Автор Тема: Как се оправяте с нахални религиозни хора?  (Прочетена 8184 пъти)

paucku

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 638
  • Distribution: Kubuntu LTS (отскоро е - тествам я в момента)
  • Window Manager: KDE
  • Райчо Николов
    • Профил
    • WWW
С религиозни хора — които са явно такива — е много лесно да се справиш.

Обаче има доста опасни религиозни хора, които проповядват глупостите си наляво-надясно и са доста агресивни понякога.

Ето примери за такива хора:
- които искат да се справят с глобалното затопляне. Пример: Ал Гор. Наглед благочестива идея, но последствията от законите, които такива хора искат да въведат, ще ни доведат до Големият брат от 1984 на Оруел. Тези хора не се свенят да лъжат и да използват сила, за да постигнат това, което искат. Ако си против тях, значи си еретик.
- националисти. Няма политик в България, който да не играе на играта национална гордост. Ние, българите — те, идиотите... Ако открито се противиш на националистическите възгледи, ти си еретик
- социалисти. Под предтекста, че искат да се грижат за нуждаещите се, възрастните, сираците и инвалидите, тези хора лъжат и крадат. Такива хора лобират за вдигането на данъците и намаляването на свободата на хората. Ако сте против техните възгледи, значи сте еретик.

С такива трябва да се справим със здрав разум, който пак можем да вземем от Библията. Другият начин е да започнем папагалски да кудкудякаме след тях, за да не ни заклеймят, като еретици  :-[.
« Последна редакция: Sep 12, 2009, 12:38 от paucku »
Активен

paucku

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 638
  • Distribution: Kubuntu LTS (отскоро е - тествам я в момента)
  • Window Manager: KDE
  • Райчо Николов
    • Профил
    • WWW
При положение, че пиша по темата, не бих се определил, като трол.

Старият завет е завет м-у евреите и Бог. Иисус надгражда Стария и открива същината им в контекста на любовта, която проповядва. Така, че по-добре ти се запознай по-подробно.
Въпросът е не дали спазваш 10 заповеди, а дали се стараеш да го правиш. Малцина са способни. За това всъщност беше и жертвата на Иисус.

Защо, като Старият завет не е валиден днес, той все още седи в Библията ти, Ватмане? По-горе съм дал линк от Новия завет, който казва, че всички заповеди са си валдни. И ти ли спадаш към тъй наречените християни, които не познават учението на своя основател ;)?

Gat3way, Ватмана е пример, за това, как някои "християни" не знаят корените на вярата си. Има още хиляди такива. Със съветите, които ти дадох, ще ги мачкаш, като хлебарки ;). Нали това беше въпросът ти?
Активен

Vatman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 315
  • Distribution: openSuSE 11.3
  • Window Manager: KDE 4.4
    • Профил
    • WWW
Напротив, човек. Ти си със слабите познания.
Стар Завет завет м-у евреи и Бог
Нов Завет - завет м-у всички и Бог.
Стар Завет - заповеди и забрани. Той си е изпълнил целта. Нов Завет - любови и надграждане.
Темата човече е оф-топик, иначе може много да говорим - форума не е с тази насоченост. Сега искаш да ти пействам цитати от Библията и от други места ли? Иначе, ако си с такова мислене, даже няма и смисъл. Ти си знаеш ...
P.S.
Проблемът не е че не разбираш. Проблемът е че заблуждаваш другите.В този ред на мисли - сори за оф-топика.
« Последна редакция: Sep 12, 2009, 13:02 от Vatman »
Активен

Момчета, нищо не разбирам от компютри, научете ме да съм хакер.

bulg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 916
  • Distribution: *bsd/linux
  • Животът е тръпка... иначе живот ли е това...
    • Профил
    • WWW
С такива трябва да се справим със здрав разум, който пак можем да вземем от Библията.
Toва ще си го открадна за девиз  ;D O0 :peace:
Активен

http://www.youtube.com/watch?v=9rX8Fn-YJpI
---------------------------------------------------------------------
http://cleargreen.com

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Това е само за атеисти.

...
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

SK0RP10N

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 216
  • Distribution: Slackware
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
    • WWW
Ами веднъж ми звъннаха на вратата мъж и жена на средна възраст.Питаха ме, дали има възрастни у нас, но нямаше и започанхме следния диалог:
Те: Вие, като млад човек, вярващ ли сте ?
Аз: Да, бих казал, но много рядко ходя на църква за жалост или не.
Те: А знаете ли, че скоро всички страдания ще приключат и всички ще заживеем един по-добър живот, без болка и тъга ?
Аз: (тук почвам вече да блъфирам) Хм, интересно...Кажете повече по въпроса, интересно ми е.А момент само, да си дочистя пистолета (в същия момент го вадя от джоба и започвам да го чистя с шомпола)
Само се спогледаха, връчиха ми една книжка и побързаха да си тръгнат :D
Много ги мразя тия сектанти
Активен

paucku

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 638
  • Distribution: Kubuntu LTS (отскоро е - тествам я в момента)
  • Window Manager: KDE
  • Райчо Николов
    • Профил
    • WWW
Ватмане, няма да споря с теб, за да не разводняваме дискусията. Ти просто ми служиш, като подходящ пример — християнин, който не е в час със собственото си учение. Бъди жив и здрав.

С такива трябва да се справим със здрав разум, който пак можем да вземем от Библията.
Toва ще си го открадна за девиз  ;D O0 :peace:
Давам ти го безплатно, няма защо да си навличаш кражба на главата ;)

Това е само за атеисти.

...
Владсън, ти да не би да си атеист? Какво означава това? Може би имаш в предвид антихристанти-христос. Ако темата е само за антихристи, наистина не ми е тук мястото. Обаче това ще каже само Gat3way или модератор, ако нарушавам някоя от точките в правилника.

А момент само, да си дочистя пистолета (в същия момент го вадя от джоба и започвам да го чистя с шомпола)
Само се спогледаха, връчиха ми една книжка и побързаха да си тръгнат :D
Ами да, както казах, едно "не ме интересува, благодаря" върши най-добрата работа.
Активен

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Това е само за атеисти.

...
Владсън, ти да не би да си атеист? Какво означава това? Може би имаш в предвид антихристанти-христос. Ако темата е само за антихристи, наистина не ми е тук мястото. Обаче това ще каже само Gat3way или модератор, ако нарушавам някоя от точките в правилника.

Трябва да споря, че не си атеист ли сега?!? Просто посочих първото(!!!) изречение ( молба) в темата. Причината за съществуването на това "ограничение" е ясна - самото заглавие на темата е достатъчно (а! сещай се, де!).

Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

saver

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Случи се и на мен! Казах им че е срамота, през 21 век да не са осъзнали че господ го няма! Не знам от де ми дойде на акъла, ама се ухилиха, казаха , Да,Да, и си заминаха.
Активен

yaniyakov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 51
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
И у нас са идвали,но и аз като някои от вас им разтеглях локуми и си тръгнаха в доста кофти настроение(дори и книжка не ми дадоха) :) Съвет:не казвайте на мормон че е сектант..доста се изнервят  ;D
Активен

saver

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
хахахаха! Така е!  Ама тва е начина, да ги изнервиш! Иначе не млъкват и н е си тръгват.
Активен

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Казвам им, че съм последовател на Българската православна църква и, че еретиците ще горят в Ада.
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

misho_cg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 350
    • Профил
    • WWW
С Християнските сектанти е много лесно, караш ги да ти докажат, че христос е бог, като се обосноват само със стария завет. После ги подхващаш на тема еволюция и като се разпеняват им казваш: "Защо еволлюцията да не е процес контролиран от бог..." и постоянно им повтаряш, че вярваш че вярваш в този който е създал вселената... После им обясняваш защо точно християнството, като цяло е юдейска секта, глупостите сътворени от католиците през средновековието и че ще им простиш ако изпекат на клада един папа.... Ако още не са избягали с крясъци можеж да им цитираш няколко сури от корана... И ако още не са избягали можеш да почнеш да си чистиш демопнстративно пищова.
Активен

раят за котките, всъщност е адът на мишките !

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Защо трябва да се оправям с тях?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Ха, ново 20 - това били свидетелите на Йехова както се разбира със закъснение. Аз ги мислех за по-стращни, пфууу
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon