Анкета

Въпрос: За КОЙ ще гласувам?  (Гласуването приключено: Apr 29, 2013, 21:42)

  • ГЕРБ,БСП,ДПС,АТАКА,СДС,НДСВ,Кунева и тн.
    - 9 (31%)
    ДРУГ
    - 11 (37.9%)

Общ брой гласове: 18

Автор Тема: За кой ще гласувам?  (Прочетена 67167 пъти)

edmon

  • Гост
За кой ще гласувам?
« -: Apr 09, 2013, 21:42 »
Колко сме поумнели?
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #1 -: Apr 09, 2013, 22:05 »
Много изкривен свят имаш ако така поставяш нещата.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #2 -: Apr 09, 2013, 22:07 »
За по-добрите.  :D
Активен

Без правила няма игра

rcbandit

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 144
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #3 -: Apr 09, 2013, 22:26 »
http://www.skat.bg/nfsb/
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #4 -: Apr 09, 2013, 22:41 »
Мисля да пусна бюлетина с моето мнение по въпроса за гореизброените + картинка.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #5 -: Apr 09, 2013, 22:43 »
Мисля да пусна бюлетина с моето мнение по въпроса за гореизброените + картинка.

Ще се опитам да отгатна - три пръста с преобладаващ среден?  ;)
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #6 -: Apr 09, 2013, 23:13 »
Едно време не ми дадоха да го нарисувам в полето където се пише основание за закриване на сметка, в една родна банка. Сега ще компенсирам с бюлетината.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3396
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #7 -: Apr 09, 2013, 23:40 »
Що не го направят на бюлетината с палец нагоре и палец надолу.....
Така ще стане още по разбираемо за болшинството от народа, дето по-цял ден кисне в ФБ.

 


 
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #8 -: Apr 10, 2013, 03:45 »
Аз както не веднъж съм казвал, отново няма да гласувам защото всеки един глас за която и да е партия е 1 леф на месец държавна субсидия и не мисля, че някоя от представените го е заслужила.
Активен

v13

  • Гост
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #9 -: Apr 10, 2013, 08:46 »
Ще гласувам за АТАКА!

Към тези които няма да гласуват.

България е на такова дередже, защото от години една голяма част от хората до 40 годишна възраст не гласуват. Сигурно 90% от хората на протестите на последните избори не са гласували ама сега претенции големи. Който не гласува не може да имам каквито и да било претенции към държавата и като не му изнася да си хваща първия самолет или влак и да го няма. Можем да минем и без такива "граждански заинтересовани индивиди".
Ако българите още преди години бяха гласували масово най-малкото ДПС нямаше да го има, отделно политическата обстановка можеше да бъде коренно по различна а и съответно България.
Гласът винаги има значение и то голямо, това е демокрацията да упражниш правото си на глас. Това, че няма нито една достойна партия и политик са глупости.
Достатъчно се нагледах на протестите на точно тези хора, които не гласуват, 95% от тях въобще не знаеха какво искат и дори не бяха си направили труда поне малко да почетат и да се образоват преди да се изказват. Дето имаше една реклама преди време и се казваше в нея "искам всичко"...
И тези сега партии ми направиха и искат да ме управляват...
Когато партия АТАКА преди години още говореше за повечето неща, които се искаха на протестите, какъв ли не бълвоч се изсипваше по нея а сега се повтарят исканията и.
Голамо и манипулируемо стадо е народа, поддаващо се на всякакви медийни внушения и неосъзнаващо до каква степен е с промит мозък. Има обаче и други хора, които много добре знаят как да манипулират общественото мнение и добре и се справят с това.
Хайде сега пийте си бирата и ракията на 12-ти май и се бийте в гърдите колко сте мъдри като сте еб... ма.... на всички политици и държавата и не сте гласували.
« Последна редакция: Apr 10, 2013, 08:48 от v13 »
Активен

kokoex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 46
  • Distribution: Gentoo
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #10 -: Apr 10, 2013, 08:48 »
Аз гласувам само по изключение и тогава върху цялата бюлетина изписвам културно мнението си за така наречените "избранници". Не че има някакъв ефект, но така поне съм сигурен, че гласът ми се взема "под внинамние" ;)
Активен

edmon

  • Гост
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #11 -: Apr 10, 2013, 09:09 »
Много изкривен свят имаш ако така поставяш нещата.

Аз пък мисля, че всеки не обладан от Стокхолмски синдром трябва да мисли така!
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #12 -: Apr 10, 2013, 09:40 »
Не се усещам ни най-малко любещ (дори и извън съзнанието си) тези или онези.
Освен поизморен се чувствам и може би леееко помъдрял.
Оставих в началото но 90-те по-точно на 90-та желанието да покажа как и какво се прави.
А и спомените още са живи.
Знам, че на всички им е писнало от ситуацията - ама с революция просто ще докараш друг за който после ще си мислиш "към този какво сега". Доказано е - революциите винаги просто сменят тези по върха  - факт.
А човечеството въпреки А НЕ БЛАГОДАРЕНИЕ на революциите се развива.
Мисли практично и избери най-малкото зло ;)

А иначе е добре да помним:

"Да дойдат танковете"
"За бога братя не купувайте"
"Искаме храна '96"
"Договора ще донесе невроятни инвестиции '2001/2002 Костов - AES"
"За по-малко от 800 дни"
"Да вземем да разтурим тази седянка"...

Мисли практично. Търси оптимум.
Активен

stealth01

  • Гост
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #13 -: Apr 10, 2013, 09:44 »
... Който не гласува не може да имам каквито и да било претенции към държавата...

Ъм... ми защо тогава държавата има претенции към мен под форма на данъци, осигуровки, такси и т.н.? Държавата е за всички без значение за коя партия са гласували или изобщо дали са гласували. Искам просто добре работеща държава, докато не я получавам ще имам претенции. Искам да гласувам за политици, които съм видял да правят нещо, докато няма такива - няма да гласувам за анонимници.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #14 -: Apr 10, 2013, 10:49 »
Ситуацията на последните местни избори във Варна се повтаря в държавата. Тогава качествените кандидати не успяха да съберат достатъчно гласове и до балотаж достигнаха Кирил Йорданов и Веселин Марешки. Повечето варненци не харесват нито единия, нито другия, но трябваше да ИЗБЕГНЕМ опасността Марешки да стане кмет.

Сега за мен изборът е отново такъв. ТРЯБВА да бъде намалено влиянието на БСП, ДПС и Атака. От останалите, някои се отказаха сами (Синята) или направиха такива глупости, че предизвикват съжаление - СДС, ДСБ. Други - ГЕРБ, показаха некомпетентност и мутренско дебелоглавие. От останалите партии -  харесвам Даниел Вълчев, но Кунева - не. Тя трябва да се скрие някъде и въобще да не се показва в близките 10-15 години. Жорж Ганчев е много атрактивен, но може ли да състави правителство с парламентарна подкрепа?
Протестиращите? Всички твърдят - ние нямаме лидери, ние сме против партиите, не подкрепяме никоя партия... Е, как да се гласува за тях?

Получава се така, че въпреки че НЕ ИСКАМ, ще гласувам за ГЕРБ. Не ме е срам от това, но и не се гордея. Тъжно е, че кадърните хора не искат да се занимават с държавно управление.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3