Автор Тема: Конфигурация за интернет..  (Прочетена 5743 пъти)

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Конфигурация за интернет..
« Отговор #15 -: Dec 30, 2017, 20:57 »
Забравих да напиша за бюджетно решение на проблема.
Реално такова няма, тъй като за 50 лева не можеш да смениш целия компютър с по-добър.
За тази цена имам такова:
http://www.orangepi.org/orangepipc/
у нас, работещо с това:
https://www.armbian.com/
Може би ще покрие някой от нуждите ти (skype, browsing .. etc), но за някакви клипчета с по-висока резолюция от минималната в ютуб или стрийймване - няма да стане. Отделно пак ти трябва бърза сд карта (20мб/с + реални).
Давам ти го като предложение понеже е евтино, ефективно може би колкото това, което имаш (макар, че има по-малко рам) и супер безшумно :) Отделно ще ти падне и сметката за тока с 10лв :) (ако и двете не ги изключваш). Иначе за мен си е играчка.

ПП: Ако Андроида и апликациите към него ти покриват нуждите, можеш да му сложиш него и тогава всичко ще върви добре. Малко повечко време ще трябва да си го сетъпнеш да е както ти харесва, но ще стане.
« Последна редакция: Dec 30, 2017, 21:08 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Конфигурация за интернет..
« Отговор #16 -: Dec 30, 2017, 21:19 »
Цитат
Отделно старите компютри имаха проблеми с буутване и инсталиране от флашки. 

Мисля си че точно това може да е проблема. Имам един подобен Асрок и на него въобще не можех да бyтна флашка. Някакъв биоски бъг е дето не е оправен. И то по скоро не е от асрока а от AMI биoса. Award ите работеха.

Пробвай Knoppix.
« Последна редакция: Dec 30, 2017, 21:24 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

malin

  • Гост
Re: Конфигурация за интернет..
« Отговор #17 -: Dec 30, 2017, 21:28 »
М-не, той да изчака брат @nikolin да свикне със Слакса и да пита как става номера.

А може да стане с plop, от флашка? https://www.plop.at/en/bootmanagers.html
« Последна редакция: Dec 30, 2017, 21:35 от malin »
Активен

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Конфигурация за интернет..
« Отговор #18 -: Dec 31, 2017, 23:38 »
И като не искаш шум от хардове, ми купи си SSD. Тихичко баце, както го искаш.
А защо не флашка? 35MБ/сек копирам с нея трансфери по час. По-бърза е от тия хардове. 16гигабайта е, достатъчни.

Както и да е...реших верно да пръсна едно 50лв да купя комплект втора употреба:
Цитат
Дънна платка - сървърна 775: ASUS P5M2 Server/Workstation с 2x2gb ram ddr2 ecc и xeon x3220 (аналог на q6600 slacr)
https://www.asus.com/us/Commercial-S...stations/P5M2/


Мисля д акупя и за 30лв ATI Radeon HD 2600 XT да взема старото ми захранване  COLORSit 400W Silent Power, model 350U-SNE?  Ще се получат ли така нещата да мога да ползвам машината за описаните по-горе интернет дейнсоти, дивия сърфинг и видеоконферентната връзка с HD Web camera? Дали ще мога да му сложа захранването и тая видеокарта на дъното се чудя или няма да са съвместими.. чудя се и за 30лв дали е изгодна..  и за ASUS P5M2 Server/Workstation с 2x2gb ram ddr2 ecc и xeon x3220 за 50 дали е изгодно и разумно..
Активен

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Конфигурация за интернет..
« Отговор #19 -: Jan 01, 2018, 15:31 »
Мисля д акупя и за 30лв ATI Radeon HD 2600 XT да взема старото ми захранване  COLORSit 400W Silent Power, model 350U-SNE?  Ще се получат ли така нещата да мога да ползвам машината за описаните по-горе интернет дейнсоти, дивия сърфинг и видеоконферентната връзка с HD Web camera? Дали ще мога да му сложа захранването и тая видеокарта на дъното се чудя или няма да са съвместими.. чудя се и за 30лв дали е изгодна..  и за ASUS P5M2 Server/Workstation с 2x2gb ram ddr2 ecc и xeon x3220 за 50 дали е изгодно и разумно..
Сложи по-тежкото захранване, което тежи повече обикновено е по-надеждно и по-добре направено. С тези данни би трябвало да работи добре, и за тези пари си заслужават стига да нямат някакви скрити проблеми. Видеокартата и дъното са с PCI-E 16x така че би трябвало да няма проблеми комбинацията. За HD Web camera не знам как ще е, може да фучи яко вентилатора на пълната резолюция.
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Конфигурация за интернет..
« Отговор #20 -: Jan 03, 2018, 00:35 »
Сложи по-тежкото захранване, което тежи повече обикновено е по-надеждно и по-добре направено. С тези данни би трябвало да работи добре, и за тези пари си заслужават стига да нямат някакви скрити проблеми. Видеокартата и дъното са с PCI-E 16x така че би трябвало да няма проблеми комбинацията. За HD Web camera не знам как ще е, може да фучи яко вентилатора на пълната резолюция.

Преди 15 години питах във една фирма - абе защо едното захранване е 20 лева, другото 50-60? Пак са 300 ватови.

Човека стана - отвори кутиите и ми даде да подържа двете захранвания във двете си ръце. И после ми каза - "сега си помисли какво са спестили". После ми показа 2 отворени захранвания. Е по-тежкото имаше много ама МНОГО повече елементи и по-голям траф.

Та оттогава знам... захранванията се гледат и колко тежат!
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Конфигурация за интернет..
« Отговор #21 -: Jan 03, 2018, 10:59 »
Егати и конфигурациите, колко такива насрани теми станаха ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.