари версии на библиотеки?

Много ме съмнява, че те е налазил някой робот, който пробва подред всички кракерии. И понеже ти и идея си нямаш що е това сигурност, те е бутнал на първия опит. Хайде втория.

На твое място първото място, което щях да проверя е, какво се случва във www или, както е кръстено при теб. И щях да спра достъпа на тая машина до Интернет, докато не съм сигурен, че съм отстранил проблема. А иначе Гългъл вече те е понижил в ранг нейде към милионната страница, затова на твое място и домуването щях да сменя. Но ще го сменя след като оправя проблема.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lipa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
    • WWW
Да разбира се, аз нямам идея що е това сигурност и затова сложих линукс защото в  многов видеа които гледах се говореше колко сигурен и безплатен е. Аз съм обикновен потребител  прочетох няколко статии от нета и това ми беше образованието по сигурноста:  Gufw Firewall  в Home  режим.
"
Если вы обычный пользователь, вы будете в безопасности с этими настройками (Состояние=Включен, Входящие=Запретить, Исходящие=Разрешить). Не забудьте добавить разрешающие правила для ваших P2P-приложений:"

Така и направих, какво още трябваше да направя? Как да разбера да ли е влизано наистина?

« Последна редакция: Mar 17, 2018, 11:49 от lipa »
Активен

Генератор на сложни  пароли https://websuper.net/generator-na-slozhni-paroli/

lipa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
    • WWW
 go_fire Много е лесно да се обвини потребителя на операционната система, че не се е погрижил за сигурноста. Такива  писаници:
Това е ключа. Да знаеш, какво се случва и да можеш да го контролираш. Такива като теб Геноде да им дадат,  пак ще се издънят.
Приятелю а такива като теб са с излишно самочуствие, че зная всичко. Ако беше наистина компетентен едва ли би отговрил така. Не съм банка че постоянно да се ровя в логове и да търся проблеми в сигурноста. Нормален потребител на Линукс съм  и то от доста години. Така че отнасяйсе с уважение с нищо не съм те обил за да ми отговаряш с такова пренебрежение.
« Последна редакция: Mar 17, 2018, 14:54 от lipa »
Активен

Генератор на сложни  пароли https://websuper.net/generator-na-slozhni-paroli/

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
С такива потребители като теб, по-добре изобщо да нямаме потребители. Вместо да ми се правиш на ощипана девойка, вземи свърши, каквото ти казах.

Или имам по-добра идея. Намери си друго занимание.

п.п. Нищо на тоя свят не идва даром. Знанията също. Трябва да си седнеш на задника и да почетеш. Не можем да ти сипем нищо с фуния.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lipa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
    • WWW
Това което си ми казал ти, е много далеч от мнението на компетентен човек, още повече че не си се аргументирал с нищо. Ако мислиш, че  знаеш нещо не означава че го знаеш.  Аз имам реален проблем и очаквах да срещна помощ на този сайт, подигравки и биене в гърдите не са ми нужни
Активен

Генератор на сложни  пароли https://websuper.net/generator-na-slozhni-paroli/

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Единственото, с което се гордея е, че съм най-некомпетентния по-каквото и да било човек на планетата. Но за сметка на това съм много заядлив. А когато някой пише глупости, а аз съм яхнал метлата, му доставям. Ти беше в грешното време на грешното място и говореше грешните глупости. И просто не изтърпях да не ти подложа една баданарка. Бих могъл дори да ти се извиня, че ми направи удолвоствието да те нахраня юнашката. Но понеже така и не разбра, за какво става въпрос, се чудя дали да го правя. И май ще се въздържа.

А иначе можех нашироко да ти обясня, защо мисля, че проблема ти идва от кракерско изтъпление на някой робот. Ама няма да ме разбереш. Предлагам да си запазиш тази страница и да я посетиш отново след 10 години. Ако и тогава не схващаш, ще ти се извиня. Този път наистина.

Та така. Живей в мир със себе си. Храни се обилно. Тренирай някакъв спорт. Намери своята половинка. Направете си поколение. И не се занимавай с тролове по форумите. По-здравословно е.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
@go_fire колкото и да е рязък понякога, е прав. Сайтове си пуснал. Започни със сигурността при Апача или каквото там си сложил. После мини по реда. Твоите сайтове, скриптове разни и т.н. И мен ме опоскаха, ама си зная причината. Сам си бях виновен.
« Последна редакция: Mar 17, 2018, 16:14 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lipa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
    • WWW
Единственото, с което се гордея е, че съм най-некомпетентния по-каквото и да било човек на планетата. Но за сметка на това съм много заядлив. А когато някой пише глупости, а аз съм яхнал метлата, му доставям. Ти беше в грешното време на грешното място и говореше грешните глупости. И просто не изтърпях да не ти подложа една баданарка. Бих могъл дори да ти се извиня, че ми направи удолвоствието да те нахраня юнашката. Но понеже така и не разбра, за какво става въпрос, се чудя дали да го правя. И май ще се въздържа.

А иначе можех нашироко да ти обясня, защо мисля, че проблема ти идва от кракерско изтъпление на някой робот. Ама няма да ме разбереш. Предлагам да си запазиш тази страница и да я посетиш отново след 10 години. Ако и тогава не схващаш, ще ти се извиня. Този път наистина.

Та така. Живей в мир със себе си. Храни се обилно. Тренирай някакъв спорт. Намери своята половинка. Направете си поколение. И не се занимавай с тролове по форумите. По-здравословно е.
Аз не съм ти искал съвети за живота си. Създадох тема защото имам конкретен проблем и търся решение.  Написа един куп неща за да ми докажеш и ти не знаеш какво... След 10 години ако в Линукс форумите има такива като тебе дистрибуциите ще загинат една по една. Защото една ОС , ако не може да ти осигури елементарна сигурност без да и правиш настройки, които да изискват специални умения а по форумите ти обясняват, че си глупак и трябва да се учиш 10 години за да си настроиш компа.... май няма да я бъде....Не съм те молил за отговор , нито съм се обърнал към теб лично когато съм отворил тази тема.
Активен

Генератор на сложни  пароли https://websuper.net/generator-na-slozhni-paroli/

lipa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
    • WWW
@go_fire колкото и да е рязък понякога е прав. Сайтове си пуснал. Започни със сигурността при Апача или каквото там си сложил. После мини по реда. Твоите сайтове, скриптове разни и т.н. И мен ме опоскаха, ама си зная причината. Сам си бях виновен.
Не съм пуснал сайтове, става въпрос за акаунта на хостига за които си плащам. Имам xamp само на моя компютар за да си разработвам на лукалния хостинг някой неща
Активен

Генератор на сложни  пароли https://websuper.net/generator-na-slozhni-paroli/

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Единственото, с което се гордея е, че съм най-некомпетентния по-каквото и да било човек на планетата. Но за сметка на това съм много заядлив. А когато някой пише глупости, а аз съм яхнал метлата, му доставям. Ти беше в грешното време на грешното място и говореше грешните глупости. И просто не изтърпях да не ти подложа една баданарка. Бих могъл дори да ти се извиня, че ми направи удолвоствието да те нахраня юнашката. Но понеже така и не разбра, за какво става въпрос, се чудя дали да го правя. И май ще се въздържа.

А иначе можех нашироко да ти обясня, защо мисля, че проблема ти идва от кракерско изтъпление на някой робот. Ама няма да ме разбереш. Предлагам да си запазиш тази страница и да я посетиш отново след 10 години. Ако и тогава не схващаш, ще ти се извиня. Този път наистина.

Та така. Живей в мир със себе си. Храни се обилно. Тренирай някакъв спорт. Намери своята половинка. Направете си поколение. И не се занимавай с тролове по форумите. По-здравословно е.
Аз не съм ти искал съвети за живота си. Създадох тема защото имам конкретен проблем и търся решение.  Написа един куп неща за да ми докажеш и ти не знаеш какво... След 10 години ако в Линукс форумите има такива като тебе дистрибуциите ще загинат една по една. Защото една ОС , ако не може да ти осигури елементарна сигурност без да и правиш настройки, които да изискват специални умения а по форумите ти обясняват, че си глупак и трябва да се учиш 10 години за да си настроиш компа.... май няма да я бъде....Не съм те молил за отговор , нито съм се обърнал към теб лично когато съм отворил тази тема.

Проблема не е, че след 10 год. ще има такива като мен. Такива като мен в този форум имаше преди 10 години. Знам, защото бях един от тях. В тоя форум и преди двадесет години имаше такива, като мен. Знам, защото и преди 20 години бях тук. Не знам ЛЗБ дали ще го има след 10 години. Не знам, аз дали ще съм жив. Но такива като мен ще има.  И дистрибуции ще има. Както имаше и преди 10, и преди 20 години. Дали ще са на ГНУ/Линукс? Кой знае? Но няма да е заради такива като мен.

Забележи, че в това мнение никъде не споменах такива като теб. Няма и да го направя. Повече не. И няма да се чудя, ще има ли човечество. Не. Само ще се чудя, какво значеше homo sapiens. Така и не го научих тоя ми ти пусти латински.

п.п. Докато продължаваш да обръща внимание на троловете, с това им даваш повод да продължават да те тролят. Ако не им обръщаш внимание, те все някога ще спрат. Ако не ти се чака, можеш да се оплачеш на модерацията. Но това пак ще е повод да продължават да те тормозят.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lipa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
    • WWW
Единственото, с което се гордея е, че съм най-некомпетентния по-каквото и да било човек на планетата. Но за сметка на това съм много заядлив. А когато някой пише глупости, а аз съм яхнал метлата, му доставям. Ти беше в грешното време на грешното място и говореше грешните глупости. И просто не изтърпях да не ти подложа една баданарка. Бих могъл дори да ти се извиня, че ми направи удолвоствието да те нахраня юнашката. Но понеже така и не разбра, за какво става въпрос, се чудя дали да го правя. И май ще се въздържа.

А иначе можех нашироко да ти обясня, защо мисля, че проблема ти идва от кракерско изтъпление на някой робот. Ама няма да ме разбереш. Предлагам да си запазиш тази страница и да я посетиш отново след 10 години. Ако и тогава не схващаш, ще ти се извиня. Този път наистина.

Та така. Живей в мир със себе си. Храни се обилно. Тренирай някакъв спорт. Намери своята половинка. Направете си поколение. И не се занимавай с тролове по форумите. По-здравословно е.
Аз не съм ти искал съвети за живота си. Създадох тема защото имам конкретен проблем и търся решение.  Написа един куп неща за да ми докажеш и ти не знаеш какво... След 10 години ако в Линукс форумите има такива като тебе дистрибуциите ще загинат една по една. Защото една ОС , ако не може да ти осигури елементарна сигурност без да и правиш настройки, които да изискват специални умения а по форумите ти обясняват, че си глупак и трябва да се учиш 10 години за да си настроиш компа.... май няма да я бъде....Не съм те молил за отговор , нито съм се обърнал към теб лично когато съм отворил тази тема.

Проблема не е, че след 10 год. ще има такива като мен. Такива като мен в този форум имаше преди 10 години. Знам, защото бях един от тях. В тоя форум и преди двадесет години имаше такива, като мен. Знам, защото и преди 20 години бях тук. Не знам ЛЗБ дали ще го има след 10 години. Не знам, аз дали ще съм жив. Но такива като мен ще има.  И дистрибуции ще има. Както имаше и преди 10, и преди 20 години. Дали ще са на ГНУ/Линукс? Кой знае? Но няма да е заради такива като мен.

Забележи, че в това мнение никъде не споменах такива като теб. Няма и да го направя. Повече не. И няма да се чудя, ще има ли човечество. Не. Само ще се чудя, какво значеше homo sapiens. Така и не го научих тоя ми ти пусти латински.

п.п. Докато продължаваш да обръща внимание на троловете, с това им даваш повод да продължават да те тролят. Ако не им обръщаш внимание, те все някога ще спрат. Ако не ти се чака, можеш да се оплачеш на модерацията. Но това пак ще е повод да продължават да те тормозят.
Ти торлиш единствено себе си, успами цялата тема с разсъждения на ниско интелектуално  ниво. Искренно  ти съчувствам и се надявам да намериш своето щастие някъде, тогава може да се успокоиш да спреш жалките си опити да  се реализираш като трол.
Активен

Генератор на сложни  пароли https://websuper.net/generator-na-slozhni-paroli/

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ти торлиш единствено себе си, успами цялата тема с разсъждения на ниско интелектуално  ниво. Искренно  ти съчувствам и се надявам да намериш своето щастие някъде, тогава може да се успокоиш да спреш жалките си опити да  се реализираш като трол.

 ;)

….
на моя компютар за да си разработвам на лукалния хостинг някой неща

 ::)
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lipa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
    • WWW
Това е отговор на въпроса защо няма драйвери за Линукс и защо няма потребители... Аз бях запален от идеята отворен код, но сега разбирам каква утопия е това. Аз ще сложа Windows,Имам лицензира дори в къщи.  Не че на някой му пука.   Не че нещо ще променя с това.. Дано един ден Линукс стане операционна система и за нас по-мързеливите и глупавите дето ни мързи или не можем да си напишем сами драйверите и не можем да се справим със сигурността на OS.
Всичко хубаво от мен. благодаря за съдействието на всички които ми помагаха през годините.
Активен

Генератор на сложни  пароли https://websuper.net/generator-na-slozhni-paroli/

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Аз се чудя що си седя на линукса и уиндоуса(лицензиран) го пускам веднъж в месеца, пък то било щото бил утопия и ме хаквали всеки ден. Ако паролата ти навсякъде е една и съща и трябва само да науча кога си роден за да вляза във всичките ти акаунти - и с последната чудо-ОС ще те хакват. Много приказки за нищо - задклавиатурното устройство е най-виновно за всичко.
Твърде малко подробности си написал, но едва ли ти влизат в компа, по-скоро са ти прочели сесията в браузъра, може би си кликал къде ли не с браузъра и си закачил нещо на него - скрита добавка или някакъв друг malware. Друг важен навик е като свършиш работа в който и да е сайт е да кликнеш на изход/logout. И ако се занимаваш с важни сайтове да не отваряш в същия браузър фейсбук, разни съмнителни сайтове, случайни линкове и други подобни. Също е добре да се чистят кукитата при затваряне на браузъра. Това са елементарни навици за мрежова сигурност и не зависят от ОС-а - ако не се научиш ще ти се случва едно и също на всяка ОС.
« Последна редакция: Mar 17, 2018, 17:46 от petar258 »
Активен